Заби и сѐ во врска со забите

Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Прават ли негде златни заби, значи не да ги мењам, него само да се додаде врз овие, само на предните 4-6 горе и доле? И колку пари?
 
Член од
5 октомври 2016
Мислења
31
Поени од реакции
10
Здраво. После долги размислувања и двоумења решена сум да ставам порцелански заби. Сите. Сакам и јас конечно да имам убави заби :D Препорака најдобра ординација во Македонија за тоа?
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
sekoj za sebe misli deka e najdobar ;).
Ne se fokusiraj na ordinacija imidz tuku koj raboti vo nea koj doktor,toj sepak treba da te tretira a ne ordinacija kako ordinacija.Podobrite imaat posoleni ceni taka da prvo vidi si budget konsultacii 2-3 pa potoa biraj pametno ne samo po cena.
 
Член од
5 октомври 2016
Мислења
31
Поени од реакции
10
Ок, зборот ми беше ако некој веќе имал искуство кај некој доктор да ми препорача. Имиџ и такви работи секако не ми значат многу. Поздрав
 
Член од
22 март 2019
Мислења
11
Поени од реакции
3
Па често одам на забар и ми викаат дека нема потреба ни за протези ни за ништо пошто забите прави ми се само што како што кажав мааалку разделени се двата предни заби и за тоа не ми препорачуваат да ги носам џабе протезите. А за ора банд нема да се консултирам со забар пошто пак ке ме кара
Имаше резултат? :)
 
Член од
1 јули 2007
Мислења
29
Поени од реакции
16
Zdravo. Dali nekoj znae kade moze vo makedonija da se najde WATERPIK?
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
3
Поени од реакции
1
Поздрав дечки. Јас имам стварно проблем со забите повеќе од 10 години, и се сеќавам уште на првиот преглед на стоматолог, стоматологот рече дека понатаму доколку не се лечат забите ќе имам сериозни проблеми. Јас имам хронично воспаление на Синусите и тоа е голема причина зошто забите ми се лоши, и на горната и на долната вилица имам по 3-4 скршени заби што уште не ги поправив. Во последно време приметив носот почна да ми прави чудни звуци од носната празнина, од десната ноздра. Но проблемот што овие дена ме мачи е болката на коренот на горната вилица, поточно "секачот" си го допирам лицето и го осеќам дека е стварно голем заб. Сега прочитав на интернет дека веројатно е циста на синусот или пак на забот, што ме загрижи. Форумџии што мислите можно е да имам циста, или доколку имам колку е тоа страшно. Фала.
 
Член од
9 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
56
Ај ако може совет , пред 2 ипол недели вадев 8ца оперативно на максило ја откорнаа некако и почнаа проблемите под дренот се инфицирало малце го извадија бев три дена ме чистеа хироген и бетадине после тоа болеше повеќе од предходно. Ми извадија конци пак болеше и заборавија еден па матичниот го довадуваше , е сега ми се појави дупка во непцето кадешто беше ваден ми ставија лекче што само се апсорбира како конци кафеаво е ама јас пак осекам притисок на промена на време долз по вилицата во увото и паралелно на горната вилица . Истото тоа дупче кога го чепнаа немав никакви болки , ми дадоа и некое гелче да го мачкам од понеделник понатаму се затвара ама ептен бавно , сите ми викаат ќе помине не поминува осеќам печење ко да ме мава струја на моменти , оток уште малце имам на образот , непцето си е подуванко скоро до кецот . Се живо што прашав ми рече ќе помине , освен кафетин пијам и б комплекс бидејќи забот ми бил блиску до некој нерв за кои они тврдат дека не е повреден а значително се смирува откако ќе ја испијам комбинацијава , ама неможам два месеци со кафетини да се трујам. Помош ?
 
Член од
5 октомври 2016
Мислења
31
Поени од реакции
10
Помеѓу Етерна дент и Ендомак која ординација (стоматолог) би ја препорачале? Се работи за ставање на порцелански заби како и други поправки што се потребни. Поздрав
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Karakamcev ordinacija
Margita Smileva ordinacija
Karapeev ordinacija
Kruna ordinacija

Ne se letaj po ordinacii samo po sebe sepak treba da imaat asalen doktor.Kaj site menuvaat personal ko corapi .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom