Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
25 ноември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zarabotka na internet preku klikanje i gledanje na reklami ili PTC(Paid to click) posle nekolku propadnati strani i neisplateni pari (SCAM - PTC ) mozam da kazam deka poveke od 2godini redovno isplakaat i ubavo se zarabotuva na sledniva 3strani:

1. Clixsense http://csl.ink/1gmk se zarabotuva so gledanje reklami i izvrshivanje zadaci sekoja reklama nosi od 0.001$ do 0.02$ zarabotkata ide mnogu sporo treba dosta vreme i referali.

2. TrafficMonsoon https://trafficmonsoon.com/?ref=barca1899 na ovaa strana imate dve opcii za zarabotka na pari ednata e preku gledanje reklami slicna kako kaj ClixSense za sekoja reklama dobivate od 0.001$ do 0.02$ no razlikata tuka e sto mozete da si kupite paket od 50$ i za izgledani 10reklami na den dobivate po 1$ paketot trae dodeka ne zarabotite 55$. ili kar od 5$ sto ne e mnogu. No dokolku se napravi nekoja kalkulacija na ulozeni 500$ toa se kupeni 10paketi ili 10$ na den vie za pet dena mozete da kupite nov paket od 50$ i taka da si ja zgolemuvate dnevnata zarabotuvacka plus i da gledate po nekoja platene reklama od 0.02$ 0.01$ iako ne e mnogu sepak se zgolemuva zarabotuvackata.

3.Adclickxpress http://www.adclickxpress.com/?r=5qeup8tr2phk&p=aa Iako posleden po mene najdobar PTC site iako u izminative 4 godini se soocuvashe so dosta problemi sekogash uspeval da izdrzi i da ne prejde vo SCAM sto e mnogu bitno ovde nema klikanje reklami 0.001 ili slicno ovde imate samo paketi od 5$ koi zarabotuvaat 150% ili 7.5$ dnevna zarabotuvacka od 2% do 10% pred mesec dena imashe restart beshe 10% na den i za samo 15dena paketot od 5$ stanuvashe 7.5$ ili zaraboteno 150%. Vo momentov e 3% no vo momentov ima i nagradi od 30$ treba da stignete do 5$ zarabotka da ja povlecete na nekoja internet banka (SolidTrustPay, Perfect Money, OkPay, Paytoo) postiran print screen na dokazot deka ste gi dobile parite i nagrada od 30$. Zaclenete se preku linkot imate eden free paket od 5$ za site nejasnotii i poteskotii :) moze da me kontaktirate na https://www.facebook.com/biljana.acx
 
Последно уредено:
Член од
27 јануари 2015
Мислења
562
Поени од реакции
548
Vchera se sretnav so www.cashfiesta.com. Potoa prebaruvav za toa dali e scam ili ne i doznav deka stranata pochnala da isplakja od 2014 god. Shto znachi ako nekoj e zainteresiran da pochni register here: http://www.cashfiesta.com/php/join.php?ref=mkextremer
Samo instalirate FiestaBar i dodeka surfate na net dobivate i poeni (1000 poeni=$1)
Тоа ти е тотален SCAM изгубено време залудно. Страната постои од 2000 година и почнава да плакаат 2014 :pos: Дај олади малце човече не го сваќај ова нешто лично или озбилно нешто треба малце подлабоко да се гледа на нет и да се праша. Постирање на ваков тип постови без претходно познавање ќе паднат жртви невини луѓе за да ги влечат конците некои други. Као први тако други и во амбис ццц.

Повеќе за тие информации овде:
http://netbusinessrating.com/en/review-34-cashfiesta

Брзи пари нема нигде треба трпение и единствен посигурен начин е PTC (pay to click) може некои Revshare на пократок период за тие што имаат искуство и знаат пред време кој стои како админ зад него и т..н. но тоа е коцка. Но за долгорочно само PTC постабилно и по сигурно кога има форум и докази на исплати од денешен датум и подршка кога нешто не ви е јасно да прашате и да ви одговорат.

Овде на пример имате еден куп наши луѓе од Македонија кои играат и со исплати секој дневно а еден меѓу нив и мене ќе ме најдете кликни на банерот и регистриај се. И да ви напоменам овде читери не се добродојдени ... т.е при регистрација ќе ставите email од вашиот процесор за исплати и кога ќе влезите на вашиот account повторно ќе го ставите email од вашиот процесор дали тоа ќе биде Payza, Neteller, Paypal има сега и Skrill ;)

 
Последно уредено:
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
Знае некој кој услови ги поставува гооглето за да можеш веб страната да ја поврзеш со адсенс?
Посетеност, да немаш копи пејст содржина, и страната да е со англиска содржина
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.270
nekoj da ima iskustvo so https://www.fiverr.com/ ??? kako funkcionira kolkava e zarabotka dali e vistina ili glupost ako ne mu e tesko na nekoj da mi kazi detalno za se
Вистина е:). Разгледај другите што нудат и фокусирај на нешто што мислиш дека и ти би можел да го правиш. Отвори си јузернејм и направи понуда. Чекај некој да те контактира ама и ти биди активен (има таму подкатегорија во која има објави од луѓе кои бараат некој да им среди нешто - дизајн, пишување и тн.). Работам неколку години со Fiverr и презадоволен сум. Уште да ја намалат провизијата која што е 20%(!?) би било идеално.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.032
За оние кои сакат да заработат со кликање еве линк за заработка на Биткоини: http://goo.gl/GdcjbJ

Треба да имате биткоин новчаник овој https://electrum.org/#download е добар и брз за употреба.
Исплатата е на секои 12 часа.

Анонимна валута секогаш е добредојдена.

Јас за 1 ден на зафрканција ми направи околу пола долар.
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
За оние кои сакат да заработат со кликање еве линк за заработка на Биткоини: http://goo.gl/GdcjbJ

Треба да имате биткоин новчаник овој https://electrum.org/#download е добар и брз за употреба.
Исплатата е на секои 12 часа.

Анонимна валута секогаш е добредојдена.

Јас за 1 ден на зафрканција ми направи околу пола долар.
Кoстур не рaбoтеше еднo време ти нa Fiverr, или нештo сличнo?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.032
Кoстур не рaбoтеше еднo време ти нa Fiverr, или нештo сличнo?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Работам уште, но зошто да не и нешто што воопшто не ми одзема време ниту нерви и исплаќа.
Биткоинот е добар за бустање на гиговите на фивер, пошто се анонимни можеш нов гиг да купиш анонимо. ;)
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
Работам уште, но зошто да не и нешто што воопшто не ми одзема време ниту нерви и исплаќа.
Биткоинот е добар за бустање на гиговите на фивер, пошто се анонимни можеш нов гиг да купиш анонимо. ;)
Пред некoјa гoдинa дa кoпaше биткoини ќе имaше ќaр.. Сегa мислaм декa џaбе е...
Зa вo слoбoднo време прoвери Clickbank, и некoј слични тaкви сaјтoви.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.032
Пред некoјa гoдинa дa кoпaше биткoини ќе имaше ќaр.. Сегa мислaм декa џaбе е...
Зa вo слoбoднo време прoвери Clickbank, и некoј слични тaкви сaјтoви.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Има од се по нешто. Имам и минери кои ми генерираат биткоини. Нормално дека работам и со кликбанк.
Но најбргу до биткоини е преку мојот линк од предходниот пост.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom