Зависници од Converse

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
Јас сум лудо вљубена во Конверс ... значи ако не носам старки нз како да не сум јас... еден период бев опседната си ги цртав како за мене така и за другари и другарки али сепак си ги сакал good old one-colored converse .... кои се ваши омилени... дизајнирани или еднобојни? Зошто ги сакате :)
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Има една тема отворена за конверс...
Но во склоп на оваа тема сум тежок зависник од тие патики и неможам да замислам друга патика на моја нога.Имам два пара.Едните се црвени обични а другите бели со некои виолетови пеперутки.
Еве слики...


 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
па нз не видов до сега затоа и ја направив :):smir:

Јас имам плави обични а останатите ми се мои цртани али ми фалат моите стари црни старки ама за жал мораа да одат во канта :( :))

темава не треба во мода и убавина?
треба само не можам да ја преместам :S

:kesa:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Зошто ги сакате :)
Затоа што ми се свиѓаат, затоа што ми прилегаат на стилот, затоа што ми се удобни, затоа што до пред неколку години не секој ги носеше низ градов и беа поуникатни отколку што се сега, затоа што можам да ги комбинирам на скоро се, затоа што имаа своја симболика, затоа што цел живот го поминав во овие патики, уште од 3 години кога го имав првиот пар, па се до денес.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Не сум ја ставил нога во Converse досега.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Не сум ја ставил нога во Converse досега.
same here

пробај нема да ти штети
нема шо да се пробува, машка нога у патика на конверс не иде некако :toe:
па и баскет да тренираш пак на располагање ти се Најки,Адиос,Енд уан,Лебронки...

едино нешто од Конверс шо иам тоа ми е резервниот шорц за венѕеро
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Имаат мнооооогу доооообри капчиња у конверс, штета што имам грда глава -.-
 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
same here



нема шо да се пробува, машка нога у патика на конверс не иде некако :toe:
па и баскет да тренираш пак на располагање ти се Најки,Адиос,Енд уан,Лебронки...
Конверс се направени за потребите на кошаркарите така да не ви рекла дека не се за баскет .. зошто мислиш дека не оди машка нога во старки?
ок аке не ти се удобни тоа е веќе др работа али.... хахах :)
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
91
Поени од реакции
10
И јас исто така припаѓам во списокот на Конверс зависници.
Не дека постојано сум во конверс патики, но кога приликите го дозволуваат тоа секогаш.
Со нив сум си на факултет, на прошетки, на кафе само не на излегување.
Имам излегувано порано, но кога ептен стилот ми беше спортски.
Иначе имам износено 2-3 пара обични сини(плави), ги носам сеуште црвените(обичните, еднобојни) и последен пат(пред 2 месеци) си купив од оние високи но кожени и чисто бели, сигурно сте ги виделе во продавницата во ГТЦ.
Преудобни се, прекрасно стојат со фармерки сукнички и кратки панталонки. I love it!:vozbud:
 
Член од
11 октомври 2016
Мислења
31
Поени од реакции
29
И ја во група Конверс зависници.
7 пара за сега :kezec:
Ги меркм едни бордо, во план ми се, се шмекаме по излози 3месеци. :zloo:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.138
Поени од реакции
28.890
same here



нема шо да се пробува, машка нога у патика на конверс не иде некако :toe:
па и баскет да тренираш пак на располагање ти се Најки,Адиос,Енд уан,Лебронки...

едино нешто од Конверс шо иам тоа ми е резервниот шорц за венѕеро
Сигурно мислиш на старки оние класичните, ако е така имаат и други модели кои и те како стојат добро на нога.


Вакви едни пратал ги направив од носење.

Моментално имам вакви исти али првите ми беа некако по лежерни.


Инаку не сум некој хард кор фан пример периодот сега сум на адидас...менувам по потреба :)
 
Член од
12 јануари 2013
Мислења
99
Поени од реакции
198
Конверс си е најубаво патиче. Јас почнав да ги носам во седмо одделение, и еве ме сеуште сум зависна. Нема ништо поудобно и полесно за комбинирање. Моментално имам само бели, сиви и крем, ама меркам бордо од дамна :D
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
До сега 2 пара имам износено, најглоем зорт ми е ѓонот, првите платнени ми се сокинаа таму каде што се прекршуваат, а вторите кожни со врвки и плус 2 патенти ми се излижа ѓонот на крајот кај на петата, дајте нешто препорака ако има подобри модели.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom