Жена од Пустец - Албанија

Дали би земале/купиле жена од пустец?

  • Да, зошто да не ако е убава

    Гласови: 154 54,0%
  • Никогаш тоа е многу примитивно и понижувачки

    Гласови: 131 46,0%

  • Вкупно гласачи
    285
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.276
Никогаш не се исклучува оваа можност.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.767
Жена од Пустец - Албанија е наменето за луѓе што живеат во региони во МК како на пример Битолско - Прилепските села во Мариовскиот регион, зафрлените места во Источна Македонија, изолираните планински села, и категории на луѓе (овчари, гојдари, тутунари), овчар што периодот од Ѓурѓовден до Митровден го поминува в планина со овците, луѓе со благи пречки во развојот, со само завршено основно образование и луѓе што немаат во куќата бојлер - купатило (клозет што имаат одвоен пет метри од куќата, вода што имаат од бунар и луѓе што живеат во една куќа со приземје од 40 - 50 квадрати со клекната чатија што капит кога ќе врнит и луѓе што живеат во тие квадрати едно 6-7 души...изградена уште во турското... Значи луѓе со услови што никоја Македонка не би ги прифатила..

А и друга работа со тие посредниците што ги има по огласите и по фејсбукот многу од нив ги има и измамници.

Како на пример некој објавува оглас на пазар3 и реклама5 и на фејсбук посредувам за невести од Албанија, ќе се јави некој прост, глуп, наивен и посредникот ќе му речи прво остај 100 - 200 евра капар (а иако тој нема никакви допирни точки со тоа), некој тоа ќе го поверува. Ќе си ги земе парите и кој може тоа да го докаже дека посредникот му ги зел...

Многу луѓе со таа финта за џабе ги лупнале парите, а невестата воопшто не ја виделе!!!

Како еден што имаше 1.000 евра зеде кредит од Банка ги даде на посредникот, а невестата воопшто не ја виде...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.767
Да бе тебе ќе те прашаат иди дркај и глеј си работа.
Абе јас на многу луѓе за таа работа сум делел другарски совети. Но тие како сакаат нека тераат.

Сум им викал немој бе за џабе ќе ги лупниш парите, и на крај пак на моето испаднало.

Што се десило на крај ем без динар скршен, ем без жена останале...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Абе јас на многу луѓе за таа работа сум делел другарски совети. Но тие како сакаат нека тераат.

Сум им викал немој бе за џабе ќе ги лупниш парите, и на крај пак на моето испаднало.

Што се десило на крај ем без динар скршен, ем без жена останале...
Мене одвратен ми е тој твој понижувачки однос кон тие што решиле да земат Албанка, и на сите други тука на темава. Нивен живот, нивно право, поготово кога нема жени што сакаат на село да живеат. Туку кажи ти што направи, делиш совети на други, дали презеде нешто во врска со себе, жена од кај ќе зедеш, глеам годините те дробат ако не се лажам. Стројници најде, пошо као комунист на Господ не верувам дека ќе се молиш?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Можам да кажам само браво за ти е мажи кои се одлучиле да земат жена од Албанија.
Тешко е да се живее сам, убаво е да се има партнер до себе, за лошо и за арно...познавам двајца мажи од село Љубанци кои имаат земено жена на тој начин и морам да признам дека живеат многу посреќно од многу други парови...си добија дете...абе, на среќата и радоста им нема крај...убаво е да ја гледаш нивната радост:)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.597
Поени од реакции
34.791
... девојка/ жена од Пустец или од друго место, но исклучиво христијанка на прв поглед е како лош еднобоен пластелин кој за неполна година толку добро се омекнува, прилагодува, адаптира, преобразува и што е важно станува разнобојно и прекрасно, немате појма... сведок сум на намалку 5,6 такви случаеви на наши млади момци (не велам за постари) на кои им се скурчи од „не“ , „не можам јас сум поштена“, „немаш ауди“... итн и отишле во Албанија и завршиле работа, денес , човек не може да ги препознае тие девојки, дури сега ги фрла во сенка машките, но се една забелешка, ако машките не чинат пластелинот ќе си остане ист!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Можам да кажам само браво за ти е мажи кои се одлучиле да земат жена од Албанија.
Тешко е да се живее сам, убаво е да се има партнер до себе, за лошо и за арно...познавам двајца мажи од село Љубанци кои имаат земено жена на тој начин и морам да признам дека живеат многу посреќно од многу други парови...си добија дете...абе, на среќата и радоста им нема крај...убаво е да ја гледаш нивната радост:)
Кога има такви неспособни да си најдат жена....нека е браво.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Па и тие се жени, оти неспособни ги викаш, можеби само меракот им е поразличен од тебе:)
Тие се жени, ДА!
Ама мажите се неспособни ако не можат да си најдат жена, туку плаќаат по 500€ (мислам дека толку е тарифата) на посредници.
Знае ли некој колку од овие 500€ остануваат кај посредникот? Некој ми рече дека сите се за него, за девојката не се плаќа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.257
Поени од реакции
78.895
... девојка/ жена од Пустец или од друго место, но исклучиво христијанка на прв поглед е .....
Подобро е да се земе муслиманка која ќе прифати христијанство.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Тие се жени, ДА!
Ама мажите се неспособни ако не можат да си најдат жена, туку плаќаат по 500€ (мислам дека толку е тарифата) на посредници.
Знае ли некој колку од овие 500€ остануваат кај посредникот? Некој ми рече дека сите се за него, за девојката не се плаќа.
Аијјјј, е што сакаш да кажеш дека 500 евра се многу пари..ауууу..па ајде израчунај ти за твојата девојка или жена по колку даваш секојдневно, да ја шеташ, дали за во кафичи,па поклони за родендени, осми март и други салтанаци??

А вака, пари на рака, Мара за рака и правец дома, у кревет, па у кујна:)
 
Последно уредено:

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Тоа ти е исто како кога ќе земе за жена некој германец од Северџистан....кој знае колку го заебаваат по Германија....јебига , перцепцијата и колективната свест е страшна работа.
И таа од Пустец и таа од Северџистан пукаат од радост.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Аијјјј, е што сакаш да кажеш дека 500 евра се многу пари..ауууу..па ајде израчунај ти за твојата девојка или жена по колку даваш секојдневно, да ја шеташ, дали за во кафичи,па поклони за родендени, осми март и други салтанаци??

А вака, пари на рака, Мара за рака и правец дома, у кревет, па у кујна:)
Ама јас и оваа од Пустец (ако добијам таква) ќе ја шетам, дали за во кафичи, па поклони за родендени, осми март...
Зборот ми е дека не сум маж ако морам да платам некој друг да ми наоѓа жена, па макар платил само 5€. Башка што се оди на невидено (мачка во вреќа).
Не би се осудил на таква авантура.
Инаку не сум против девојките (жените) од Пустец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom