Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Немој да потценуваш нечиј труд, безразлика дали црнчи некој по цел ден на компјутер за 2 или 2000 долари. Ако имаш сподели нешто со што би се надминале тие 200 евра. Ако не продолжи да си кликаш за разонода...
Пс што е ова ДОМЕН што кошта 10к? Да не мислиш на домеин?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Домен е на македонски :pos:
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
EE razonoda ama ne smo toa..batali razonoda bez pari..premium sum na nekolku strani od koi zasega dobro zarabotuvam, pokraj razonodata.:) I ne podcenuvam nikogo , svaka cast na trudot :D
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Како да ги надмудриш Индијците на фајвер, фриленсер, одеск.... и. т. н... Се научиле оние пто бараат, знаат дека некој батка од Индија ќе им сработи 3 пати повеќе за истите пари (макар да со пола квалитет) и си бараат... Ај уште ова, ај уште ова... и ми пукна филм. На следната нарачка му реков, сори ама за 4 долари нема шанси. Ми вика колку сакаш, ама не можам многу да си дозволам. И се изнервирав и ништо не му вратив. Знам дека е без веза додека да се пробиеш ама се ценам повече од тоа...
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Како да ги надмудриш Индијците на фајвер, фриленсер, одеск.... и. т. н... Се научиле оние пто бараат, знаат дека некој батка од Индија ќе им сработи 3 пати повеќе за истите пари (макар да со пола квалитет) и си бараат... Ај уште ова, ај уште ова... и ми пукна филм. На следната нарачка му реков, сори ама за 4 долари нема шанси. Ми вика колку сакаш, ама не можам многу да си дозволам. И се изнервирав и ништо не му вратив. Знам дека е без веза додека да се пробиеш ама се ценам повече од тоа...
No comment :)
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Capture.JPG
Вчера се зачленив на кликсенс преку линкот на Heidi. Денес почнав, еве што направив за пола час :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.856
Поени од реакции
4.045
Член од
12 септември 2014
Мислења
39
Поени од реакции
8
Јас да спамнам уште еднаш, за кој сака да извршува задачи и да биде сигурно платен за тоа, заработувајќи 2 или 5 долари на ден, нека се зачлени преку мене.

Еве доказ http://imgur.com/1waKqTn колку имам направено зза вчера и денес.
Повелаајте!


Здраво!
Ми се допадна тоа што го напиша, па се зачленив, ајде да пробам.
Како ги подигаш парите?
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.049
Поени од реакции
4.943
Член од
15 септември 2013
Мислења
104
Поени од реакции
186
Може некој да напиши некој збор за внес на податоци(data entry)...што е работата,кои знаења треба да се стекнат и сл.Дали може да се добие freelance работички и проектчиња?
Гуглав нешто ми излегува дека треба основни познавања од word,excel,и брзо пишување..Вистина или не?
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
358
Поени од реакции
140
@tigrica92 Не не сум извал бидејќи работам на неа неколку денови но прочитав дека исплаќаат.

@spidermix38 Се збунив точно како што ти кажа не можеш да ги извадиш но можеш да ги вложиш во рефалери и ти остануваат 0,75 за да ги продолжиш трите најдобри што ти кликаат на месец денови.

еве линк кој сака да се регистрира http://acesandnudes.com/?ref=AnGeL17

@sankerce Доби на Гридот 2,50 долари...

Инаку еве уште една страна

http://www.baclix.com/?ref=AnGeL17
Па кој сака нека се регистрира

Одкога ќе се регистрирате добивате 0.10 центи кои ништо не значат бидејќи неможете ништо да направите со нив.
Имате дневно реклами 2 од по 2 центи 1 од еден цент 2 од пола цент и 30 од по 0.0001

Изнајмувањето рефелари е 1 долар 5 Што секој го плаќате по 0.20 центи... рециклирањето е поскапо 0.08 центи...

Надоградба има само Голден, која чини 48 долари, Една Година
Во која нема лимит за директни и изнајмени рефелари
(додека во Стандар имаш за Изнајмени(максимум 200) а за Директни(максимум 400) имаш 100% од изнајмените рефелари
Пишува дека инстант исплаќаат али не знам сеуште не сум побарал исплата.....
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
703
Поени од реакции
423
Може некој да напиши некој збор за внес на податоци(data entry)...што е работата,кои знаења треба да се стекнат и сл.Дали може да се добие freelance работички и проектчиња?
Гуглав нешто ми излегува дека треба основни познавања од word,excel,и брзо пишување..Вистина или не?
Треба да имаш познавање на англискиот јазик, работите што ке ги добиваш најчесто ке имаат некој туторијал кој треба да го следиш.
Има секакви работи, од праќање email, па се до research, барање контакт инфо, итн итн...
Ако имаш ок познавање на англискиот јазик, не се замарај со други работи сигурно ке се снајдеш, мене за праќање email ми имаат давано туториал.
 
Член од
15 септември 2013
Мислења
104
Поени од реакции
186
Треба да имаш познавање на англискиот јазик, работите што ке ги добиваш најчесто ке имаат некој туторијал кој треба да го следиш.
Има секакви работи, од праќање email, па се до research, барање контакт инфо, итн итн...
Ако имаш ок познавање на англискиот јазик, не се замарај со други работи сигурно ке се снајдеш, мене за праќање email ми имаат давано туториал.
На која страна работиш и колку заработуваш отприлика и преку што ги подигнуваш парите?
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Втора исплата од овој сајт
http://www.youcan5stars.com/?ref=spidermix38
И само би сакал да му се заблагодарам на тие што се регистрираа преку мојот линк.Заработката е солидна,за птц сајт,а истотака и исплатата е експресна,побарав околу пладне,и еве веќе е исплатено.Се надевам дека така и ќе продолжи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom