Запознавање

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.955
Поени од реакции
17.726
здраво, сакам да прашам, со девојчето си пишуваме 2 месеци бидејќи беше у странство и сеа ќе си дојде ама она има дечко од странство нема врска тоа. Што би ми предложиле да разговарам со неа кога ќе одиме на кафе,бидејќи прв пат ќе се видиме, какви теми итн ако може некој предлог би ми значело многу, фала однапред
Друже 2 месеци си пишувате, шо пишувате тогаш ако не знаеш на какви теми да разговарате. За 2 месеца веќе би требало да знаеш на што да одиш и да знаеш што да кажеш ако мислиш за нешто посериозно, ако ти се погодило девојчето, неам појма. Ако е за онаа работа само не знам шо отвараш тема, не треба многу мубает и теми тука, она нели има дечко и ти пишува, сама ќе си ја отвори темата :icon_mrgr:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.053
Поени од реакции
6.658
здраво, сакам да прашам, со девојчето си пишуваме 2 месеци бидејќи беше у странство и сеа ќе си дојде ама она има дечко од странство нема врска тоа. Што би ми предложиле да разговарам со неа кога ќе одиме на кафе,бидејќи прв пат ќе се видиме, какви теми итн ако може некој предлог би ми значело многу, фала однапред
Ако не е од некое научно друштво правете си спонтано муабет - или има или нема хемија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom