Загадувањето не сопира, секоја година нови 4.500 заболени од рак!

Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Ова веќе станува несериозно. Граѓаните ќе ги отварале контејнерите со картичка.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
KURs ke ima za upotreba na tie karticki,za nas grguli sto se uste se potpisuvame so pokazalec od desna raka.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.069
Поени од реакции
19.839
Отворање контејнери со картичка - колку треба да си идиот од 0 од Петре Шилегов за да ти текне ваква глупост. :LOL:

Во вукојебина во која ѓубре се фрла низ прозор, преку тераса, ти воведуваш заклучени контејнери кои ќе се отворале со картичка. Сега, кога се отворени контејнерите не го фрлаат ѓубрето во нив, туку покрај нив, а не па заклучени да се. Веројатно и картичката ќе ја наплаќаат.

Ама тоа е, толку е капацитетот, јеби га.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Ако сум ја у Ѓорче и имам со мене ќеси ѓубре, ќе треба да си ги носам до мојот контејнер за ѓубре (од кој имам картица), што ми е, да речеме, во Драчево.
Оваа мерка има за цел да ги натера тие кои до сега никако не фрлале ѓубре лево-десно, надвор од контејнери, конечно да почнат тоа да го прават.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Сабајлево толку многу мирисаше на издувни гасови што мислев дека ауспухот ми е кај ретровизорот. Уште не ни почнавме да се грееме...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Италијанците си тераат бизнис додека „Дрисла“ се дави во политичко ѓубре

Сашко си тера бизнис.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Слика6419[1].jpg Skopje denes,tamu dole vo maglata, nedela firmi ne rabotat(bar onie gradeznite)niz grad mal protok na vozila,poveketo si zaminaa uste vo petok,od Katlanovo do Gorce ni edno kumbe ne e zapaleno,vreme toplo i soncevo, PA TOGAS OD KADE E ZAGADUVANJEVO...sega a tek kakvo ke bide li zomoska. Luge ne trujat poleka,ne ubivaat,a se znae sabota vecer i nedela site mozni pecki za gorenje na zapadnite lajna rabotat, samo edna golema akcija e spasot i blokiranje na tie pecki .
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Италијанците си тераат бизнис додека „Дрисла“ се дави во политичко ѓубре

Сашко си тера бизнис.
Па нели Коце носеше талјанско губре?Ај сега препознај ја разликата меѓу едниве и другиве???Разлика меѓу нив нема,бизнисот е пред се и над се!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Па нели Коце носеше талјанско губре?Ај сега препознај ја разликата меѓу едниве и другиве???Разлика меѓу нив нема,бизнисот е пред се и над се!
LoL, нема тука нели/ненели. Тоа не е ниаква шпекулација, јавни се тие документи. И за создавањето на фирмата во Италија, некој ден пред потпишувањето на договорот, а и самиот договор.

Она што е шпекулација е, дека на Сашко е бизнисот, Коце само е алатка. Скроз веројатно.

Тоа дека овие цело време само се шлепаат на моронските прописи, закони, договори, кои Груевски ги воведе, не е ништо ново и само ја зголемува одговорноста на власта на Груевски, а воедно уште еднаш, по кој знае кој пат, покажува дека власта на Заев (наскоро бивша) ја боли цеф за интересите на граѓаните.
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Допрва ќе откривале кој загадува... И нормално истата мантра ќе се врти пак, како не можело преку ноќ да се среди проблемот, комплексен бил, ваков бил, таков бил. А не е битно што апсолутно ништо конкретно не се презема, не само во текот грејната сезона, туку и надвор од истата.

 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И така на прагот сме на уште една трујачка сезона, иако надвор денски е 30 степени, дежурните гомнари, односно горачите на гуми и пластики, варачите на ракии и останата багра си корсти момент, воздухот веќе смрди а во државата пола од мерните станици не работат.

Битно властите имаат „акциски план“ :sick:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Ќе гласам за оваа власт затоа што имаше акционен план од десет точки, против загадувањето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom