Живеење во заедница..

Дали би живееле во заедница?

 • Да-ако е само едниот родител

  Гласови: 1 0,9%
 • Да,и со двајцата родители на партнерот

  Гласови: 9 8,5%
 • Да, со двајцата мои родители

  Гласови: 10 9,4%
 • Не,никако

  Гласови: 86 81,1%

 • Вкупно гласачи
  106

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.584
Поени од реакции
16
Доколку е ситуација да МОРА ама ептем да МОРА да се живее со било чии родители може би прифатила, но и најмала прилика да ми се укаже да можам да се тргнам настрана од нив одма би заминала. Не сакам ни со моите ни со неговите родители да живеам, пред се ради судрување на различни генерации каде што обавезно доаѓа до некаков конфликт. Што подалеку си и од твоите и од неговите родители тоа подобар живот имаш и мир во куќа.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Devilish Angel напиша:
Доколку е ситуација да МОРА ама ептем да МОРА да се живее со било чии родители може би прифатила, но и најмала прилика да ми се укаже да можам да се тргнам настрана од нив одма би заминала. Не сакам ни со моите ни со неговите родители да живеам, пред се ради судрување на различни генерации каде што обавезно доаѓа до некаков конфликт. Што подалеку си и од твоите и од неговите родители тоа подобар живот имаш и мир во куќа.
Кога мора ама ептем мора не е тешко...можеш и во заедница да се изолираш, кога се сака се се може, а кога се мора веке мора да може...:)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.584
Поени од реакции
16
Е како бе срцка може? Кога ти се мотаат по куќи (а и ти нив) се нешто се наоѓа за кавга. Туку недај боже да мора да е така, ке си ќутиш и ке си трпиш дури не дојде поарно.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Devilish Angel напиша:
Е како бе срцка може? Кога ти се мотаат по куќи (а и ти нив) се нешто се наоѓа за кавга. Туку недај боже да мора да е така, ке си ќутиш и ке си трпиш дури не дојде поарно.

Може бе срцка...јас се изолирав и потоа се преселивме...ама мора барем еден услов да се исполнува да се има сопствена соба и да
не се погодувате во одредени временски периоди дома заедно...:)
А тоа дека ке си кутиш ке си кутиш...а за да трпиш немора да трпиш...:)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.584
Поени од реакции
16
Абе се зависи и од свекорот и свекрвата .. ако се погодат барем малку како мене да се .. ке има војна во куќата .. али ако се мирнички и сакаат соживот за некое време ке си добијат добар соживот, а ако не .. соба со решетки и катинар:wink: :pos: (за мене се разбира не за нив .. да не ме сфатите погрешно)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
А што би правеле во ситуација да вие живеете одделно од родителите голем период и одеднаш тие поради х причини ви кажат дека ке дојдат да живеат кај вас бидејки немаат услови да живеат на друго место и сте приморани да живеете во заедница и тие немаат намера никогаш да се иселат од кај вас??? а???
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.584
Поени од реакции
16
Ке барам начин некако да им платам стан само да не се со мене .. не сакам ни моите ни неговите родители да се со нас .. сакам да живееме сами. А ако неможам да им го пружам тоа задоволство да бидат настрана од мене ..хмм конкретно за моите родители сум разговарала и доколку би имало добар старачки дом не се противат да одат таму само за да не ми сметаат мене или на брат ми, но секако некој номален старачки дом со нормални услови за живот, а не како геријатрија што е. Сигурно нешто ке му смислам и на тоа само да сум сама, додека да најдам решение за нив ке бидат добредојдени кај мене, ама само додека најдам решение а не вечно.
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
NIKAKO....ama ako nema drug izbor ke si trpam...:(
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
jas ke ziveam so mazmi vo golema kuka bes nekakvi si starci
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
4.208
Поени од реакции
1.118
Живеам сама со мажот ми затоа што ги имам можностите,ако сум немала ке сум живеела со родителите на мажот ми додека не имам можности за иселување.
Никогаш не велам никогаш.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.065
Поени од реакции
2
никогаш не би се одлучил да живеам така
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.351
Поени од реакции
21
Гласав за не, никако, зато шо знам какви проблеми имаат мајка ми и татко ми со чичко ми и со баба ми.
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
1.089
Поени од реакции
15
Не гласав само затоа што последната опција е не, никако. Јас би гласал ако имаше - не, не би сакал, ама НИКАКО...тоа малку е претерано.
Инаку на второто прашање (дали би одел домазет) би одговорил дека само ако ептен немаме друг избор и мора да живееме кај нејзините.Инаку не правам голема разлика кај моите или нејзините, туку претпочитам доколку би имал услови, сам да домаќинувам.
 
На врв Bottom