ЗЕМЈОТРЕС!

Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Абе тие што живеат на висок кат нели осеќате минимално нишање дур лежите?Јас 425235242 пати легнав и станав ептен језиво е, само дур лежам го осеќам тоа.Не ми е до психата гарант.
Исто, исто.
 
Т

Триптико

Гостин
Лапнете по еден бедоксин, и не мислете на тоа. Нема тресење, сѐ ви е во глава. Ако толку е проблем, симнете се надвор и ќе видите дека нема ништо.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Тој од сабајле не се осети у Штип, ама тој од 3 не го осетив пошто возевме накај Кочани да ја гледаме Брегалница (јебала ме Брегалница) и само мајка ми се јави да каже дека тресело.

И пред некој саат наместив дома да гледам Наркос и глеам телевизорот кај мене у соба изместен. Ни на крај памет не ми текна од што е, мислев дека чистеле дома, па го помрднале.
ОК, изгледав шо изгледав, седнав на форумов и дури пред некоја минута укапирав за ТВ-то.

Торко.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Дај бе не се заебавајте од ваков земјотрес ли се мрднавте сите? Па јас спиев кога удри земјотресот во Струмица и се разбудив одма, кога видов дека нема нешто пострашно продолжив да си спијам без проблем. Најлошо е тоа што психата ве удира во дел од секунда и не знаете што да правите па ве фаќа паника, ќе умрете од срцев удар или ќе се испокршите трчајќи по скали и лифтови да спасите жива глава.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.632
Поени од реакции
81.558
Дај бе не се заебавајте од ваков земјотрес ли се мрднавте сите? Па јас спиев кога удри земјотресот во Струмица и се разбудив одма, кога видов дека нема нешто пострашно продолжив да си спијам без проблем. Најлошо е тоа што психата ве удира во дел од секунда и не знаете што да правите па ве фаќа паника, ќе умрете од срцев удар или ќе се испокршите трчајќи по скали и лифтови да спасите жива глава.
Ај не збори дали бил јак или не, кога епицентарот беше во Скопје, а не во Струмица. Овде беше страшно, и кога човек е испаничен тешко дека може да се контролира што прави.

Ајде барем ноќва немаше никакви потреси, барем дремнавме малце :)
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Дај бе не се заебавајте од ваков земјотрес ли се мрднавте сите? Па јас спиев кога удри земјотресот во Струмица и се разбудив одма, кога видов дека нема нешто пострашно продолжив да си спијам без проблем. Најлошо е тоа што психата ве удира во дел од секунда и не знаете што да правите па ве фаќа паника, ќе умрете од срцев удар или ќе се испокршите трчајќи по скали и лифтови да спасите жива глава.
Ti uzivaj si na 200 km oddalecenost i misli si deka isto bilo tresenjeto. Ustvari vas samo ve zanisalo na dve sekundi a nas ne tresese jako dobri 10tina sekundi koi traea cela vecnost. Ali izgleda ne si doziveal vakvo nesto pa zatoa i nemas pojma. I jas mislev kako tebe deka zemjotres e samo nisanje na dve sekundi se dodeka ne go doziveav.
 
C

Castiel

Гостин
Дај бе не се заебавајте од ваков земјотрес ли се мрднавте сите? Па јас спиев кога удри земјотресот во Струмица и се разбудив одма, кога видов дека нема нешто пострашно продолжив да си спијам без проблем. Најлошо е тоа што психата ве удира во дел од секунда и не знаете што да правите па ве фаќа паника, ќе умрете од срцев удар или ќе се испокршите трчајќи по скали и лифтови да спасите жива глава.
Вакви ко тебе што се праат фраери први бегаат кога се случува таква работа. И добра ти е споредбата пошто исто се чуствува земјотрес кај епицентарот и 200 км оддалеченост.

Sent from my Ultra using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.943
Абе тие што живеат на висок кат нели осеќате минимално нишање дур лежите?Јас 425235242 пати легнав и станав ептен језиво е, само дур лежам го осеќам тоа.Не ми е до психата гарант.
Напиј се како што ти дадоа совет еден бедоксин.
Немаше потреси, ако сакаш да си сигурен и да рипнеш веднаш штом почне и најмал направи си аларм, шише пиварско превртено со дното надоле, стави го на некоја полесна масичка која би се мрднала доколку има нешто. При најмал потрес шишето ќе падне и имаш време да се дигнеш и засолниш, еве кај мене не се мрдна цела вечер и отспав 4 саати како зајак во трн :D
 
S

silmarillion

Гостин
Ништо не осетив, спиев ко на трње ама тоа е. Сега е се психа наредниве неколку денови за после една недела да се опушти мозокот и да заборави на стресот, до наредениот потрес : ))
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.219
Поени од реакции
35.824
Школиве низ Скопје прават вежби за евакуација при земјотрес или не?
Ја во основно и во средно немав ни една обука за постапување при земјотрес. А трусно подрачје сме. Од паника и незнаење ќе направиме трагедии.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Школиве низ Скопје прават вежби за евакуација при земјотрес или не?
Ја во основно и во средно немав ни една обука за постапување при земјотрес. А трусно подрачје сме. Од паника и незнаење ќе направиме трагедии.
во моето основно во секоја училница имаше онаков постер за што да се прави при земјотрес, пожар, нуклеарен напад, бомбардирање итн. Сигурно сега тие постери се тргнати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom