Жигосани у рекету

Дискусија во форумот 'Серии' започната од MARCELLO, 8 ноември 2018.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.259
  Допаѓања:
  3.978
  [​IMG]
  Приказната на серијата е за судбината на двајца најдбри кошаркари кој после вонсериската кариера се разделуваат секој по свој пат и се обидуваат да се пронајдат во други бизниси.
  Приказната е за двајца неразделни пријатели и поранешни соиграчи во познатата кошаркарски клуб, кој сега е на работ на колапс, но по одреден период од животот се спојуваат за да го вратат кошаркарскиот клуб во обид да го подигнат од пепелта. Оваа модерна бајка е вистинска приказна за втора шанса: втора шанса за пријателство, втората шанса за таткото и синот, уште една шанса за пропаднат клуб, втора шанса за нереализирани таленти, втора шанса во извршување на среќа, уште една шанса за една генерација чии најдобри години "ги изеле скакулци"

  Aвтори на серијата
  Драган Бјелогрлиќ
  Марко Савиќ

  Улоги
  Небојша Дугалиќ - Војислав Тодоровиќ
  Филип Шоваговиќ - Крешимир Ивановиќ
  Весна Тривалиќ - Дара
  Дубравка Мијатовиќ - Јелица Зечевиќ
  Александар Радојичиќ - Марко Ивановиќ
  и многу други улоги, повеќе тука

  Продукција
  Кобра филм, Тон филм, United media, Top TV

  Снимано
  Србија - Белград и Хрватска - Пула

  Tрејлер

   
  Последно уредено: 8 ноември 2018
 2. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  1.839
  Допаѓања:
  1.337
  Na torenti ja ima serijata ili?
   
 3. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.259
  Допаѓања:
  3.978
  Ja има на балканскиве торент сајтови поточно на сајтот bosanskaraja a ja има и онлајн за гледање во HD на pregledaj net
   
 4. 123456

  123456

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  5.482
  Допаѓања:
  3.027
  одлична серија
   
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.259
  Допаѓања:
  3.978
  Не е како другите што ги има правено Бјелогрлиќ, пример како што се Врати ќе се роде, Сенке над Балкану со доста динамични дејствија, но ајде сеуште е почеток, ќе видиме другите епизоди.
   

Сподели преку: