Женски, бодибилдинг и фитнес модели.

Член од
26 јануари 2011
Мислења
8
Поени од реакции
1
Епа треба да направиш нешто за да те бараат да ги рекламираш, прво среди се па барај спонзори, така беше и со Нацева, пролистај ако не ги тргнала сликите пред силиконите и стероидите, беше стандардна девојка што решила да вежба и да го одржава телото, откако се среди стана некаков фактор во овој спорт кај нас.
Додатно освен од тие спонзорите, рекламите и такви работи не очекувај други финансии од овој спорт, посебно не тука, на натпревари нема парични награди, а за повисоки натпреварувања треба многу.
(n) Што значи среди се? Не се потребни стероиди за да се изгради добро тело. Ниту пак сите успешни фитнес модели имаат силикони. Во сосема друг правец тргна муабетот. Напротив, мислам дека многу е демотивациски во спортов, да се огледуваш на силикони и стероиди. it's so much more than that! peace out :ojeaa:
 
А

Атлантист

Гостин
Словенкава Валерија Слапник, ни дојде во гости на нашето државен натпревар во бодибилдинг.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
5.956
Поени од реакции
8.264
(n) Што значи среди се? Не се потребни стероиди за да се изгради добро тело. Ниту пак сите успешни фитнес модели имаат силикони. Во сосема друг правец тргна муабетот. Напротив, мислам дека многу е демотивациски во спортов, да се огледуваш на силикони и стероиди. it's so much more than that! peace out :ojeaa:
Да се подготвиш во топ форма за на бина, спонзорите ќе те најдат и сами потоа.
Силикони ако не си „надарена“ природно ќе ти требаат ако сакаш да не си даска, бидејќи и тие гради што ги имаш кога ќе се симнеш на низок процент масти ќе ги немаш ;)
 
На врв Bottom