"Заборавени" играчи

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.948
Дали после една полу сезона Набил Фекир е спремен за темава ?
Слабо нешто го има у Бетис а Ливерпул беше спремен дури 70м да даде за него.
Иначе кога сме кај Бетис пола тим се пропали таленти на Валенсија и Барселона : Каналес, Бартра, Гвардадо, Тељо, Бараган ..
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Abe imase eden za Aston Villa so igrase N'Zogbia pamtam edno vreme koga go baraa Young i ovoj se spomnuese kako eden od podobrite ama go snema tipot. Ako pamtam dobro Lpool,Arsenal, msm deka i Utd se interesiraja za nego, ama niso ne bidna.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Abe imase eden za Aston Villa so igrase N'Zogbia pamtam edno vreme koga go baraa Young i ovoj se spomnuese kako eden od podobrite ama go snema tipot. Ako pamtam dobro Lpool,Arsenal, msm deka i Utd se interesiraja za nego, ama niso ne bidna.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

На овој му најдоа проблеми со срцето, се пензионираше на 27-8 године
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.723
Поени од реакции
1.994
Ryan Shawcross, едно време го бараа Манчестер Јунајтед, Челзи и други добри екипи, но не отиде никаде остана во Стоук... Сега гледам уште е таму, има 32 години.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Ryan Shawcross, едно време го бараа Манчестер Јунајтед, Челзи и други добри екипи, но не отиде никаде остана во Стоук... Сега гледам уште е таму, има 32 години.
Ја си го поштуем овој пошто беше столб на Стоук ама....

32? :eek:

Ја убеден бев овој 38 има негде, и сега ќе се пензионира...
Кога играше во Стоук све мислев е доцни 20-ти рани 30..

Мислев негде генерација со Кејхил дека е.. (што до душа..2 години разлика се :D )
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.020
Поени од реакции
20.762
Shawcross ми беше стандарден на Fantasy premier league секоја сезона :D
Му ја скрши ногата на Едуардо од Арсенал пред десетина години, а пред почетокот на оваа сезона и самиот доживеа тешка повреда, мислам дека скрши нога.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.020
Поени од реакции
20.762
На Ремзи му ја скрши ногата.
И после психопатите од Стоук го исвиркуваа Ремзи секоја утакмица.


Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Да да, ги помешав. Тејлор му ја скрши ногата на Едуардо, а Шокрос на Ремзи.

Сега гледам дека Шокрос има и еден настап за англиската репрезентација и тоа оној фамозен натпревар против Шведска кога Ибрахимовиќ им даде ножички гол од 30 метра.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.894
Поени од реакции
16.204
Можи е спомнат претходно на темата, Јаник Боласи, играчиште беше дури играше во Палас, кичмите им ги кршеше на дефанзивците, сега гледам на позајмица бил во Спортинг, појма немав дека е таму.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Еј не ми се верува дека не сум пишал оваа година..

Марко Марин, најголемата ѕвезда на Челзи, најомилениот играч на Донев, најпотребен трансфер во историјата на Челзи и еден од најзаслужните играчи за титулата на Германија на СП

Откако кариерата како играч на Челзи ја помина на позајмица во Севиља, Фиорентина (0 мечеви), Андерлехт (6 мечеви) и Трабзонспор отиде на балканов за да биде поблиску до Донев.

После играње во Олимпијакос и Звезда во јануари отиде во Ал Ахли каде што си прави пари во своите пензионерски денови на 30 години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom