Женски, бодибилдинг и фитнес модели.

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од MajMyH, 11 октомври 2013.

 1. MajMyH

  MajMyH EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤

  Член од:
  11 септември 2011
  Мислења:
  2.630
  Допаѓања:
  2.254
  Реков дека ќе отворам и тема каде девојките ќе добијат малку мотивација, се надевам дека ќе се мотивираат и да ја оживеат малку темава и да учевствуваат повеќе. Еве нешто за почеток од комшилук од балканот.
  Бојана Василјевиќ Обрадовиќ
  Потекнува од Шабац -Србија, повеќе инфо за неа на официјалната страна тука.
  Еве некое сликче од девојката
  bojana 1.jpg bojana2.jpg bojana3.jpg bojana4.jpg bojana5.jpg
  --- надополнето: 11 октомври 2013 во 22:25 ---
  Larissa Reis
  Едно од најпознатите лица во светот на женскиот фитнес. Повеќе инфо за неа тука.
  еве некое сликче
  larisa1.jpg larisa2.jpg larisa3.jpg
   
  На khz777 и Шкорпион им се допаѓа ова.
 2. LetMeSea

  LetMeSea

  Член од:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  3.612
  Допаѓања:
  6.237
  Јес да на онаа Alice Matos не би и опростил
  [​IMG][​IMG]
   
  На Naked Gun, khz777 и MajMyH им се допаѓа ова.
 3. leandra

  leandra Модератор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.600
  Допаѓања:
  38.373
  Сакав да прашам заборавив, ова само кога се стегаат вака им се изразени мускулите или и во нормална состојба ја имаат оваа фигура?
   
 4. MajMyH

  MajMyH EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤

  Член од:
  11 септември 2011
  Мислења:
  2.630
  Допаѓања:
  2.254
  само кога се подготвуваат за натпревари се со толкава чистина и му се познаваат така вени и сите мускули, инаку вон сезона се нешто вака
  --- надополнето: 11 октомври 2013 во 22:43 ---
  и така и така силикони имаат речиси сите :)
   
  На leandra и LetMeSea им се допаѓа ова.
 5. LetMeSea

  LetMeSea

  Член од:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  3.612
  Допаѓања:
  6.237
  Или вака [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. leandra

  leandra Модератор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.600
  Допаѓања:
  38.373
  Е ова е подруго, вака може да се мотивираат девојки. А сликине со вените, па првана со грбот и последната со нозете ти се класична демотивација. Незнам некоја жена да сака онака да личи - билдерка :)
   
  На bebelusha и Gea им се допаѓа ова.
 7. Someday..

  Someday..

  Член од:
  30 април 2013
  Мислења:
  673
  Допаѓања:
  1.291
  типкава ми е поим што се однесува на фитнесот и убавиот изглед,океј е да вежбаат женските и да имаат затегнато секси тел,но не како на првиот пост. Искрено мене тоа ми е крајно одвратно и ми се граничи со лудило..џабе потрошен живот според мене. Нема никаква женственост,си мислиш со оден поглед ќе те здроби. Каков маж би требало да има покрај себе,или и тој треба да биде од фамозните 18годишни "фитнес" модели од 140кг на 160 висина.
  На фаца не е убавица,но тело..искрено има гром
  B0091UIMK0-Jillian2.jpg
  jillian-michaels.jpg
  ss_101739745_w.jpg
   

  Прикачени податотеки:

  На Naked Gun, Dimitar171, Ance123 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. Someday..

  Someday..

  Член од:
  30 април 2013
  Мислења:
  673
  Допаѓања:
  1.291
  или пак евентуално Кармен Електра... carmen.png carmen_electra_model_bikini_6_big.jpg
   
  devojcence, Gea, Naked Gun и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.727
  Допаѓања:
  15.202
  Oва е веќе ок...
   
  На Avramovski777 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. аква

  аква

  Член од:
  8 февруари 2009
  Мислења:
  911
  Допаѓања:
  173

  Стероидите влијаат само на тестисите, а не на големината, а на тестостерон мн лесно се постигнува и неколку пати повеќе од еднаш.
   
  На MajMyH му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kocka

  Kocka Manchild

  Член од:
  1 август 2006
  Мислења:
  3.528
  Допаѓања:
  2.736
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Camille i Ronda gi zenam odma....vrvot
   
  На Pane-G, Someday.. и MajMyH им се допаѓа ова.
 12. Nymphadora

  Nymphadora Емоцинално незрело џубре

  Член од:
  2 февруари 2009
  Мислења:
  987
  Допаѓања:
  1.670

  Затоа што човек шо го знаев и шо почна со тие глупости, после самиот си бараше чаре по болници затоа што си имаше бааѓи проблеми.. нема да навлегувам во детали, зборот ми е.. ниеден маж кој има малце мозок, не оди во такви екстремности, ко шо гледаме денес и кај машките и кај женските.
  Здравјето е битно.. и физичката активност воедно се смета како еден од битните фактори за здрав и долговечен живот. Али.. ова што ти тука го постираше и она што јас ќе ти го постирам подоле е далеку од здраво тело и водење на здрав живот.
  Повеќето од нив се клукаат со секакви срања и изгледаат како некој да ги заборавил во солариум..
  изволте.. ги има милион на гугл.. моеш и сам да гледаш..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  Ова е женствено? Ова е убаво?! па ова бре мене ме плаши.. и ми се гади.. а не на машко.. ќе избега бе, отаде ќе фане ако се разбуди покрај некое вакво чудовиште..
  --- надополнето: 11 октомври 2013 во 23:33 ---
  Теши се ти.. ако ти е полесно :pos:
   
  На Gea му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MajMyH

  MajMyH EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤

  Член од:
  11 септември 2011
  Мислења:
  2.630
  Допаѓања:
  2.254
  Овие кај тебе ептен хард кор се, газот ко менгеме му е на овие :D До олку не поштовам и јас.
   
  На khz777 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kocka

  Kocka Manchild

  Член од:
  1 август 2006
  Мислења:
  3.528
  Допаѓања:
  2.736
  [​IMG]

  ova e toa najubavata stvar sto izlegla od crossfit...Camile
   
  На Naked Gun и MajMyH им се допаѓа ова.
 15. Orion.

  Orion. Гостин

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Naked Gun, Kallista, Pane-G и уште 5 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: