Заеднички одмор

Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Иде летото... :vozbud: Се надевам дека ќе одиме заедно на одмор. А дали сами или со поголемо друштво, оставам на неа, нека избере како сака. :pipi:
Младичу, од искуство, ти мора да имаш суверенитет по ова прашање. Со други зборови, ако вака продужиш, ќе отиде кај некоја ругоба кој иако може не е ни пола од тебе знае да пресече, односно знае што сака.
Женските ја сакат таа одлучност. Остај шо стално се противат, мора да имаш суверенитет по некои прашања и макар се бунела да испадне по твое. Они најчесто се движат од крајност во крајност, лошо е кога нивното плима/осека расположение ја води врската.НАјважно е ние да сме на чисто шо уште сакаме од неа. Ние сме чек енд балансот, или бар треба да бидеме пошо они признале или не се палат на сигурноста и одлучноста што може да ја видат во едно машко. Од тамо влече коренот и за тоа што несвесно гледаат многу карактеристики на сопствениот татко во нивниот партнер. Ова неам врска со нкаков едипов комплекс, у женска смисла, или далеку од тоа дека се влажнат на татко им, него заклучиле дека татко им е тој кој успеал во животот, им обезбедил образовние, ги израснал, притоа им пружил родителска љубов, така и они бараат ,,тестостеронски,, носител кој ќе може да го обезбеди тоа за нивниот плод. Класика дарвинистички принцип како и истакнување на мајчинскиот иснтинкт уште од првите моменти на овулација.





За одмор ич не му ја мислам. Коа ќе дое време тоаш. Досега не сум бил на одмор со девојка. Затао не сум многу компетентен на темава, одмор посебно, зашо да не, нек иде, пак ќе се сакаме коа ќе се врати/вратам(добро за ова не моеш да си сигурен, али еве зборам за складна и нормална врска) , одмор заедно уреду е, секс 24/7, ама има опасност да си прекурчите, не од сексање него онака од присуство уопште, па така, викендите се најдобра комбинација, најдолго до 4 дена. Шо сеа морало одмори по 10 дена да се тераат. А да и порака за сите шо мислат со девојка им да идат сами на одмор, да ја штелуваат датата според мензисот на девојка им.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Младичу, од искуство, ти мора да имаш суверенитет по ова прашање. Со други зборови, ако вака продужиш, ќе отиде кај некоја ругоба кој иако може не е ни пола од тебе знае да пресече, односно знае што сака.
Женските ја сакат таа одлучност. Остај шо стално се противат, мора да имаш суверенитет по некои прашања и макар се бунела да испадне по твое. Они најчесто се движат од крајност во крајност, лошо е кога нивното плима/осека расположение ја води врската.НАјважно е ние да сме на чисто шо уште сакаме од неа. Ние сме чек енд балансот, или бар треба да бидеме пошо они признале или не се палат на сигурноста и одлучноста што може да ја видат во едно машко. Од тамо влече коренот и за тоа што несвесно гледаат многу карактеристики на сопствениот татко во нивниот партнер. Ова неам врска со нкаков едипов комплекс, у женска смисла, или далеку од тоа дека се влажнат на татко им, него заклучиле дека татко им е тој кој успеал во животот, им обезбедил образовние, ги израснал, притоа им пружил родителска љубов, така и они бараат ,,тестостеронски,, носител кој ќе може да го обезбеди тоа за нивниот плод. Класика дарвинистички принцип како и истакнување на мајчинскиот иснтинкт уште од првите моменти на овулација.

:D:D:D

Не знае дали ја пуштат од дома сама со мене на одмор, сеуште... Ако е до мене, ја фаќам за рака, Турција/Египет неколку дена, ич не му ја мислам... Ама има неколку фактори кои играат улога, дозволата од фамилијата како најважен... :smir:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
доколку партнерот нема финасии да оди на одмор а јас имам би му платила барем одреден дел а обратно да е никогаш не ми дозволила а доколку тој не би прифатил не би одела без него би останала дома со него па здравје боже другата година
 
M

marsovka

Гостин
Сеа доколку еден од нас е во финансиски проблеми :
случај заљубени до уши:
јас неам пари:прифаќам
Он нема прати а јас иам :плаќам око не ми трепнува
Случај не се сакате :
Јас неам пари :си прифаќам зошто кога ти се нуди цела рака да се фаќаш за среден прст
Он нема пари:душо и онака у шума не се иде со дрва на рамо то ест кој те врти одам да бркам машки на одмор
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Bi sakala da odam so mojot partner definitivno,ako toj ne e vo moznost da odi so mene verovatno jas bi mu pomognala, no vo nikoj slucaj ne bi go ostavila, a jas so drugarki da zaminam na odmor,posto znam bez nego nema da mi bide nogu ubavo:back:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.144
Поени од реакции
893
Секогаш постои компромис без разлика која од наведените ситуации би се случила. Релативни и многу индивидуални се прашањава.
Али битен фактор е секако врската на кој стадиум се наоѓа... Според тоа ќе се донесе некој компормис кој ќе ги задоволува двете страни:smir:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
za da odis so nekoj na odmor treba da go sakas
ako sakas nekoj pusti go da zivee
nejke/nemoze
cao prietno ne e kraj na svet
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
дечки дајте ми предлог за некое место во Грција ,со дечко идам,ама и да има нешо за забава
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Ако дечко ми нема пари не би одела,да му платам нема шанси а да одам со другарки неможам дека е многу љубоморен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom