Забавен или искрен?

Забавен или искрен?


  • Вкупно гласачи
    79
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Дали е подобро првиот впечаток да го оставиме како супер личност а подоцна да се дознае дека и ние не сме совршени, или поубаво да покажеме какви ѓубриња сме уште на стартот па кој не` сака не` сака, и веројатно да седиме како морони сами дома и без пријатели???

Не можам да се решам никако... :toe: Може помош????
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Па сеааа...ако сме ептен ѓубриња без понашање и почит кон останатите може и сме заслужиле да седиме дома сами и да се преиспитаме,на крај краева кој е совршен-секој со своите маани...во секој случај подобро е да се покажеме во право светло и да им оставиме на луѓето да не судат,од кај знаеш може некој ќе му се засвиѓа баш нашата искреност...а од друга страна ако се претставиш ко нешто што не си и со тек на време секако дека некој ќе те провали па тогаш па си нае*ал зашто си лажел....подобро е да им дадеш до знаење на луѓето да знаат со кој си имаат работа
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Баш поради фактот што никој не е совршен,нормална работа е да се потрудиш да оставиш добар прв впечаток

.Не мора тоа да биде којзнае каков (пример да кажеш дека си спасил старица од сигурна смрт,а истата ја пцуеш кога бавно поминува на пешачки :)),едноставно културно е да не си ги покажуваш мааните од старт.
Дозволи и на личноста да ги открие лека полека.:)
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Треба да си бидеш тој што си ако почнеш да лажеш за себе уште на старт никад крајот нема да си го најдеш. и цело време ќе продолжиш да лажеш (ова зборам за мушките пошо ние лажеме повеќе мислам :))
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Darkwind напиша:
Треба да си бидеш тој што си ако почнеш да лажеш за себе уште на старт никад крајот нема да си го најдеш. и цело време ќе продолжиш да лажеш (ова зборам за мушките пошо ние лажеме повеќе мислам :))
Не не, не праиме муабет за лажење класично, туку едноставно да се потрудиш да изгледаш подобро. Да не се опуштиш и ако сакаш да опцуеш да го напраиш тоа, туку да се контролираш... Скул ептен добро напиша...
Скулгрл напиша:
Баш поради фактот што никој не е совршен,нормална работа е да се потрудиш да оставиш добар прв впечаток

.Не мора тоа да биде којзнае каков (пример да кажеш дека си спасил старица од сигурна смрт,а истата ја пцуеш кога бавно поминува на пешачки ),едноставно културно е да не си ги покажуваш мааните од старт.
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
ааааааааааааа епа тогаш малце контрола треба на почеток и после другиот да си открива и да види колку му се допаѓа тоа што го открива :)
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Викторгг напиша:
Не не, не праиме муабет за лажење класично, туку едноставно да се потрудиш да изгледаш подобро. Да не се опуштиш и ако сакаш да опцуеш да го напраиш тоа, туку да се контролираш... Скул ептен добро напиша...
А зошто па и да не опцуеш ако тоа си ти...сеа нормално зависи кого се обидуваш да импресионираш/да му оставиш добар впечаток...ама ако се работи за секојдневна комуникација и ако си опуштена личност што си кажува се што и е на памет на пр. јас мислам дека нема потреба од маски и прикривање туку однесување како што во моментот се осеќаш...ама тоа јас така мислам...мене подобар впачаток ќе ми остави некој ако се однесува природно отколку да сфатам дека на почетокот глумел за да мислам дека е подобар
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
66
So znam jas mislam deka zabaven najvise treba da si...dodusa i po priroda vikat takov deka sum znam da remetam do nesvest...i sl..taka da za nekoi e cool za nekoj glupavo:))
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Janso ni e deka ne mozeme da bideme sovrseni kolku i da se trudime sepak ke napravime nekoja greska makar i minimalna.No, kako velat nema vtora sansa za prviot vpecatok, zatoa treba da se trudime da se pokazeme vo najdobro svetlo, sepak sakajki da se pokazeme na najdobar mozen nacin toa ne znaci da zabeguvame i na kraj i samite da ne mozeme da se prepoznaeme.
Ubavo kaza Skul ne e kulturno uste od strat da si gi pokazuvame maanite.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Забавно искрен...и на прв и на втор и на секој муабет.
За пријателите и не би коментирала. Подобро сама отколку во „лошо„ друштво.:helou:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па сеа не мора баш да се ги покажешш сите мани уште прв прво запознавање,може да оставиш некоја за сами да ја откријат другите ама не бива ни да го глумиш најдобриот во се ако не си таков во природа.Значи мислам дека е најдобро некоја си средина.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Јас сум поразлична тука , не се истакнувам на почеток , нема селл ин , не сум искрена пошто не дека кријам ама не давам све од себе на почеток , дури можи на некој начин да се омаловажвам за после ако треба да излези во моја полза сум на чисто и нема да има разочарувања од никоја страна.. Така да не сум скроз искрена пошто дрзам низок профил ама пак нит посебно забавна сум .Сум само јас
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јас сум си искрен, а можам да бидам за некого забавен и ваков како што сум само треба да ме запознае подобро.
 

outcast

login: failed!
Член од
29 јануари 2007
Мислења
424
Поени од реакции
8
Хмм забавен или искрен..едното го исклучува другото и обратно? А што ако е и забавен и искрен? Искреноста во секој случај не е квалификација која инстант се стекнува, а пак уште помалку секој ја заслужува. Треба да има дистинкција помеѓу поимите резервираност и чаламлук. Најнормално е на секој почеток човек да настапи резервирано, првенствено поради тоа што не е свесен со што си има работа. А чаламлукот, или ако сакате не битолски - маџарлукот е она што на крајот ќе го направи човекот да изгледа идиотски, барем во очите на мнозинството, а тешко дека ќе му даде епитет забавен.

Сумирано, забавноста и искреноста никако мене не ми се поврзани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom