Забавен или искрен?

Забавен или искрен?


  • Вкупно гласачи
    79

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Не знам за вас,ама јас за мене да кажам дека без разлика со кој се запознавам,го покажувам моето право јас,и да,ќе се покажам во светлото во кое живеам,а тоа дали сум ѓубре нека одреди личноста која што сум ја запознал,веројатно нема да продолжи да се дружи со мене доколку мисли дека не сум "достоен" да му/и бидам пријател...Тој/Таа мора одпочеток да ме прифати каков сум,мислам дека воопшто не е важно дали сум досаден,дали во школо сум одличен,дали сум откачен или мирно дете кое слуша се што ќе кажат мама и тато,далу сум срамежлив или нарцис до бесвес...Секој пријател има предности и мани,но под пријател подразбирам некој што е искрен,не сакам да кажам дека тие што се забавни и што прво пробуват да се покажат во најдобро светло не се искрени,ама мислам дека треба да се сакаш себеси и со сите мани и доблести,и уште на почетокот да му дадеш до знаење на пријателот дека некои работи никогаш нема да може да ги очекува од тебе и дека сепак ти не си совршен,како сите луѓе :smir:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ако нешто треба да го карактеризира човештвово тогаш тоа е искреноста! Какви сме такви сме сеа. Сеа до другите е дали ќе не сакаат или не. Тие што глумат исто како да се срамат од самите себеси
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
51
Поени од реакции
0
Зависи значи пред кого сакаш да оставиш впечаток,најдобро во секој случај е да бидеш она што си,секако ќе прикриеш по нешто,не е културно пред се, на некој што прв пат го гледаш да му кажеш некоја негова мана,а сите сме свесни дека никој не е совршен, така да и да изглумиме малку, не верувам дека некого ќе разочараме понатаму кога ќе се прикажеме во вистинско светло.
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
ISKRENOST...zaso ja neam problem da bidam zabavna, STALNO SUM, preostanuva iskrenosta;)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Абе најдобро е да си сме искрени. Барем со тоа можеме да покажеме, добиеме подобри резултати. Малку по малку оп сме успеале, ете тоа. и така...
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
подобро забавен, не може да сме нон-стоп искрени
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
А да си направиш една комбинација од двете?
Покажи си се каков си, за после да нема проблеми, ама па и немој да го удавиш човека со твоите карактерни сра*а. И она што е убавото си има своја предност.
Мислам дека е најубаво низ зафрканции, полека полека на човека да му даваш на знаење каков си. Да не биде брутално, ама сепак искрено.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Не би правел ваква разлика али кога би морал како во случајов гласм за забавен,всушност и се трудам тоа да бидам е сега има некои на кои не сум им забавен али што ги вртам :pos: не се шалам за искрен на почеток не би играл така
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
Da bidesh iskren ne znachi da ne bidesh zabaven. Mozebi ne e sekogash zabavno da bidesh iskren (na nekoj mozda mu e pozabavno koga ke ja slushne lagata na nekoj drug za da se napravi pointeresen), ama pak iskrenosta sekoj ja pamti i ostanuva zasekogash dodeka da bidesh zabaven e relativno, nekogash si interesen, nekogash samo ke se istaknesh, ama cesto ke se zaboravi toa
Ja sum iskrena bezrazlika na sea, bilo toa i da ne e tolku interesno
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Pa stvarno neznam za prv vpecatok zabaven a zabavniot ke te zadrzi do tebe i taka da ke vidis kolku e on ustvari iskren. Posto iskrenosta ne se gleda tolku lesno
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Искрен, кој ќе стои на тоа што го рекол... А не само да симнува ѕвезди, а после да те тресне од земја (метафора) па да се освестиш со кој си бил вистински... Тоа не е убаво.
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
најмногу ми е важна искреноста, залудно е ако личноста е многу забавна а не е искрена
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Искреност и забава во пакет.
Шо ако излезеш со некој/а и овој/оваа забавен/а до максимум и си пројдеш топ и...излегувате пак,и пак.и пак и ти врти некои муабети,лажги со опашки,а ти мн нормално не го/ја знаеш и веруваш,веруваш,веруваш...и на крај сфаќаш со што ѓубре имаш работа...
Или па...тој/таа е искрен/а до максимум,ок,искреноста е мноооогу битна ствар за тоа каков впечаток ќе оставиш,ама премногу искреност и нула забава на првите излегувања...А и дали некој е спремен и сигурен дека може да биде комплетно искрен со некоја личност што самошто ја упознал?
Така да,биди и забавен и искрен.
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Комшиите Блгари викаат "Да не ти е т'по гаџето"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom