Заработка на интернет (официјална тема)

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.599
Поени од реакции
2.220
На фивер беше лесно да се пробиеш пред две години со малце мозок и квалитет. Денес за да се пробиеш треба да си праен во газ, и то од прва...
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
456
Поени од реакции
297
Македончиња.. ај ако ништо друго барем помогнете ми со тоа што САМО ќе се регистрирате (не мора да кликате ако не ви се допаѓа) на овој новиот сајт, има referral contest, ќе ви бидам мнооогу благодарен :)

П.С. сигурен сум дека ќе ви се допадне одма сајтот, ептен е уникатен :)
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
На фивер беше лесно да се пробиеш пред две години со малце мозок и квалитет. Денес за да се пробиеш треба да си праен во газ, и то од прва...
Ние почнавме пред 1 месец и имаме многу порачки. На првите 7 дена стигнавме левел 2, и аплициравме за картичка.. Ние у газ сме правени?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.599
Поени од реакции
2.220
Ние почнавме пред 1 месец и имаме многу порачки. На првите 7 дена стигнавме левел 2, и аплициравме за картичка.. Ние у газ сме правени?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Одамна немам користено Фивер, нели требаше 2 месеци да си член за левел 2?
И можеш да успееш ако си уникатен и имаш среќа да те исфрлат на почетна. Пошо ако понудиш нешто различно, тешко дена некој ќе го бара тоа, освен ако не му излезе случајно твојот гиг.

Продавање лајкови, теплејти, фотошоп услуги, едитирање видеа тоа е веќе скоро изумрено за новајли. Пошо за секоја работа се наоѓа тпс или левел 2 селер со 1000+ позитивни фидбеци. Нормално тешко дека ќе купи некој од тебе.

Јас пред две години кога почнав, една недела пред да го направам акаунтот имав се смислено. За 6-7 месеци имав заработка од 3к долари додека не ме скинаја... Од тогаш пробав неколку пати, ама џабе, веќе за се има пресилна конкуренција.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не е баш така пошто Fiverr не ги прикажува секогаш истите луѓе кога пребаруваш. Башка можеш да бараш new, recommended, high rating....Има шанси секој да успее само луѓето се нервираат пошто сакаат брз успех, брз успех е речиси невозможен...башка имаш и Buyers request категорија и можеш да праќаш понуди. Направи сериозен профил напиши нешто за твоето искуство и тн. Може да се успее ама нема гарантиран успех. Тоа нема никаде...освен на PTC сајтовите :P А за левел 2 во принцип два месеца ама некогаш и порано ако имаш доста позитивни на почеток порано ќе ти дадат левел 2 барем за мене така беше.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Македончиња.. ај ако ништо друго барем помогнете ми со тоа што САМО ќе се регистрирате (не мора да кликате ако не ви се допаѓа) на овој новиот сајт, има referral contest, ќе ви бидам мнооогу благодарен :)

П.С. сигурен сум дека ќе ви се допадне одма сајтот, ептен е уникатен :)
Не ни има што да се клика :D
 
S

staycalm

Гостин
Ние почнавме пред 1 месец и имаме многу порачки. На првите 7 дена стигнавме левел 2, и аплициравме за картичка.. Ние у газ сме правени?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Прашањето е уште каде не се рекламиравте, или кој ве рекламираше :)
Така од небо не ти паѓаат порачки. Јас ги објавував на некои групи за фивер, имам 90тина вјус на најновиот мој гиг али сепак ништо.[DOUBLEPOST=1410203215][/DOUBLEPOST]
Не е баш така пошто Fiverr не ги прикажува секогаш истите луѓе кога пребаруваш. Башка можеш да бараш new, recommended, high rating....Има шанси секој да успее само луѓето се нервираат пошто сакаат брз успех, брз успех е речиси невозможен...башка имаш и Buyers request категорија и можеш да праќаш понуди. Направи сериозен профил напиши нешто за твоето искуство и тн. Може да се успее ама нема гарантиран успех. Тоа нема никаде...освен на PTC сајтовите :P А за левел 2 во принцип два месеца ама некогаш и порано ако имаш доста позитивни на почеток порано ќе ти дадат левел 2 барем за мене така беше.
Профилот ми е стар 1 година, али не сум ставал гигови, 3-4 месеци имам стари гигови и нема порачки. Не може секој да успее на фивер, колку сакате зборете дека секој може. Едноставно не може. Има премногу продавачи на фивер :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.599
Поени од реакции
2.220
Треба таргентиран трафик, а од фб групи тоа нема да се случи бидеќи скоро сите се продавачи и сите рекламираат.
ФБ групите се добри само за збирање реферали (птц) пошо има многу Индијци.
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
@DonExo Па имам околу 9+ долари и ~2800 BAP. Чекам да ми истече тоа recycler-от па да се качам во втора група (над 12.000 BAP), а после да соберам 10 долари и да го купам блокерот, пошо побитно ми е времето од парите (дур се вака малку).
Инаку во моментов имам просек од 0.5-0.6$ дневно, а само 2 долара потрошено на реклами (од баланс). Максимум имав околу 10.000BAP.

Туку, имам троа прашања за @IvicaPunK. Вика дека знае се за Ptcircle, па уште еднаш да го прашаме подобро да објасни што се случува со страната. Се што до сега кажа ми звучеше како просечна ефтина приказна на просечен админ на скам страна, без навреда.
Еве на пример, што значи ова. „Англискиов“ јас не им го разбирам
ptcircle bs.jpg
Друго, вчера околу 01.00 побарав исплата, добивам „Payouts are disabled for today. Please try 1 day later, after 1am italian time". Денес барав точно во 00.00 ко што препорача, добив само „Payout request refused
Payouts are disabled for today“.
Последнава недела се хаос. Еден ден имаш 15 реклами максимум, следниот имаш 100+. Денес, на пример, максимум ми е 30. Изгубив 2 купени реферала (активни), онака, ги снема. Еден купив пред 4 дена, уште нема кликнато; втор пат се случува. До пред една недела, BuxBonus беше 0.5$, а реферал кошташе 1$ за навек. До пред 2 дена BuxBonus беше 5$, а реферал 5$, за 365 дена. Денес BuxBonus ми е 1$, а реферал кошта 1$ за навек. Ај најди НЗС. Вчера максимум лимит за барање исплата беше 21$, денес ми е 20$.
Даље, тешко возможно е страна да е одржлива и да опстане со така висока „плата“ по клик. А сега, кога секој прави и по 1$+ на ден само од кликање?
Мене ми изгледа дека страната отиде у скам и веќе не се ни замараат газдите дали има баг, грешки у цени, у лимити. Не очекувам дека ќе успеам ни да побарам исплата, камо ли да ја добијам. Ама ај да видиме што ќе каже Ивица.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Прашањето е уште каде не се рекламиравте, или кој ве рекламираше :)
Така од небо не ти паѓаат порачки. Јас ги објавував на некои групи за фивер, имам 90тина вјус на најновиот мој гиг али сепак ништо.[DOUBLEPOST=1410203215][/DOUBLEPOST]
Профилот ми е стар 1 година, али не сум ставал гигови, 3-4 месеци имам стари гигови и нема порачки. Не може секој да успее на фивер, колку сакате зборете дека секој може. Едноставно не може. Има премногу продавачи на фивер :)
Малку ми ги испреврте зборовите:) Јас не реков дека секој може да успее ама не се согласив со тоа дека готово веќе на Фивер не може да се успее. Треба знаење и секако треба среќа.
 
S

staycalm

Гостин
Малку ми ги испреврте зборовите:) Јас не реков дека секој може да успее ама не се согласив со тоа дека готово веќе на Фивер не може да се успее. Треба знаење и секако треба среќа.
Добро ти пиша дека секој има ШАНСИ да успее :P
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Одамна немам користено Фивер, нели требаше 2 месеци да си член за левел 2?
И можеш да успееш ако си уникатен и имаш среќа да те исфрлат на почетна. Пошо ако понудиш нешто различно, тешко дена некој ќе го бара тоа, освен ако не му излезе случајно твојот гиг.

Продавање лајкови, теплејти, фотошоп услуги, едитирање видеа тоа е веќе скоро изумрено за новајли. Пошо за секоја работа се наоѓа тпс или левел 2 селер со 1000+ позитивни фидбеци. Нормално тешко дека ќе купи некој од тебе.

Јас пред две години кога почнав, една недела пред да го направам акаунтот имав се смислено. За 6-7 месеци имав заработка од 3к долари додека не ме скинаја... Од тогаш пробав неколку пати, ама џабе, веќе за се има пресилна конкуренција.
Нашиот профил беше стар 9 месеци, и затоа дојдовме за брзо време левел 2. 9 месеци така дремаше, без ни еден гиг. Сега на новиот фивер полесно се успева затоа што секој нов гиг го ставаат на рекомендед и таму стои една недела. За нашиот гиг, еве слика од еден месец работа.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
S

staycalm

Гостин
Сакаш да ти порачам? :)
Како сакаш, вчера правев размена со еден со надеж дека ќе почнат порачки, па да видиме..
Нашиот профил беше стар 9 месеци, и затоа дојдовме за брзо време левел 2. 9 месеци така дремаше, без ни еден гиг. Сега на новиот фивер полесно се успева затоа што секој нов гиг го ставаат на рекомендед и таму стои една недела. За нашиот гиг, еве слика од еден месец работа.



Sent from my iPhone using Tapatalk
А во кој дел ти е гигот? Дизајн, ова она..?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.599
Поени од реакции
2.220
Нашиот профил беше стар 9 месеци, и затоа дојдовме за брзо време левел 2. 9 месеци така дремаше, без ни еден гиг. Сега на новиот фивер полесно се успева затоа што секој нов гиг го ставаат на рекомендед и таму стои една недела. За нашиот гиг, еве слика од еден месец работа.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ах ќе ме натераш пак да пробам со фиверов. Ај ќе посветам еден ден и ќе видам дали ќе успеам.

Иначе со мојот успешен профил уште првиот ден имав нарачки, и малце фејк фидбек :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom