ЗБОГУМ на коцкањето

Верувам дека Миг1440@ :

  • ќе влезе во коцкарница, нема да издржи!

  • ќе влезе во коцкарница ама нема да се коцка.

  • ќе влезе во коцкарница и ќе продолжи со коцкање.

  • ќе го одржи ветувањето и нема да влезе во коцкарница и да се коцка.

  • не знам што ќе направи.


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.452
Поени од реакции
39.484
Таму уствари трејдаш пороци. Го оставаш хероинот го примаш бугарофилството.
:icon_lol: Па може да се каже, вистина е дека од многу распади направи Благри Партение, ама барем се живи и ставени се на некакви шини.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.052
Поени од реакции
15.805
:icon_lol: Па може да се каже, вистина е дека од многу распади направи Благри Партение, ама барем се живи и ставени се на некакви шини.
Шините се уствари пругата Бугарија-Албанија :pos:

Може уствари ова е тајната состојка, зашто има голема ефективност братот.
Автоматски споено мислење:

Тешко и тоа. Имам другар побожен многу и често оди натаму и разговарал со монасите и свештениците, му рекле дека луѓе од пиење и дрога се откажувале, а коцкариве, не т.е само на кратко.
Наркоман знае поише за воздржување и граница од коцкар. Во најлош случај сам на себе ќе си наштети. Коцкар ти е како црна дупка, влече се окулу него.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
16.129
Поени од реакции
17.835
Наркоман знае поише за воздржување и граница од коцкар. Во најлош случај сам на себе ќе си наштети. Коцкар ти е како црна дупка, влече се окулу него.
Da nema greska za ova.
Narkoman ti e pisi propalo.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.870
Поени од реакции
13.371
Член од
10 април 2022
Мислења
51
Поени од реакции
57
@коцка ajde be so napraj, otvoraj kladenje do koga clenot ke izbegava kockarnici.
Anketa taka nesto i smisli vlogot so ke bidi.
Bidi od korist nesto i ti :sneaky:
Како што пишува во Библијата „Кој е од вас безгрешен, нека прв фрли камен врз неа односно врз мене"
Автоматски споено мислење:

Им Благодарам на сите досега што ми дадоа поддршка а им Благодарам и на сеирџиите без нив нема да биде интересно...

Grupe za podršku
Razgovor sa drugim ljudima koji prolaze kroz ista iskustva kao i vi, ili koji su već pobedili u borbi protiv zavisnosti od kockanja, može vam pomoći da shvatite da niste sami i da postoje i drugi ljudi koji se bore sa problemom kockanja. Ti ljudi razumeju šta prolazi kroz vašu glavu i koliko je teško savladati zavisnost od kockanja. Pronalaženje nekoga ko vas zaista razume može (i hoće) vam pomoći.

Šta više, razgovaraćete sa ljudima koji su već pobedili u svojoj bitci protiv ove bolesti zavisnosti. Dozvolite im da s vama podele ono što im je pomoglo. Ovi ljudi su već postigli ono što vi pokušavate da uradite. I ako su oni to uspeli da urade, žašto i vi ne biste uspeli u tome?

Možda se sada osećate beznadežno, verujući da vaša borba sa kockanjem nikada neće biti uspešna. Razgovor sa ljudima koji su takođe prošli kroz taj proces i uspeli da pobede, može vam pomoći da shvatite da se bitka MOŽE dobiti, što poboljšava vaše samopouzdanje i daje vam nadu u svetliju budućnost.

Najistaknutija grupa ljudi ovog tipa, koji organizuju grupe za podršku za problematične kockare se zovu Gamblers Anonymous (GA). Oni organizuju redovne sastanke u mnogim Američkim gradovima, kao i u nekim drugim državam širom sveta. U zavisnosti gde živite, možete pronaći najbliže mesto sastanka. Sastanci u Sjedinjenim državama i internacionalni sastanci. Gornji linkovi vode ka stranici GA internacional. Možete pronaći linkove ka lokalnim GA veb sajtovima u našoj bazi podataka centara za pomoć bolesti zavisnosti od kockanja.

Ako GA ne organizuju trenutno sastanke u vašoj državi ili nekoj obližnjoj državi, možda postoje druge organizacije koje imaju grupe za podršku, i koje funkcionišu nezavisno od GA. UKoliko ne možete da nađete ni jednu organizaciju koja vam godi, postoje i drugi oblici pomoći.

Na kraju, takođe postoje online grupe za podršku, kao što su one organizovane od strane Gambling Therapy. One su neverovatna alternativa, jer su dostupne gotovo svima koji imaju internet konekciju. Postoje razne vrste grupa, tako da ćete svakako moći pronaći nešto što je za vas prikladno, i dobiti pomoć i podršku na ovaj način.

Gambling Therapy takođe vodi forume koji su posvećeni toma da pomognu ljudima da se izbore sa ovom bolešću zavisnosti, kao i drugim problemima koji slični. Ako tražite pomoć u online svetu, forumi poput ovih mogu vam pomoći, povezujući vas s ljudima koji razumeju kroz šta prolazite.
 
Последно уредено:
Член од
7 февруари 2021
Мислења
107
Поени од реакции
338
Искрено и јас имав проблем со коцкањето, се надевам го решив. Уште немам деца, ако имам, најголем страв ми е детето да не почне да се коцка... Ако сте деца на нечиј родител што ве моли да престанете - престанете. Нема излез... Може само да го допрете дното и да го пробушите.
 
Член од
10 април 2022
Мислења
51
Поени од реакции
57
Искрено и јас имав проблем со коцкањето, се надевам го решив. Уште немам деца, ако имам, најголем страв ми е детето да не почне да се коцка... Ако сте деца на нечиј родител што ве моли да престанете - престанете. Нема излез... Може само да го допрете дното и да го пробушите.
БРАВО

Темата ја отворив за меѓусебна поддршка на луѓето што сакаат да се откажат од коцкање,те молам пиши што направи како го реши проблемот со коцкањето.
 

Флеш

You plonker!
Член од
23 март 2009
Мислења
8.795
Поени од реакции
9.382
БРАВО

Темата ја отворив за меѓусебна поддршка на луѓето што сакаат да се откажат од коцкање,те молам пиши што направи како го реши проблемот со коцкањето.
Друже. 10 години сум во бизнисот на коцкање официјално/неофицијално,вадам леб од тоа за живот. Искрено никој нема да ти помогне на форумов со исповед и постови. Ти споделив пост мој со броеви од стручни луѓе за коцкање. Појди и пробај и со Бога напред и глава горе. Не знам друго .
 
B

BigMac

Гостин
Се е до карактерот на човекот.Јас играм спортска на јаки уплати,имам горено преку 10000 евра во месец се е стрес и нервози,повеќе пати имам речено не влагам сега да играм 2,3 месеци и си стојам на збор,после пак се вракам од занимација значи ниту ми фали ниту сум опседнат сакам адреналин само.
Имам играно и рулет ама на поситна пара тоа е тешко срање се бориш со машина со тоа расчистив пред 10 години.
 

Флеш

You plonker!
Член од
23 март 2009
Мислења
8.795
Поени од реакции
9.382
Се е до карактерот на човекот.Јас играм спортска на јаки уплати,имам горено преку 10000 евра во месец се е стрес и нервози,повеќе пати имам речено не влагам сега да играм 2,3 месеци и си стојам на збор,после пак се вракам од занимација значи ниту ми фали ниту сум опседнат сакам адреналин само.
Имам играно и рулет ама на поситна пара тоа е тешко срање се бориш со машина со тоа расчистив пред 10 години.
Мене многу глупо ми е шо ВЛТ се државни апарати произведени у факинг Бугарска !!!!! Наштелуван компјутер со алгоритми,да те храни со трошки и после се да ти излапа од парите .После ти праи муабет дека е се местено и гледаат од таму . Го гледаат брее,добро ајде со забегани луѓе е паметот . Губат реалност . Има ликови каде купаат по 30.000 во живо ко ништо да неее на следен гол и губи за 10 секунди . Тоа е најчудното . Ко трепка е за нив во секунда. Лупааат 3.000 евра ,а тоа е за мене годишна плата ваљда
 
Член од
10 април 2022
Мислења
51
Поени од реакции
57
Друже. 10 години сум во бизнисот на коцкање официјално/неофицијално,вадам леб од тоа за живот. Искрено никој нема да ти помогне на форумов со исповед и постови. Ти споделив пост мој со броеви од стручни луѓе за коцкање. Појди и пробај и со Бога напред и глава горе. Не знам друго .
Ти Благодарам,
За советот... пробав со психолог и психијатар да ја лекувам зависноста но пак се враќав на коцката,па да пробам да ја решам зависноста на неконвенционален начин.
 

Флеш

You plonker!
Член од
23 март 2009
Мислења
8.795
Поени од реакции
9.382
Ти Благодарам,
За советот... пробав со психолог и психијатар да ја лекувам зависноста но пак се враќав на коцката,па да пробам да ја решам зависноста на неконвенционален начин.
НЕМАШ СВОЕ ЈАС .......
 
Член од
10 април 2022
Мислења
51
Поени од реакции
57
Во тоа време да ,сега имам свое јас и така ќе остане, времето е најдобар репер ќе покаже дали сум бил во право или не.
Нема нешто што не сум го победил во животот, ќе го победам и ова порано или подоцна....
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
16.955
Поени од реакции
30.467
Нема нешто што не сум го победил во животот, ќе го победам и ова порано или подоцна....
...,,подоцна,, касно ќе биде и не ќе можеш да победиш кога чивијата ќе биде длабоко навлезена во тебе, за победа треба ,,порано,, , ,,сега или никогаш" така треба да напишеш!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom