ЗЕМЈОТРЕС!

Член од
14 ноември 2009
Мислења
15.625
Поени од реакции
11.484
Не осетив ни јас во Скопје, на 4ти сум, којзнае, можеби на повисоки згради се чувствува повеќе.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
19.378
Поени од реакции
46.448
Се осети али малце, лежев и почна да ниша лево-десно негде десетина секунди.

Јако било ова во Албанија 5.8:cenzura:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
4.197
Поени од реакции
4.893
... јас пешачев и во моментот ми се припи вода, го дигнав шишенцето и нешто како ме заниша, погледнав кај нозете имав чувство дека нешто згазнав па немав рамнотежа и кога наеднаш ми помина вознемирувачи морници по телото, знаев дека е земјотрес!

1569091716614.png

1569091736340.png

1569089793823.png 1569090043037.png

1569091759483.png

1569091986424.png

1569091873212.png

1569090364590.png 1569090394597.png

24 км од Тирана, 7 км од Дурес, 4 км Шијак, Албанија
1569091925848.png

1569091947948.png

1569092022157.png 1569092052203.png

1569092207841.png 1569092226234.png
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.258
Кога осеќате земјотресиве, седите чил на компјутер, со слушалки и нешто внесено гледате или се движите низ дома налево надесно т.е. на нозе сте? Дека јас никогаш не сум осетил земјотрес освен тие пред неколку лета двата, друго ништо немам почувствувано, не знам дали сензорот ми е покварен нешто или цело време сум се наоѓал во положба во која послабо се чувствува дрмање. :D
Ако си напиел пиво или ракија па нормално не осеќаш и така нема разлика


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
На врв Bottom