Закон за движење на малолетници

  • Креатор на темата theTinule
  • Време на започнување
Член од
12 март 2009
Мислења
11.651
Поени од реакции
5.489
имало во Србија закон и за малолетни деликвенти, 14годишниот во Притвор, а на 2-цата соучесници од по 12години родителите ќе одат во затвор...
 
На врв Bottom