ЗЕМЈОТРЕС!

Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
И сабајле ме разбуди, и сега попладнево глава како што ми прскаше од притисок и запурно време, пак земјотрес, да неможе човек да се одмори.
Се еба еднот, не го есапам ич, се фрлам на таратур и мастика да се лукосам :pijanco:
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
Навистина жалосно со коментариве што ги пишувате според мене. Ширите паника како да било 4+ магнитуда. Плус мене не ми е јасно очигледно само тие што се од Скопје пишуваат за земјотреси. Но каде е пример Охрид каде што до ден денес сеуште не е смирено? Како еден ккоментар (воопшто барем некој да го спомнеше Охрид)? Немој некој погрешно да ме разбере, но треба малце без паника да е бидејќи се доста,доста слаби до 2.5+ да се пишува и за другите градови. Поздрав до сите
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.766
Поени од реакции
21.168
Навистина жалосно со коментариве што ги пишувате според мене. Ширите паника како да било 4+ магнитуда. Плус мене не ми е јасно очигледно само тие што се од Скопје пишуваат за земјотреси. Но каде е пример Охрид каде што до ден денес сеуште не е смирено? Како еден ккоментар (воопшто барем некој да го спомнеше Охрид)? Немој некој погрешно да ме разбере, но треба малце без паника да е бидејќи се доста,доста слаби до 2.5+ да се пишува и за другите градови. Поздрав до сите
Skopski picki, ete zatoa. Se izdrslaja od 2.5+. Dodusa i so te cudi kremcinja ispederceni, 5 santimi sneg da zavrni i odma elementarna nepogoda se proglasuva. Malce dozd da zavrni kolku cevlite da gi izvalkat i gotovo, kraj na svetot. Kako so rekov skopski picki.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.123
Поени од реакции
15.939
Skopski picki, ete zatoa. Se izdrslaja od 2.5+. Dodusa i so te cudi kremcinja ispederceni, 5 santimi sneg da zavrni i odma elementarna nepogoda se proglasuva. Malce dozd da zavrni kolku cevlite da gi izvalkat i gotovo, kraj na svetot. Kako so rekov skopski picki.
Така е, кажи им! Плачипички.
Јас мислам да се пишува во темава само ако е над 6 земјотресот, нема смисла за маливе ни да ги регистрираат.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Skopski picki, ete zatoa. Se izdrslaja od 2.5+. Dodusa i so te cudi kremcinja ispederceni, 5 santimi sneg da zavrni i odma elementarna nepogoda se proglasuva. Malce dozd da zavrni kolku cevlite da gi izvalkat i gotovo, kraj na svetot. Kako so rekov skopski picki.
Ретки се тие мужишта како тебе, големи, разгоропадени, искомплексирани сељаци од некоја вукојебина близу грчка граница.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе финтата е Охрид никој не го спомнал. Знаете, не дека темава не беше активна летото :icon_lol: без навреда до одредени на форумов ама кој движечи комплекс од народ ќе беа охриѓаниве
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.766
Поени од реакции
21.168
Ретки се тие мужишта како тебе, големи, разгоропадени, искомплексирани сељаци од некоја вукојебина близу грчка граница.
Denes be ne vi e den na gradot? Ne si na proslava?
P. S bas me interesira tvoite od kade dojdoja nekade posle 63. Aj prasaj kaj imate vikendica ebate gradskiot.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
Denes be ne vi e den na gradot? Ne si na proslava?
P. S bas me interesira tvoite od kade dojdoja nekade posle 63. Aj prasaj kaj imate vikendica ebate gradskiot.
Ооооо тука ли лежел комплексот што ти и твоите не сте успеале да дојдете после 63та и си заглавил во вукојебината кај што живееш?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.123
Поени од реакции
15.939
Pa vi kazvam, popravi me ako gresam. Se ispostravte kako neznam sto da bilo a povekjeto ne go ni setivte. Tuku da ocekuvame vondredna sostojba oti nadvor kako da podrosnuva ili ke se napiete dijazepamce?
Хахаха. :pos:
Не знам за другите, јас пишав дека ни 3 не беше, валандовска котлина ја тресе секое лето, ова реално не е ништо. Но има луѓе кои стварно ги фаќа страв и твоево зезање не е на место.
А уште помалце пак ова за Охрид, ко само Охрид да го тресеше летово, мислам втф. :D
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.833
Поени од реакции
7.556
А никој не спомнува оти земјотресот е само предупредување Заев да не го дава името, затоа е толку малку, ако го дај тогаш држ недај ќе биде :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.541
Поени од реакции
34.710


Тајван
06.02.2018.. 6,4




... серија земјотреси во Тајван, главниот удар 6,4

upload_2018-2-6_19-48-4.jpeg

и многу помалку по јачина потреси како „празнење“ после главниот удар...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom