Забрана за емитување на морбидните реклами од кампањата за безбедност во сообраќајот

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Здраво. Како што прочитав пред некое време, Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги забрани емитување на рекламите од кампањата за безбедност во сообраќајот до 20.00 часот во текот на секој ден.

Е сега, мене ме интересира дали започна да важи оваа забрана или уште има некои процедури?

Немаше да отварам нова тема, ама не успеав да ја најдам темата што мислам дека беше отворена во врска со овие реклами. Ако постои уште, а јас не можам да ја најдам ве молам упатете ме до истата, а оваа слободно можете да ја тргнете.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
дај линк каде што оише дека се забранило?
јас ги емитувам и неам никакви замерки или опомени
 

VGC9DCTX9C

Prof. Dr. Zgembo Adišlić
Член од
3 мај 2006
Мислења
101
Поени од реакции
46
Треба и поморбидни да бидат и почесто да се емитуваат. Можда ќе влијае на индијанското возење во нашата си јадна мала земја.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Колку е одвратна рекламата кога дечкото на девојката цвеќе и купува
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Па добро, може да ги пуштаат после 7 саатот навечер, но не и да ги забранат, зошто баш нивната морбитност можеби ќе помогне бар малце да светне совеста кај некои возачи:)
 
M

Mario Gómez

Гостин
А кој кур се овие рекламиве или мини документарци на Алфа за полицијава кај шо демек решава случаи?

Ме потсети на рекламава шо вртеше на ESPN едно време.


US Navy : A global force for good. :pos::pos:
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Покрај спомениците, владата најголем криминал прави преку овие реклами.
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
Абе, зборејќи за рекламите, ја знае некој песната шо свире у таа рекламата шо дечкото купува цвеќиња пред да излита од шофершајбната?
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.136
Поени од реакции
4.960
Па добро, може да ги пуштаат после 7 саатот навечер, но не и да ги забранат, зошто баш нивната морбитност можеби ќе помогне бар малце да светне совеста кај некои возачи:)
Убаво викаш, сеа за друга реклама онака исто дечко лета преку шофершајбна али овој пат девојкава исача од кола и онака пробува да му ги врати цревата внатре у стомак, солзи и капат приметува дека мозок му изкача од череп пробува со фустанот да го запре крварењето, абе крвои на сите страни. Е тоа ако не не опамети нас возачите ништо нема. Пошо ја сум кретен и сакам да се убијам или да убијам док возам али среќа Грујо е тука да ме просветли.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Убаво викаш, сеа за друга реклама онака исто дечко лета преку шофершајбна али овој пат девојкава исача од кола и онака пробува да му ги врати цревата внатре у стомак, солзи и капат приметува дека мозок му изкача од череп пробува со фустанот да го запре крварењето, абе крвои на сите страни. Е тоа ако не не опамети нас возачите ништо нема. Пошо ја сум кретен и сакам да се убијам или да убијам док возам али среќа Грујо е тука да ме просветли.
Ти можеби си свесен и сфаќаш дека возењето е онолку опасно колку што е и убаво, но има такви кои немаат совест и не ја разбираат опасноста на возењето:)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Па децата најмногу телевизија гледаат после 20 часот, заедно со родители, баби , дедовци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom