"Заборавени" екипи

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.491
Поени од реакции
4.334
Од екипи највеќе ми е жал за M'boro. 2004-06 каква генерација имаа то чудо едно. Омилен тим ми беа тоа време памтам 4-1 ги тепаа Манчестер тогаш :sneaky:.

Мендиета, Хаселбанк, Саутгејт, Ехиогу, Парлоу, Џосеф Дезире Џоб :pos:, Афонсо Алвес, Боатенг, Рочембак, Шварцер, Макароне, Видука, Даунинг, Јакубу и други...

Тимиште!
 
Последно уредено:

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.951
Поени од реакции
6.746
Беласица, Тиверија, Куманово ,Малеш, Напредок Пехчево, Лидс, Динамо Дрезден ,Динамо Берлин, Унион Берлин, Бари, Месина, Локомотив Лајпциг, Австрија Салзбург, Њу Јорк Космос,Aрсенал Киев и ред други екипи листата е богами долга.Гледав да вметнам клубови кои не се споменети погоре во листата.
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
1. FC Magdeburg

Освојувач на Куп на победници на купови во 1974 и освојувач на три лигашки титули во (источна) Њемачка
Сега играат во трета дивизија во Њемачка...

Сад се више нико на Магдебург не сјеча.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Беласица, Тиверија, Куманово ,Малеш, Напредок Пехчево, Лидс, Динамо Дрезден ,Динамо Берлин, Унион Берлин, Бари, Месина, Локомотив Лајпциг, Австрија Салзбург, Њу Јорк Космос,Aрсенал Киев и ред други екипи листата е богами долга.Гледав да вметнам клубови кои не се споменети погоре во листата.
Aloo ??Males i Napredok Pehcevo bile timovi?? Igrale nekogas prva liga ??<Ma ajde ne zafrkavaj Males i Napredok zaboraveni timovi.Zaboraveni se Rudar,Osogovo,Borec,Vardarski...
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.020
Поени од реакции
20.762
Aloo ??Males i Napredok Pehcevo bile timovi?? Igrale nekogas prva liga ??<Ma ajde ne zafrkavaj Males i Napredok zaboraveni timovi.Zaboraveni se Rudar,Osogovo,Borec,Vardarski...
Добро, не играле финале ЛШ, ама веројатно ultras1988 мислеше на тоа дека 2та клуба се згаснати, па затоа ги вметна овде. За разлика од овие што ти ги спомна, кој некогаш играле прва лига а сега се во 3та, но сепак постојат.
Напредок Пехчево веројатно никогаш веќе нема ни да профункционира, бидејќи општина Пехчево полека но сигурно изумира, додека за Малеш се прават некои обиди за негово повторно активирање, требаше од оваа сезона повторно да игра, ама ништо не бидна од ветувањата. Пред 3 дена играа 1/16 финале против екипата на Металург и изгубија со 1-9. Во изминатиот период одиграа и неколку пријателски средби, а во средата(19 август) имаат закажано натпревар против ФК Слога Виница. Се собираат и средства за спас на ФК Малеш.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.951
Поени од реакции
6.746
1. FC Magdeburg

Освојувач на Куп на победници на купови во 1974 и освојувач на три лигашки титули во (источна) Њемачка
Сега играат во трета дивизија во Њемачка...

Сад се више нико на Магдебург не сјеча.
Еве кој ги скокнав Магдебург.Сега се 3та лига но пун стадион, навивачи лудило.Дел од големата листа Источно германски клубови кои се изгубија по обединувањето на Германија.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Цела серија А освен Јувентус.
Редно време да се опраат екипите.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
од италија како попознати ми текнува на Лече,Реџина,Месина.Да не ги набројувам сите, сигурно ќе набројам уште 10 без проблем.Во истава група спаѓа и Асколи.Еве најпресно Катанија ја гонат за местенки и не и е сигурно местото во 2ра лига.

од грција ми текнува на Лариса,а исто мислам имаше и едни Ираклис(можеби грешам),лани испадна и АЕК па незнам каква судбина го снајде понатаму.

од англичаниве прво ми текнува на Лидс па на Чарлтон.Мборо беше стандардна екипа и испадна и не се врати ама искрено ич не мие мака занив, некако ептен гној екипа ми беа,одбивни..

од французиве гледам исчезнаа Ле Ман не дека некое екипиште беа ама се врткаа во прва лига.Стразбур веќе кажавте , да не се повторувам.А стварно голем клуб се.Седан исто да се спомини кој играше во прва лига пред 10години.

исто така голем број на екипи од полска се изгубија поради некој скандал,голем дел од нив беа исврлени во долните лиги.Арка,Полониа Б,Одра,Белчатов испадна пред 1-2 год ....и стварно незнам кај се ама Полониа Варшава беше една од подобрите полски екипи кои беа на горниот дел од табелата.

Шпанците исто како и кај италијанците,еден куп тимови кои веќе ги спомнавте.Сакам да ја спомнам Осасуна,која само една сезона е во втора лига но ЕДВАЈ успеа да се спаси и да не испадни за 3та....Не верувам дека ќе се вратат во прва лига во наредни години.

Од словачка имаше еден тим кој беше шампион и играше во лш,нз дали ќе се сетите на него.Петржалка.

Во моментов други клубови кои ми текнуваат а се од другите лиги се: швајцарски Ксамакс,австриски Пашинг,прилепска Победа.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
.и стварно незнам кај се ама Полониа Варшава беше една од подобрите полски екипи кои беа на горниот дел од табелата.
Се распаднаа, пак се создадоа, па пак се распаднаа, па годинава пак се создадоа. Сега се 4та лига, купиле некои демек искусни играчи и целат кон промоција назад до прва лига. Ренџерс муабет.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.765
Поени од реакции
29.033
,,,mene mi e najpoveke zhal za nepostoenjeto ,,,/a mozhenbi seushte postoi/,,,,zhenskiot fudbalski tim od chair kade aktivna clenka i opasna penaldzhijka beshe bjonse,,,da beshe bjonse ,,,em chairchanka em fudbalerka,,,majko mila kakvi li ne samo golovi davashe @bijons
 

Kajgana Shop

На врв Bottom