Закон за AirSoft Оружје

Член од
12 јануари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
3
Здраво, Најдов еден сајт на кој се продаваат AirSoft и праќаат во Македонија но ми рекоа да прашам дали смее да се увезува АирСофт во Македонија и рекоа дека ако ја вратат на царина парите не ги враќаат, Така да сакам да прашам некој што имал искуство како иде процедурата.
 

brnjomkd

kobra
Член од
23 ноември 2017
Мислења
118
Поени од реакции
38
кој ќе знае што е ??? хмм прв пат слушам мислам дека би можело
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
5.702
Поени од реакции
4.577
So izmenite na zakonot za oruzje od 28.05.2018...se vovede i ovoj vid na oruzje...no problem e sto seuste ne e smenet softverot za izgotvuvanje na dozvoli....pa ne bi znael kako toa bi se spovelo dodeka ne se smeni softverot. Toj e spremen veke godina i kusur....no se testiraat eventualni nepravilnosti koi podocna nema da mozat da se popravat
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
3.626
Поени од реакции
2.971
Во моментов не е и нема да ти пројдат.Се интересирам и јас, но законот ме спречува во моментот.
 
На врв Bottom