Закон за странците и решение на владата за пасошите?

Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Приjатели, чета тази статиjа и да ви питам тази промьана от кога влиза в сила? От 1 октомври 2008 г. или от 1 jануари 2009 г.
Интересува ме, заштото немам црвен пасош, а eдна разходка в Македониjа отдавна планувам :smir:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.717
Поени од реакции
613
Приjатели, чета тази статиjа и да ви питам тази промьана от кога влиза в сила? От 1 октомври 2008 г. или от 1 jануари 2009 г.
Интересува ме, заштото немам црвен пасош, а eдна разходка в Македониjа отдавна планувам :smir:
Пријател ,види го сајтот pravo.org.mk и барај го законот кој те интересира.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Хм, дали ште е актуализиран саjта? Мисльа, што това е нешто ново... Или ако може да ми напишеш саjтот на Министерство на в`ншните работи?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.317
Дефинитивно од вчера, 1 октомври слободно можеш да влезеш во Македонија со лична карта, а јас за влез во Бугарија треба да висам пред амбасада.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Струмикс, и вас ште ви пуснат... дано да е по-скоро. А за вашиjа краj уж се правеше нешто за 50 км нав`тре за прво време...
 
На врв Bottom