Закон за AirSoft Оружје

Член од
12 јануари 2018
Мислења
22
Поени од реакции
4
Здраво, Најдов еден сајт на кој се продаваат AirSoft и праќаат во Македонија но ми рекоа да прашам дали смее да се увезува АирСофт во Македонија и рекоа дека ако ја вратат на царина парите не ги враќаат, Така да сакам да прашам некој што имал искуство како иде процедурата.
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
кој ќе знае што е ??? хмм прв пат слушам мислам дека би можело
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
So izmenite na zakonot za oruzje od 28.05.2018...se vovede i ovoj vid na oruzje...no problem e sto seuste ne e smenet softverot za izgotvuvanje na dozvoli....pa ne bi znael kako toa bi se spovelo dodeka ne se smeni softverot. Toj e spremen veke godina i kusur....no se testiraat eventualni nepravilnosti koi podocna nema da mozat da se popravat
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Во моментов не е и нема да ти пројдат.Се интересирам и јас, но законот ме спречува во моментот.
 
Член од
4 септември 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, Најдов еден сајт на кој се продаваат AirSoft и праќаат во Македонија но ми рекоа да прашам дали смее да се увезува АирСофт во Македонија и рекоа дека ако ја вратат на царина парите не ги враќаат, Така да сакам да прашам некој што имал искуство како иде процедурата.
Лична карта ти треба но мораш 18 да имаш! можеш од 15-18 да имаш лична карта но џабе ти е зашто малетен со лична карта не смее да поседува било какво оружје.
Автоматски споено мислење:

Здраво, Најдов еден сајт на кој се продаваат AirSoft и праќаат во Македонија но ми рекоа да прашам дали смее да се увезува АирСофт во Македонија и рекоа дека ако ја вратат на царина парите не ги враќаат, Така да сакам да прашам некој што имал искуство како иде процедурата.
Лична карта ти треба но мораш 18 да имаш! можеш од 15-18 да имаш лична карта но џабе ти е зашто малетен со лична карта не смее да поседува било какво оружје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom