Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
20 октомври 2013
Мислења
20
Поени од реакции
3
Работам уште, но зошто да не и нешто што воопшто не ми одзема време ниту нерви и исплаќа.
Биткоинот е добар за бустање на гиговите на фивер, пошто се анонимни можеш нов гиг да купиш анонимо. ;)
Не те сваќам , како ги бусташ гиговите на фивер ? :D
 
Член од
7 март 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво
Гледам сите сакате нешто да заработите, зошто мислите дека со неколку клика можете до некоја заработка од многу пари, а знаете дека за тоа треба упорност и желба и пред се знаење.
Зошто не пробате и бидете упорни повеќе инфо тука >>> Линк
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
pecko86,еден пријателски совет.Досега ми се чини стотина луѓе промовираа тука sfi.Ќарот од тоа е рамен на нула.Гледам си склепал еден free сајт,па мој предлог би ти бил да пробаш со промоција на facebook,twitter,t.e.,mailer list,safelist,и слично.Овде пријателе тоа не пали.[DOUBLEPOST=1449832313][/DOUBLEPOST]и,bytheway,денес исплата од http://lazerhits.com/.Нема реферијал,не ни треба,само активност,и Марти исплаќа
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
Дечки овде има 450 страни со мислења, и да сакам ќе треба многу време за да прелистам, горе долу отворив некој сајтој ама се ќор сокак. Некој поупатен во ова средина да фрли некој линк за surveys, кликање такви работи, дури седам на компјутер по цели деној, да прам по некој долар заработка барем. Фала однапред.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Дечки овде има 450 страни со мислења, и да сакам ќе треба многу време за да прелистам, горе долу отворив некој сајтој ама се ќор сокак. Некој поупатен во ова средина да фрли некој линк за surveys, кликање такви работи, дури седам на компјутер по цели деној, да прам по некој долар заработка барем. Фала однапред.
https://www.neobux.com/?r=dezdej Еве ти сигурен сајт за исплата е сега со кликање тешко се прает пари ама со mini jobs се ваѓаат едно 50-60 долари со малку рaбота а ако се заседиш добро на страната можеш да вадиш и едно 200-300 долари во месец еве јас во период од година и пол колку иам земено од mini jobs
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
https://www.neobux.com/?r=dezdej Еве ти сигурен сајт за исплата е сега со кликање тешко се прает пари ама со mini jobs се ваѓаат едно 50-60 долари со малку рaбота а ако се заседиш добро на страната можеш да вадиш и едно 200-300 долари во месец еве јас во период од година и пол колку иам земено од mini jobs
Како исплатувaaт? Paypal? Иначе како пример имав наведено, да не е тешка работа (не сум мрза) само муабетот ми беше да не сака големо посветување, само слободново време да го пополнам така шо ќе ми е барем некој долар платено :D Фала иначе, ќе се регистрирам ќе видам како стое :)
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Како исплатувaaт? Paypal? Иначе како пример имав наведено, да не е тешка работа (не сум мрза) само муабетот ми беше да не сака големо посветување, само слободново време да го пополнам така шо ќе ми е барем некој долар платено :D Фала иначе, ќе се регистрирам ќе видам како стое :)
Јас си исплаќам на Neteller си иам порачано картица од таму и си плаќам со неа без проблем секаде, а за тешка не е работата ако имаш солидно познавање на англискиов јазик потешко ќе ти биде од почеток дури не земиш некој од левелите што ти се потребни за да можеш да ги работиш сите задачи, ама после си немаш гајле само да најдиш доволно слободно време и се прави солидна заработувачка. Имаш форум на страната каде можеш да се информираш за задачите и како оди сето то не е премногу сложено само треба упорност од почеток дека без левел слабо се наоѓа работа, слободно пробај и види како ќе ти оди.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.448
Поени од реакции
239
Ако веќе трошете време на овие кликови за 0,01, ајде јас ќе ви давам по 100 денари од текст од 350 зборови :)
BTW ... немој да мислите дека ако копирате текстови ќе се направете попаметни :)
Заинтересирани нека ми пишат ПП :)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.245
Знае ли некој да ми каже кој е најдобриот начин да си ги подигеш заработаните пари од Upwork?
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.309
Поени од реакции
2.825
Знае ли некој да ми каже кој е најдобриот начин да си ги подигеш заработаните пари од Upwork?
Јас преку skrill ги подигам. Сега гледам ми стигна mail дека од скрил може на нетелер да префрлаш. Наредно повлекување ќе видам како и колку ќе земе не ни проверив затоа што mailot на мобилен го прочитав и заборавив да проверам.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.466
Поени од реакции
2.016
Зошто не се отвори посебна тема за кликање, па трујте таму!?

Оставе те ја оваа тема на оние на кои може да им биде од корист. 90 проценти до сега е спам, а другите 10 проценти се укажување на тоа.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.270
Зошто не се отвори посебна тема за кликање, па трујте таму!?

Оставе те ја оваа тема на оние на кои може да им биде од корист. 90 проценти до сега е спам, а другите 10 проценти се укажување на тоа.
Затоа што килкањето е позабавно, Кликаш месец два пропаднала фирмата. Или кликаш месец дена и чекаш да видиш дали ги исплатиле тие 10 долари па раскажуваш па убедуваш други. А другава работа на upwork, fiverr, seoclerks или работа со adsense, со CPA со PPD е досадна. Си правиш свој систем си работиш си добиваш пари :) Кој сака да слуша за тоа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom