Заеднички одмор

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
И што не е јасно, првото ако иам дечко не ми се оди на одмор некаде, ќе си седеме кај нас, второто се мисли ако немам дечко одам со друштво.....не не друже не сум јас нервозна, појќе ми изгледа ко ти да си :smir: бај бај
Па закон е бе да појдеш со друштво на одмор некаде, па тамо си бркате дечки, запознавате странци, правите глупости.....тоа е живот! ( кај пише овде ако иам дечко ова ќе го правам, се разбира дека ако сум слободна вака си праам и тачка)
И полека , не ми кажувај ти мене шо да мењам јас, уживкај си. :helou:
Си кажа ти за себе шо како, ок и јас си кажав за мене, како и некои други за нив. И не може некого да убедуваш овде со кого е поубо.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ај прекините.
Кажавте што имате, оставете место на другите.
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Dokolku sme vo poseriozna vrska i se sakame jas nikogas ne bi se ni obiduvala da mu go skratam odmorot a ni toj mene sigurno pa neznam kakvi i da se pricinite.A i koga se saka nesto se se moze ... taka da ako toj stvarno saka da dojde ke naprai se za da dojde a ako ne...jebiga toa e...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
105
Поени од реакции
6
Лани одев со девојката неполни 4 месеци кога отидов со неа на одмор, првите 3 дена со нејзина другарка и дечко, последните 4-5 дена останавме со уште двајца мои другари. Времето не ни се погоди воопшто ама јас досега поубав одмор не сум истерал!
Годинава сум сингл, па ќе си одам со другари, а со нас доаѓа и едно женско друштво, однос 2:1 во корист на девојките:), па така очекувам повторно да си поминам супер:)
А кога станува збор за плаќање на одморот на партнерот. Ако работам, т.е. ако заработам доволно да можам да одам на одмор со девојката одиме заедно на моја сметка. Ако моите ми дадат доволно пари за двајца, повторно одиме... А кога станува збор за јас да одам на одмор а таа да плати, тогаш како опција доаѓа само доколку сама ги заработила парите:) Не знам, можеби доколку станува збор за подолга врска можеби ќе прифатам и од нејзините, но со оглед на моите 20 години, во следната сериозна врска, кога ќе дојде ред на одмор, се гледам себе си како човек што сам заработува и може сам да си приушти одмор:):toe:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Зошто да не . Сум бил со девојката на одмор , сум си поминал прекрасни 10 дена незаборавни ...
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Инспирирана од неколку случки решив да ја отворам темата.На ваква тема не налетав,ако има однапред се извинувам.:smir:
Во врска сте и разговарате со пратнерот/партнерката за заеднични одмор.Дали доколку тој не е во можност да си допушти одмор таа година ќе одлучите двајцата да останите дома или пак вие ќе си отпатувате негде со некое друго друштво:со пријатели,роднини и сл.
Дали ако вие сте во можност би му го платиле цел одмор или барем дел само за да бидите со него.
Од друга страна,како вие би реагирале доколку вие не сте во можност да си допуштите одмор таа година:би го/ја пуштиле партнерот/партнерката сам/а на одмор или би барале друго решение?
Кога би морала да бирам помеѓу одмор со друштво и одмор со дечко, подобро би одела со дечко. Не дека со друштво нема да си поминам убо, ама таков тип сум, шо повеќе би сакала да сме двајца полесно би се спогодиле, отколку 6-7 души и да не можиме да се договориме за било што.
Ако дечко ми нема доволно пари за одмор, а јас имам и за двајцата, многу нормално дека би му платила, или пак ако е обратно, би прифатила да ми плати, ама другиот пат да платам јас, не сакам да се чувствувам должна.
Во врска со тоа дали би го пуштила да оди сам, нема проблем, нема смисла да му го скратувам одморот ако јас не можам да одам ама познавајќи го дечко ми, не верувам дека би одел без мене. :back:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сум била на одмор со дечко самички и си поминав најубаво, цело време посветени еден на друг.
Во случај да не можам јас да одам на одмор ќе му дозволам тој да оди секако, ќе мислам малку повеќе на него али нека си помине убаво. Исто и обратно ако сум во состојба и јас да одам на одмор без него. Еве сега бев без него на одмор, бев и на апсолвентска без него али се надевам ќе си идеме ние сами пак на едно убаво летување наскоро.
Ах и дефинитивно мислам дека одморот не е замарање ако идеш со дечкото/девојката или дека заеднички одмор е исто како мажена да си. Треба да е обострано задоволство.
 

