Закон за паркинзи/паркирање

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од mRnO, 13 декември 2007.

 1. smole

  smole Ѕверотилук

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  1.624
  Допаѓања:
  245
  Епа тоа е проблемот со балканските полицајци, мислат дека ние зависиме од нив, а не обратно. Кого бе ќе казнуваш ако никој не плаќа данок (од кај ќе зимаш плата), а?

  Не, ако се понашаш малце почовечки, можеш да го замолиш да побара понатака место, и да му кажеш дека тука не смее да се паркира, за да друг пат не доаѓа и он да се замара, и тебе да те замара. Угледај се малце на колегите од Запад, еј!
   
 2. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  381
  Допаѓања:
  80
  Јавното Претпријатиерасполага со шест специјални возила Пајак (три нови кои Претпријатието ги набави 2007 година и три стари Пајак возила), едно Депо за складирање на возилата отстранети од јавните површини, петнаесет затворени јавни паркиралишта, систем за зонско паркирање како и Проект за зонско паркирање според кој во досегашната имплементација Претпријатието оспособи уште околу 700 паркинг места за паркирање во зони.
   

Сподели преку: