Завршна фаза од ЕП (ФИНАЛЕ: Шпанија-Германија | ТРЕТО МЕСТО: Хрватска-Норвешка)

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Сосема заслужено. Ги тепаа на нивен начин, со силна одбана.
Цело првенство Шпанија беше безидејна во напад, се вадеа на добра одбрана и на Штербик. И денеска како капак на се најлошиот напад се сретна со најдобрата одбрана на утакмица што сум ја видле до сега.
Лемке.:cuc: Изгина на терен, го стави Агинагалде во џеб.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Kakvi dva natprevari na Häfner pa pa pa..:oleee::bravobe:

Ne go vidovme Lemke vo napad,kojznae sto masina e.:uzi:A koga ke mi tekne deka na prviot natprevar vleze kako duboka rezerva,ama izigra dobro i eve ,posle Wolff,najzasluzen za denesnava maestralna pretstava.:sakasuste:

Fäth e masina,ke ima borba za negoviot potpis.Kako gi predvodese,respekt.Epten uigrani se,kakvi akcii imase spremeno Dagur alal vera.

Uwe i Groetzki sega vo "penzija",zamenite rastur pravat.:P

Deutschland über alles.:bravobe:

Spanija ke imaat maka ako ne izvadat nekoj nov saglam igrac.Sve starci se,ke propadnat ko Grcka.
 
Член од
9 август 2014
Мислења
415
Поени од реакции
908
Алал да ти е.. Ме потсети, мислам беше 2012 Европското во Србија. Полска играше со некоја Скандинавска земја,не сум сигурен која. И коментаторот Скандинавски во климаксот на возбудата: ,, Колеме Пољаци, како Германците 39-та". И нормално денеска истиот тој коментира натпревари, ама во домашни услови. :pos:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.490
Поени од реакции
4.042
Лелее ме нервираат сите што им е само тоа во уста менталитет, менталитет ГЕРМАНСКИ, кој ќе ги слуша сега уште повеќе :D Шала на страна, повеќе од заслужено, браво момци.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
@Tomasino
Шо кажа Игор ?
Дека ние Македонците сме биле градени за борење и ракомет и дека требало сите други спортови да се забранат во државава :icon_mrgr:
После тоа продолжи на тоа дека треба да се давало шанса на Кузмановски, Талевски, Нелоски, Дрогришки, Ласко Андоновски од Пролет итн. Истотака искритикува што Диви не бил земен во составот :icon_mrgr:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.656
Па не верувам дека постои друга репрезентација, освен германска, во било кој спорт, која може да се појави со најмлад состав на едно првенство, да им се повреди комплетна прва постава и пак да го освојат истото првенство. Тоа ако не е менталитет, не знам што е. Секоја им чест. :cuc:
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Дека ние Македонците сме биле градени за борење и ракомет и дека требало сите други спортови да се забранат во државава :icon_mrgr:
После тоа продолжи на тоа дека треба да се давало шанса на Кузмановски, Талевски, Нелоски, Дрогришки, Ласко Андоновски од Пролет итн. Истотака искритикува што Диви не бил земен во составот :icon_mrgr:
Abe Lasko 24/7 e pod alkohol pa ushte vo reprezentacija da go zemele :ROFLMAO:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Секако дека сме градени така кога уште од 12 години дремиме по кафани. Да ти ја грицкам експертизата се вика ова.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Дали знаеш која е песната што ја пеат Германците а и на Киел утакмиците ја слушам....
woooo аааh woooаааh wooаааh мислам ја пуштаат и на америчките спортски натпревари
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
Дали знаеш која е песната што ја пеат Германците а и на Киел утакмиците ја слушам....
woooo аааh woooаааh wooаааh мислам ја пуштаат и на америчките спортски натпревари
Scooter - Maria da ne e ?
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
Дали знаеш која е песната што ја пеат Германците а и на Киел утакмиците ја слушам....
woooo аааh woooаааh wooаааh мислам ја пуштаат и на америчките спортски натпревари
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Ова беше најбруталното и најлошо финале што сум го видел досега.Германците победија благодарение на голманот и големиот морал што го имаа,тој БЕРЛИНСКИ ЗИД што го имаа едино можеше да го срушит Никола Карабатиќ.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Pa aj ako ne da igraat bes golman?jasno e deka dobar golman e pola tim,uste ako zid pred nego i svoj den,dobitna kombincija.Izgleda deka svabive si go dobija noviot Biter
 

Kajgana Shop

На врв Bottom