Fcu

Член од
10 август 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
Maska tajfa na odmor e opasna kombinacija, a posle so zena i deca e drugo, pa zatoa mislam deka e podobro sam da se odi na odmor.
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Ако може да дојде ОК уште поубаво ако не не мора јас си одам ако можам да и платам ке и платам а да и забранам да оди со другарки никогаш нека оди нека се одмара.
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
20
Jas letovo bev na odmor so decko ( sega veke bivs) i si pominav prekrasno,posle toa bev so drugarki onaka na eden vikend vo ohrid i sum si pominala FENOMENALNO....Ne deka so decko mi ne si pominav ubavo ama nekako uste mi nedostigaa tie ludi vreminja so drugarki
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Кога бев на одмор ме нервираше што сме цело време заедно...
Кога отиде сам на одмор ме нервираше што мислев дека ме вара...

Наравоучение:
Затоа сега немам дечко и не се нервирам
:pipi:
 
Д

Демијан

Гостин
Машко друштво на одмор е нешто невидено,поготово негде надвор(не во Охрид).Пијанчења,девојки,оргии....А со девојка до сеа не сум бил пошто не сум имал девојка за време на лето.А иначе да би идел со девојка ама доколку ни биде тазе врска,не некоја ептен долга па да неможам да ја поднесам.Имам некои другари што биле заедно.Ми викаат дека си поминале добро ама дека не е тоа тоа.Најдобро е да идете пример 2-3 пара за да не биде монотоно,т.е. само неа да ја гледаш.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Бев без неа беше без мене се вративме и цела вечер заедно си ја поминавме :pipi:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Инспирирана од неколку случки решив да ја отворам темата.На ваква тема не налетав,ако има однапред се извинувам.:smir:
Во врска сте и разговарате со пратнерот/партнерката за заеднични одмор.Дали доколку тој не е во можност да си допушти одмор таа година ќе одлучите двајцата да останите дома или пак вие ќе си отпатувате негде со некое друго друштво:со пријатели,роднини и сл.
Дали ако вие сте во можност би му го платиле цел одмор или барем дел само за да бидите со него.
Од друга страна,како вие би реагирале доколку вие не сте во можност да си допуштите одмор таа година:би го/ја пуштиле партнерот/партнерката сам/а на одмор или би барале друго решение?
Не би ми било пријатно во двете ситуации. Доколку имам пари би му го платила цел одмор, ама комплетно, затоа што парите не треба да се пречка да си со човекот што го сакаш. Но, никако не би заминала на одмор со некое друго друштво, нема смисла... Педерски е, не ми е дојдено до толку за тој одмор без него. Ако толку се проблем парите попрво би одела на викенд со него, отколку на одмор без него. Ако јас сум во состојба да немам пари, е тогаш би ми било навистина глупаво, затоа што знам дека и него го ставам во непријатост. Тогаш би очекувала и тој да остане со мене, но не би го спречувала директно да го направи тоа. После не сакам да излезе- она ме натера...
 

RastaMan

Tipac
Член од
29 ноември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Машко друштво на одмор е нешто невидено,поготово негде надвор(не во Охрид).Пијанчења,девојки,оргии....
Brat,potpolno si vo pravo so sekoj zbor...nema polud pomin od maska ekipa osobeno nekade kaj sto nema alfi,pa mozes da pravis sto sakas:drk::PInaku sum bil i so devojka i edinstveno zabavno nesto sto doziveav bese toa sto ne morav da frlam pari po zeni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom