Заби и сѐ во врска со забите

Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Ne se leci so antibiotik voopsto samo se pravi da ne bolat t.e da ne e akutna bolkata.Se leci ili so lekuvanje na zabot t.e korenite ili so klesta ;)
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
Ne se leci so antibiotik voopsto samo se pravi da ne bolat t.e da ne e akutna bolkata.Se leci ili so lekuvanje na zabot t.e korenite ili so klesta ;)
Ок, јас мојата гнојна кеса на здрав заб ја излечив со антибиотик, за понатаму незнам.
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Kako toa ja izleci ?Ne te boli poveke?Na rendgen iscezna ili se uste ja ima?Procitaj malku za dental focal infection.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Ај и тука да прашам - стоматолог некој?
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Има некој искуство со Сплат пасти за заби?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.578
Совет што ми го кажа забарот: Ако немаш при себе Бетадине за воспалени непца, барај чај од Жалфија.

Баба Рада :icon_mrgr:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Совет што ми го кажа забарот: Ако немаш при себе Бетадине за воспалени непца, барај чај од Жалфија.

Баба Рада :icon_mrgr:
Жалфијата е всушност навистина многу добра за проблеми што настануваат во устата.
 
Член од
18 април 2014
Мислења
75
Поени од реакции
12
Каква е оваа двокомпонентна обична бела пломба што чини 260 денари (којзнае колку е квалитетна) гледам во ценовникот на фондот?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Совет што ми го кажа забарот: Ако немаш при себе Бетадине за воспалени непца, барај чај од Жалфија.

Баба Рада :icon_mrgr:
Исто кога осеќаш дека почнува да те заболува грло, одиш купуваш АНГИ СЕПТ од жалфија и после 3-4 таблетки ќе видиш разлика :D
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Каква е оваа двокомпонентна обична бела пломба што чини 260 денари (којзнае колку е квалитетна) гледам во ценовникот на фондот?
Od tie sto gi stavaat edno 3-4 pati vo godinata stavi padni plombi
Zemi si gi tie od 600 so nanokompozit ne se zafrkavaj
 
Член од
18 април 2014
Мислења
75
Поени од реакции
12
Od tie sto gi stavaat edno 3-4 pati vo godinata stavi padni plombi
Zemi si gi tie od 600 so nanokompozit ne se zafrkavaj
Знам јас такви ставам нанокомпозитни него ме интересираше што чудо се овие гледав во ценовникот на фондот :)
 
Член од
7 април 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
Добар ден
Пред 5-6 дена ми падна пломбата на 2 горе,но не отидов на забар и пред 2 дена почна да ме боле на ладно и топло и понекогаш боле само од себе.Денеска ме постојано боле ја снема болката неколку мин и пак се појаве и видов црна точка на тој заб.Па сакам да ве прашам дали е можно да сум направила некој проблем на тој заб.Ви благодарам
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.578
Добар ден
Пред 5-6 дена ми падна пломбата на 2 горе,но не отидов на забар и пред 2 дена почна да ме боле на ладно и топло и понекогаш боле само од себе.Денеска ме постојано боле ја снема болката неколку мин и пак се појаве и видов црна точка на тој заб.Па сакам да ве прашам дали е можно да сум направила некој проблем на тој заб.Ви благодарам
Појди на забар да ти стави нова пломба, а тоа црното ќе ти го исчисти, 5 минути работа е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom