Жени, зошто се шминкате?

Член од
5 март 2023
Мислења
398
Поени од реакции
1.537
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
жената секогаш брка пари, некаков висок социјален статус. Они не можат да сакаат некој со истата логика како мажите. Нивното сакање не е исто како тоа мушкото.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
360
жената секогаш брка пари, некаков висок социјален статус. Они не можат да сакаат некој со истата логика како мажите. Нивното сакање не е исто како тоа мушкото.
da, mushkoto sakanje e mnogu pointenzivno...
khm khm ima dlaboka emocija vo toa kakvi cicki i gaz ima devojkata.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
da, mushkoto sakanje e mnogu pointenzivno...
khm khm ima dlaboka emocija vo toa kakvi cicki i gaz ima devojkata.
тоа е суштината. Мажот го влече емоција, жената ја влече новчаникот.

Жената не ја искористува убавината за да го освои човекот од нејзините сништа, него човекот кој што има најдлабок џеб.

Што поубава жена, тоа повеќе гледа да профитира од тоа што и го дарил господ него да биде домаќинка, мајка и да биде сакана.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
da, mushkoto sakanje e mnogu pointenzivno...
khm khm ima dlaboka emocija vo toa kakvi cicki i gaz ima devojkata.
Ок а каква емоција има во сакање пари ?
Цицките и газот се дел од телото и се природна работа ( се додека даските од жени не се сетија дека малце ако вложат во овие две работи можат да добијат многу повеќе), која е природната убавина на материјалната корист ?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
тоа е суштината. Мажот го влече емоција, жената ја влече новчаникот.

Жената не ја искористува убавината за да го освои човекот од нејзините сништа, него човекот кој што има најдлабок џеб.

Што поубава жена, тоа повеќе гледа да профитира од тоа што и го дарил господ него да биде домаќинка, мајка и да биде сакана.
Значи по твоево само ружна може да е мајка и домаќинка?
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
360
Ок а каква емоција има во сакање пари ?
Uspesnite mazi se poprivlecni, ne striktno radi parite tuku radi osobinite koi gi poseduvaat.
( се додека даските од жени не се сетија дека малце ако вложат во овие две работи можат да добијат многу повеќе)
Ahaha tnx sto ja dokaza mojata poenta.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Значи по твоево само ружна може да е мајка и домаќинка?
па така му доаѓа. Тие поубавите што се, најчесто лупаат развод и после живеат со мачката, незнаејќи дека им поминало времето и нема у животот втора шанса богато да се удају.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
па така му доаѓа. Тие поубавите што се, најчесто лупаат развод и после живеат со мачката, незнаејќи дека им поминало времето и нема у животот втора шанса богато да се удају.
Другарчињава од woman heaters club може да си земат по една ружничка ем мирна глава ем домаќинка.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Другарчињава од woman heaters club може да си земат по една ружничка ем мирна глава ем домаќинка.
клубот кој вие самите го створивте цвета. Само наивците и рогоњите останаа надвор од тој клуб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom