Запознавање "пријатели" преку Социјалните Мрежи...

H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Прво, јас не ни имам ФБ, второ, ја објаснував нешто сосема друго (дека е смешно) ама ти ја утна поентата за 10000 километри...
Епа ти ја утната темата 1000000000000000 километри.

Да беше малце поинтелегентен ќе сватеше одма дека зад насловот "Запознавање пријатели преку Социјалните Мрежи", се работи за нашата безбедност на интернет.
Финтата на секоја тема е јас да дадам вовед и другите да ги потикнам на истражување, зошто ако му дадам на секое нафурано 4-то одделенче како тебе готова и разработена тема, која е поентата да отварам дискусија ако не потикнувам на истражување и размислување?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
Епа ти ја утната темата 1000000000000000 километри.

Да беше малце поинтелегентен ќе сватеше одма дека зад насловот "Запознавање пријатели преку Социјалните Мрежи", се работи за нашата безбедност на интернет.
Финтата на секоја тема е јас да дадам вовед и другите да ги потикнам на истражување, зошто ако му дадам на секое нафурано 4-то одделенче како тебе готова и разработена тема, која е поентата да отварам дискусија ако не потикнувам на истражување и размислување?
Оф божеее, демек ја не сфатив што е темата... :pos: Јас коментирав за начинот на кој се изрази, а не за тоа што кажа... Ко паднат од марс си, ништо да разбереш:pos:

И бтв, чисто информативно, сфатеше се пишува со ф а не со в, од што си толку интелигентен па и незнаеш да пишуваш :pos:
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Оф божеее, демек ја не сфатив што е темата... :pos: Јас коментирав за начинот на кој се изрази, а не за тоа што кажа... Ко паднат од марс си, ништо да разбереш:pos:

И бтв, чисто информативно, сфатеше се пишува со ф а не со в, од што си толку интелигентен па и незнаеш да пишуваш :pos:
Ау, сега и почна професор да се прави.
Да разбереше ти нешто, немаше да се караше со цел форум.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Немам никакво искуство ни позтивно ни негативно.
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Досега само позитивни искуства, се надевам дека така ке продолжи.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Епа ти ја утната темата 1000000000000000 километри.

Да беше малце поинтелегентен ќе сватеше одма дека зад насловот "Запознавање пријатели преку Социјалните Мрежи", се работи за нашата безбедност на интернет.
Финтата на секоја тема е јас да дадам вовед и другите да ги потикнам на истражување, зошто ако му дадам на секое нафурано 4-то одделенче како тебе готова и разработена тема, која е поентата да отварам дискусија ако не потикнувам на истражување и размислување?
Нема потреба од вакви коментари. Да не ве бришам паметен и попаметен немојте да изигравате.
 
T

Torchyrus

Гостин
Засега добри искуства затоа што мислам дека знам со кој треба да се дружам на фејсбук а со кој не ..
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Досега не сум запознал некој преку facebook или нешно слично, не користам facebook за бркање женски(си бркам во живо) или нешто слично(го користам само по потреба пример кога треба се де договорам со некој пријател за да нетрошам пари од мобилен и така доваѓа сметка над 10.000 денари) дај споделете некој негативни ускуства со запознавање лажен профил да видеме:pos:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
сум запознал девојки со кои сум во добри односи преку фгејсбук, исто и пријателчиња.....btw женските запознаени преку фејсбук ми се поубави во живо отколку на фб слики.....
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ова е новиот начин на запознавање луѓе во ново време се разбира.
Стара багра кајганџии го знаат ова :)
 
М

Мартин`

Гостин
Имам запознаено и не гледам ништо страшно тука, кога може на игри пример зошто да не и тука.. туку ме чудите вие погоре демек не биле исти како на фејсбук за разлика од живо, е добро де ќе ве изедат ако не се истите ? Немоко ира да бидеш ептен близок со неа/него доволно е само познанството сте направиле некој муабет и ја/го имате за познаник. Од кај да знаете каде животот, може еден ден ќе ви притреба за нешто пример јас има доста познаници кои дури сум ги запознал преку игра па ми завршиле повеќе работа (за др град пример) отколку некои тн другари ;)

За врска штознам малце комплицирано е, сепак за прв чекор зошто да не.. понатаму се знае рж контакт е нормален.. па ако бидне зошто да не..
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
абе шо е финтата,ме додават на фб ги прифачам,му пишам а не ми пишуваат,како ветер ме гледат :icon_lol::icon_lol:
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Имам многу луѓе запознавано преку социјални мрежи.
Нема ништо лошо и така да се запознаваш.., само треба да бираш со кој што праиш.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Сум запознала и запознавам и со сите се дружам
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.217
Поени од реакции
16.729
Сум запознала и запознавам и со сите се дружам
Па да и во право си 2 години сме во врска ама не ми е убаво во врската,ништо не ми дава
А он што прави а?? Што пишува со други девојки,што се дружи со девојки а ја седам дома дека несмеам
Малце си конфузна, дај среди тоа континуитетот и конзистентност на причите тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom