Житарици и житни производи

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Чоколаден Конрнфлекс...иако убав на вкус, ја убива целата логика на здрава исхрана, т.е. пчекарни производи.
Пробај ги чоколадните мусли од Виталиа, добар баланс на убаво и здраво. Имаш стандард се од муслите, плус додадени мали чоколатца колку да не умреш од "природниот" вкус. Доста убаво, а ипак здраво.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Муслите ми се ептен грди, па секогаш јадам корнфлекс.
A во последно време нон стоп јадам вакви.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Јаболко и лешник на Виталија владеат. Мусли пред корнфлекс во секој случај. Ако ми се јаде корнфлекс, ќе си купам смоки. :icon_lol:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.960
Поени од реакции
1.236
Јас ги конзумирав два месеца муслите на Виталија секое утро, се здебелив 6 кила, качив триглицериди и престанав да ги јадам, а намерата ми беше да водам здрав живот. Многу се калорични, а сушеното овошје, посебно сувото грозје, придонесоа да ми се покачат и триглицеридите. Еве сега секое утро јадам јаболко и можам да кажам дека се вратив на претходната килажа. Од време на време може да исконзумирам 3 лажици корнфлекс и една лажица мусли, чисто да разбијам монотонија.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Corn Flakes само ако се чоколадирани, додека муслите со топло млеко се мелем за душичката :P
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Мене овие ми се најдобри од Виталија.


Сега инаку купувам едни германски од Кам кој се поефтинки и се вкусни, само не ми текнува на брендот. Има вкусови со мед и јаболко, лично преферирам јаболко.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
190
Поени од реакции
63
Јас играм кошарка и секогаш пред секој натпревар јадам мусли али повкусен ми е корнфлексот посебно ако е од Несквик (y)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ич не се здрави, поготово корнфлексот. Така да, ни едно ни друго.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.130
Поени од реакции
18.127
Сите овие.Можат малку и со кирилица да се потрудат на амбалажата.

 

~ Everything.you`re.not

Salvatore`s girl
Член од
8 април 2012
Мислења
106
Поени од реакции
421


Дефинитивно најомилени ^^^ , ама пошто ми се покалорични , у последно време ги практикувам вториве. Со млеко и Несквик , најубав момент секое сабајле :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom