Закон за AirSoft Оружје

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од leonid3321, 25 јануари 2019.

 1. leonid3321

  leonid3321

  Член од:
  12 јануари 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  3
  Здраво, Најдов еден сајт на кој се продаваат AirSoft и праќаат во Македонија но ми рекоа да прашам дали смее да се увезува АирСофт во Македонија и рекоа дека ако ја вратат на царина парите не ги враќаат, Така да сакам да прашам некој што имал искуство како иде процедурата.
   
  На brnjomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. brnjomkd

  brnjomkd kobra

  Член од:
  23 ноември 2017
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  25
  кој ќе знае што е ??? хмм прв пат слушам мислам дека би можело
   
 3. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.407
  Допаѓања:
  4.078
  So izmenite na zakonot za oruzje od 28.05.2018...se vovede i ovoj vid na oruzje...no problem e sto seuste ne e smenet softverot za izgotvuvanje na dozvoli....pa ne bi znael kako toa bi se spovelo dodeka ne se smeni softverot. Toj e spremen veke godina i kusur....no se testiraat eventualni nepravilnosti koi podocna nema da mozat da se popravat
   
 4. Shteff Mathers

  Shteff Mathers

  Член од:
  10 декември 2010
  Мислења:
  3.322
  Допаѓања:
  2.586
  Во моментов не е и нема да ти пројдат.Се интересирам и јас, но законот ме спречува во моментот.
   
 5. alekjov

  alekjov

  Член од:
  8 октомври 2009
  Мислења:
  521
  Допаѓања:
  160
 6. leonid3321

  leonid3321

  Член од:
  12 јануари 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  3
 7. alekjov

  alekjov

  Член од:
  8 октомври 2009
  Мислења:
  521
  Допаѓања:
  160
  Видов дека се клуб ама штом тие ги увезле значи постои можност. :)
   
  На survived му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: