Заби и сѐ во врска со забите

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.489
Ако се врза импланто, треба се да биде добро. Како свој нема да го осеќаш, пошто е страно тело, уствари уопште нема ни да го осеќаш :icon_mrgr:
А ќе се осеќа ли штрафот внатре, во смисол да закачува и да боли со тек на време? :) И функционират ли добро, може ли да си јадеш нормално како со свои заби?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
А ќе се осеќа ли штрафот внатре, во смисол да закачува и да боли со тек на време? :) И функционират ли добро, може ли да си јадеш нормално како со свои заби?
1. Не
2. Да

Меѓутоа, има мали шанси самиот организам да го исфрли, ама тоа се гледа уште на почетокот. Немаат имплантите 100% успешност, ама ако се фатат, моментално се најдобро решение за надокнада на изгубени заби.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Dolna 7-ca za vadenje na nerv, 3 pati idam na sekoj 3 den i pak mi stavaat lekce,probuva so iglite zabarot ama zdoboluva.Dali da ja prasam da lupne anestezija i da go vadi?Nesto mi spomna deka sledniot pat ke stavi anestezija,ama dali moze da fati na dolnata 7ca.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.609
Поени од реакции
81.290
Dolna 7-ca za vadenje na nerv, 3 pati idam na sekoj 3 den i pak mi stavaat lekce,probuva so iglite zabarot ama zdoboluva.Dali da ja prasam da lupne anestezija i da go vadi?Nesto mi spomna deka sledniot pat ke stavi anestezija,ama dali moze da fati na dolnata 7ca.
Фаќа сегде анестезијата... сега рачунај ако ти го прави со тоа игличките ќе мора да се помачиш да одиш секој втор или трет ден.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не оправдувам освен ако не станува збор за пациенти со посебни потреби и пречки во развојот кои не соработуваат.
мислам дека нема стоматолог што оправдува , освен оние што сакаат само пари да земат или да соберат пациент.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
мислам дека нема стоматолог што оправдува , освен оние што сакаат само пари да земат или да соберат пациент.
Nemozam ama, imam gadenje koa stava nozici i imam nevidena fobija. Pagam vo nesvest.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom