Загаденост на воздухот во Скопје

Член од
20 мај 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Добар ден луѓе,

Правиме истражување на тема 'Загаденост на воздухот во Скопје'. Би сакал да отворам дискусија на оваа тема. Што мислите за загаденоста во Скопје? Имате ли некакви предлози како би се справиле со овој проблем? Дали мислите дека темата е доволно застапена во јавноста ? итн.. итн...
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Да нависитина ова тема е недискутирана до сега :pos:Не се зборува ни на форумов,социјални мрежи,нема ниту групи,нема ниту апликаци за загаденост :pos:....
Нема промени се останува исто со години не мрднува од мртва точка од влагање у една зима у друга вадат транспаренти не се дише,летно време кафица,шеми,џинтири минтири значи одете бркајте работа,бркајте пички.Не се превзема ништои аплицирано е 100пати,имало протести,собири,укажувања ситуацијата не мрднува од точка ако сакате чист воздух секогаш тука за вас е Скопска црна гора каде што може и да се предозирате со свеж воздух :love:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
@Ѓорѓи Н. Еве ти колега, Жорж, остаил име, презиме, матичен, број на кондури....може да се упознаете.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Добар ден луѓе,

Правиме истражување на тема 'Загаденост на воздухот во Скопје'. Би сакал да отворам дискусија на оваа тема. Што мислите за загаденоста во Скопје? Имате ли некакви предлози како би се справиле со овој проблем? Дали мислите дека темата е доволно застапена во јавноста ? итн.. итн...
Веќе има ваква тема на која можеш да разбереш што мислат членовите.Само подобро побарај ја на форумов.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
ne znam so se sekiras, siljo ke ja oprai rabotata. za pocetok dupot go stokmija po ekoloski terk.
 
K

kicodarker

Гостин
Што мислите за загаденоста во Скопје?
Ај сфаќам да прашаш “што мислите за бурек со месо“ па да се разговара за вкусови, ама што можи да мисли човек за загаденоста во Скопје?

Ми се допаѓа.
Не ми се допаѓа.
Може и подобро.
Последниот албум само ми се допаѓа.
Мислам дека е кул фаца.
Не и требаше да се појави во фарма/велики брат/и др.
Слабо ја има по медиуми.
Сите ја знаат по Скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom