Жикина Династија

Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Нема он гасове докторе, не, ОН ПРДИ КАО КОЊ... :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:


Кажи оном лептиру да не пева више... :pos:


PS. Тресни га мало, немам стимулацију.
Ви сте врло безобразни!
ПЛУМП!
Сестро?
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 
D

D_NazGUL

Гостин
Еххх времиња беа тоа. Ме вративте назад сеа. Рестрикции на струја, пар/непар возење, снег до гуша у зима (Скопје барем), српскохрватски и руски у основно, џилит Лунапарк, Скај за безпари на ТВ и ХЕР ШИКАААААААА :P
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Тми смо и бити чемо фини :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos: на хрватски бе :ROFLMAO:


Инаку серијалов како ние што го нарекуваме Жикина Династија на времето бреееј на теве кога ги пуштаа, патос по дома, смеење (y)

Како спомен од Југославија, серијалов многу го сакам и никогаш не ми здосадува. Не знам дали серијалов ќе влиаеше исто ако ликовите од серијата не ме потсеќаат на ликови од мојот живот пошто имињата ни се исти, но знам дека поради нив кај мене се роди љубовта кон Русија, рускиот јазик и култура, а посебно кон русинките :love:

Ах бреееее Хип Хопчо шо ти требаше сеа темава да ја отвараш пред испити бре аман
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ни сам не знам колку пати ми се гледани, и пак ми се интересни, знам некои луѓе не можат да го поднеат овој тип на хумор, сосем различен од америчкиот на пр. но мене ми е близок и секојдневен.

Серијал кој на смешен начин прикажува судир помеѓу два карактера, типично селско-народниот на Жика, кој во секојдневните ситуации по се снаоѓа, и интелектуалнио-градскиот Милан, кој со сето свое теоретско знаење во многу ситуации излегува глупав.

А секогаш кога во кафана ќе ја чуам оваа песна ме потсеќа на сценава, и на пијани другари.

http://www.youtube.com/watch?v=5cWOxU_VEOE
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Три работи на кои сум се смеел
Љуби га деда
Ја више не пијем (после 5 мин влаша вино зема)
Добинџењааа :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom