Жени - зошто ви значи првиот сексуален партнер?

U

UnholY

Гостин
SWATKOTO напиша:
DA ALI NIKOJ NEMA DA BIDE KAKO PRVIOT....NE ZA DJBE VIKAAT PRVIOT SE PAMTI CEL ZIVOT A TIE POSLE NEGO NE............
Болдираното е тотално без врска....не значи дека ако и е прв на една девојка нема да има подобар од него, а како второ исто така тоа зависи и до девојката, многу јасно е дека првиот ќе го памти засекогаш, ама исто така не верувам и дека ќе ги заборави наредните партнери(доколку не се рока со секој втор :) )
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сигурна си?
Види,да,те разбирам што ти е поентата.
Сега има операции,со кои повторно може да се “зашие“ односно да се “врати“ хименот - хименопластика,чинам беше.

Но,чувството,никогаш нема да се врати.Чувството дека знаеш дека ти е стварно прв пат,нема да биде исто,како и кога го повторно го имаш првиот пат.
Во никој случај не е исто.

Можеби материјално,физички - да пак ќе биде жената невина,ама неможе душевно,емоционално да биде.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Види,да,те разбирам што ти е поентата.
Сега има операции,со кои повторно може да се “зашие“ односно да се “врати“ хименот - хименопластика,чинам беше.

Но,чувството,никогаш нема да се врати.Чувството дека знаеш дека ти е стварно прв пат,нема да биде исто,како и кога го повторно го имаш првиот пат.
Во никој случај не е исто.

Можеби материјално,физички - да пак ќе биде жената невина,ама неможе душевно,емоционално да биде.
Точно,но која е поентата во тоа да го чуваш хименот непипнат :) за се има прв пат,се поминува,се се заборава,не викам дека никогаш нешто не остава траги но било поминало...тој пука и од мука
Замисли какво чуство на сексуална возбуда доживува некоја ракометарка на која и пука химен на сред утакмица од топче...сексуално задоволна до немај каде,и она да,ќе го памти топчето цел живот...еднаш се живее,минатото останува позади,сегашноста живеј те ја,бидете со оној на кој му значите и ви значи...дали бил прв,втор или трет секој ќе остави некаква трага со лошо или добро...нема потреба ми се чини од мавање глава во ѕид и нема потреба од хименопластика :) не сме во турско,иако не викам дека постојат и такви на кои им значи девојката да е невина...
viktordojran where are u? :pos: I found u 72 virgins :pos:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
:pos: I found u 72 virgins :pos:

Морам оф топик....

You got it wrong, vlatkolik... It's 72 VIRGINIANS !!! :pos: :pos: :pos:

Ај да не биде само оф топик...

Колку што сконтав.... ситуацијата со постовите е следнава:
Тие што се со првиот / Тие што се првиот тврдат дека тоа е света работа.. бла бла бал ...
Тие што не се веќе со првиот... тврдат дека тоа и не е некоја голема работа ....

:toe: То е то ...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Морам оф топик....

You got it wrong, vlatkolik... It's 72 VIRGINIANS !!! :pos: :pos: :pos:

Ај да не биде само оф топик...

Колку што сконтав.... ситуацијата со постовите е следнава:
Тие што се со првиот / Тие што се првиот тврдат дека тоа е света работа.. бла бла бал ...
Тие што не се веќе со првиот... тврдат дека тоа и не е некоја голема работа ....

:toe: То е то ...

Не е дека е света работа.Ама сепак,според мене,треба да има чувства.Јас рецимо,би сакала првиот да ми биде некој кој ми значи,а не некој со кој што се мувам и после две - три вечери оп. Немој да заборавиш и дека има различни карактери.Има девојки кои и после 3- 4,пак ќе го памтат првиот,има некои кои и после вториот ќе заборават.Сепак мислам дека не се толку битни бројките како такви.
Ни јас не мислам дека тој што е прв треба да биде којзнае како величан или не знам што.Има девојки кои викаат : го сакам зашто ми е прв.Е јас тоа не го разбирам,ама добро,секој со својот живот.Ама стојам на тоа дека нетреба да се направи,колку да се направи и колку да се каже: леле не сум веќе невина.(има и такви случаи)


vlatkolik напиша:
Види, не е света работа.Но,во секој случај не може,според мене да биде со било кој.Јас,да речеме,сакам да биде со човек кој ми значи,а не со некој со кој на пример се мувам и после две - три вечери оп.
И не рече баш некој дека тоа е света работа,но се зависи и од карактерот на девојката.На некоја и после 4- 5 ќе и значи првиот сексуален партнер,некоја и после вториот ќе заборави кој бил(така е зборот де :)).
Точно,но која е поентата во тоа да го чуваш хименот непипнат :) за се има прв пат,се поминува,се се заборава,не викам дека никогаш нешто не остава траги но било поминало...тој пука и од мука
Замисли какво чуство на сексуална возбуда доживува некоја ракометарка на која и пука химен на сред утакмица од топче...сексуално задоволна до немај каде,и она да,ќе го памти топчето цел живот...еднаш се живее,минатото останува позади,сегашноста живеј те ја,бидете со оној на кој му значите и ви значи...дали бил прв,втор или трет секој ќе остави некаква трага со лошо или добро...нема потреба ми се чини од мавање глава во ѕид и нема потреба од хименопластика :) не сме во турско,иако не викам дека постојат и такви на кои им значи девојката да е невина...
viktordojran where are u? :pos: I found u 72 virgins :pos:
Добро,ипак губење невиност се рачуна со првиот сексуален однос.
Тоа што и пукнал хименот на некоја на сред натрпевар,не значи дека не е невина.
Невина девојка е девојка која немала секс.
Иако ти ја сфаќам поентата.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Мене не ми смета ако е скината девојката. Па и женските сакаат, исто колку и машките. Им бара бе, си работат хормони, па што. Е сега и јас ќе ја памтам таа со која сум бил прв пат, првите не се забораваат.
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
sto vi znaci prviot vo seksot?
Кога сум го направила тоа, многу нормално дека ми значел.
Со самото тоа што сум се решила на таков чекор, по прв пат, се подразбира дека била во прашање голема љубов (не сум тип на девојка која би легнала само онака, поради некоја глупа причина и без чувства)

sto custvuvate za nego otkako ke raskinete?
Апсолутно ништо. Го гледам човекот од време на време, ама не чувствувам ништо. Затои и врската беше прекината, немаше веќе емоции. Нормално дека секогаш ќе се сеќавам на него како на првиот, но тоа не значи дека треба да бидат присутни и чувства.

vie ste so drug on so druga a sepak nesto ne vi e se isto.
Да знаеш само колку ми е исто. Не ме ни интересира воопшто. Нема чувства, нема причина за засегнатост.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
znaci ne sakam pred da bidne nesto on da znae...podobro neka si misli deka sum imala iskustvo,mislem deka poveke bi se trudel a i ne bi uzival dovolno zs bi mislel na toa da ne me boli(deka prv pat) ,a zs da doznae...ja ke se trudam da ne mu pokazam...ova se razbira ako ne sum vo dolga vrska so nego,zs ako ideme podolgo ja sigurno nema da go lazam deka sum se onadela...vo sekoj slucaj poveke bi mi znacel onoj sto e podobar nego prviot...

ne sekogas tece krv...ubavo ti pisa ex machina...a i moze prv pat da mi bide vo voda...kaj ke ja primeti krvta:D

exatelly my point...poveke ke go pamtam ovoj nego prviot so koj najverovatno ke me boli(dajboze da ne me boli ama to e to)...bolkata se zaborava,zadovolstvoto ne:)
Па ти ако се трудиш да скриеш нешто такво од него он самиот ќе си дознае.:toe:
Може и да не ти тече крв воопшто. Ама ќе си примети бе, освен ако и на него си му прва. Секој со искуство може да примети дали си имала односи пред него или не. Колку и да се трудиш да го прикриеш тоа толку повеќе ќе се приметува.

Колку е болка толку е задоволство. Првиот ќе го памтиш зошто ќе ти биде прв. Нема вториот да го памтиш како прв сигурно. :uvo:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Е, што да им значи?
Ако се земат со него, ко што е правилно според секоја религија или логика, нормално дека ќе им значи.
Ако се кувештии кои се ебат надвор од брак и дозвола божја(алах исто, за мултикулти), ако практикуваат секс надвор од рамките на стадото божјо и неговите правила, тогаш зошто би се интересирале за вакви прашања.
Нема никакво оправдување за грешниците.
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Е, што да им значи?
Ако се земат со него, ко што е правилно според секоја религија или логика, нормално дека ќе им значи.
Ако се кувештии кои се ебат надвор од брак и дозвола божја(алах исто, за мултикулти), ако практикуваат секс надвор од рамките на стадото божјо и неговите правила, тогаш зошто би се интересирале за вакви прашања.
Нема никакво оправдување за грешниците.
Правилно не е да се земам со тој што сум ја изгубила невиноста, туку да бидам невина до прва брачна ноќ...
Се слагам.. Ја мислам сите проеба*ни девојки да ги запалиме на клада... Никола, ти ќе ја имаш таа чест да бираш место и време..
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
771
jas kazav be drugar ako si procital iimam 21 god rabotam da u kometa-strumica ne skopije.drugo jas ne sum spomnal deka:deka iskusna zena ne e skapana procitaj ja ubavo temata i ke ti e jasno so sum sakal da kazam.deka jas sakam zena mi da e nevina.(deka ne sakam skapani(skinani)literturno,deka ne gi opravduvam tie devojki so se e*alepoveke pati.a kako so site devojki tuka kazuvat ispaga (eb*te se zenski oti ne vi ja biva rabotata ke ostanete so eden)sakat da gi naveedat i tie so ne se imale seks.lelelelle kakov svet ima bozeeeeeeee.site ovde mene mi izgleda kako da se imale poveke od 2 3 maski so se gi rabotele pa sega mi filozofiraat tuka(pa na kraj i mana mi najdoa za dijalektot i me napravija seljak).ama toa ti e jebi ga.TERAJ SI PRVO BE BRAT DA NE SE ZAMARAS IC.SLUSAJ BATE SO TI KAZUVA a ovie zenskive ostaj gi nastrana samo ne mozat da se pomirat so sudbinata.SORRY DEVOJKI JAS TAKA MISLAM.POZ:vozbud:
Ne gi OPRAVDUVAS? Aiii, kako tesko krivicno delo da izvrsile... A ti sebesi se opravduvas so si gi skinal tie curite tvoi? A? I so sea nema da mozat kutrite da si najdat maz poso ne se nevini i ne bile samo so eden?:pos2:SKAPANI , cccccc!:drk: Kakva nebuloza, prosto neverojatno! Znaci ti uslovuvas zena ti da e nevina za da ti odgovara? Ne ti e kriterium karakterot, fizikusot, obrazovanieto, vospitanieto, NEGO DALI E NEVINA??! A kako sto ti kaza i eden drug clen na forumot (ne mi teknuva ime, oprosti:smir:) STO AKO SNEMA LJUBOV?Sto ako snema razbiranje tolerancija, se pojavi nekoj drug? Treba da se zemat zatoa sto imale seks i on i e prv a? E bravo! :nesvest: I posle ke si se RABOTAT po celi denovi i sve ke im e super! bog da cuva i golman da brani !
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
za nas zenskite toa e mn bitna stvar koja treba da bide napravena so mnogu ljubov...prviot sexualen odnos mnogu ni znaci bidejkji i najmnogu se pamti i kako sto nekoj pogore kaza ostava dlaboki tragi vo nasite srca
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
za nas zenskite toa e mn bitna stvar koja treba da bide napravena so mnogu ljubov...prviot sexualen odnos mnogu ni znaci bidejkji i najmnogu se pamti i kako sto nekoj pogore kaza ostava dlaboki tragi vo nasite srca
Tocno prviot sexualen odnos mnogu ni znaci. No ni znaci cinot, cuvstvoto zasto e novo i prvo a ne partnerot. Sekoj nareden partner e isto tolku biten kolku i prviot. A cinot ne se zaborava bas zasto e prv.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Прво, убаво, соодветно вљубена...
После се е фина реприза.
Но, ми значи, нормално...
 
Д

Демијан

Гостин
Ахххх старата тема.Првото мислење ми беше напишано на оваа тема.И пак останувам на исто мислење,дека мн им значи на жените првиот сексуален партнер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom