Жена од Пустец - Албанија

Дали би земале/купиле жена од пустец?

  • Да, зошто да не ако е убава

    Гласови: 154 54,0%
  • Никогаш тоа е многу примитивно и понижувачки

    Гласови: 131 46,0%

  • Вкупно гласачи
    285

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Абе врти сучи она пак ќе има нешто Чкљарско во неа..... :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Донекаде си во право, но што правиме со тоа што она е од друга вера?
На крај и краишта постојат милион села по Македонијава во кои има моми за мажење..... можат и таму да побараат :)
Тоа е работата....нема такви.Што мислиш,они од ќеиф се ергени на 40 и кусур години и многу им е мерак да даваат по 1000-1200 евра и да одат да бараат Албанки по некои вукојебини ?

Има по неколку жени што остануваат во селата и тоа обично тие што се омажиле први и останале со мажот на село.Другите скоро сите до една се во град,затоа и само во градовите можеш да најдеш стара мома.

Понуда и побарувачка.
На село кај нас нема жени - отидоа во град, на село во Албанија нема мажи - отидоа на запад.
 
Ф

Флеш

Гостин
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2133744/Single-women-bussed-Spanish-town-combat-wife-shortage-taking-inspiration-Hollywood-western.html

Inspired by a classic Hollywood western, dozens of single women have been bussed into a small Spanish town in a desperate attempt to stem a severe bride shortage which is threatening to decimate the local population.
In scenes reminiscent of the 1951 film 'Westward the Women, starring Robert Taylor and Denise Darcel, bachelors in the town of Candeleda are being introduced to women from Madrid.
The small town of 6,000 on the banks of the picturesque Lobera River, hosted a weekend fiesta to welcome 68 women for a meet-and-greet with the village's single men.

 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Тоа е работата....нема такви.Што мислиш,они од ќеиф се ергени на 40 и кусур години и многу им е мерак да даваат по 1000-1200 евра и да одат да бараат Албанки по некои вукојебини ?

Има по неколку жени што остануваат во селата и тоа обично тие што се омажиле први и останале со мажот на село.Другите скоро сите до една се во град,затоа и само во градовите можеш да најдеш стара мома.

Понуда и побарувачка.
На село кај нас нема жени - отидоа во град, на село во Албанија нема мажи - отидоа на запад.
Тогаш боље земи ги тие 1000 евра и упати се во Бугарија..... веднаш по тебе ќе потрча женската. Ем убава, ем Христијанка, ем ќе се разбирате ;):):D
 
Член од
23 јануари 2014
Мислења
64
Поени од реакции
79
Едно не ми е јасно. Викаат дека сите жени отишле во град. Ок можеби е така. Тоа значи дека во град има повеќе жени од мажи и е лесно да се дојде до жена. Тоа што не ми е јасно е разгледувајќи ги форумиве зошто по форумиве градските деца плачат како немало жени, па жените биле вакви онакви?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Едно не ми е јасно. Викаат дека сите жени отишле во град. Ок можеби е така. Тоа значи дека во град има повеќе жени од мажи и е лесно да се дојде до жена. Тоа што не ми е јасно е разгледувајќи ги форумиве зошто по форумиве градските деца плачат како немало жени, па жените биле вакви онакви?
Кукаат вака дур се млади,кога ќе се оженат 90% од нив ќе си имаат по 1-2 швалерки на страна за плескање :D

Башка машко во град останува ерген многу поретко и тоа само ради себе. На овие од помалите и поизолираните села проблемот е што немаат ни кого да упознаат.
 
Ф

Флеш

Гостин
Тогаш боље земи ги тие 1000 евра и упати се во Бугарија..... веднаш по тебе ќе потрча женската. Ем убава, ем Христијанка, ем ќе се разбирате ;):):D
Боб,па добро и овие од Албанија изглеа не си забележал ,се Христијанки , имало ретки случаи од муслиманско семејство ... тоа е од очај разбирам ,да земаш девојка на ваков начин , има некои шо искористуваат за можност .... кога ќе видиш нашите предци дека со мираз се земале ,не можеш да имаш осуда на вакви работи ... осуда треба да се фрли на малолетниот брак кој сеуште се практикува насекаде низ светот, не е случај и со Македонија да се изостави ... треба осуда за вакви работи ... :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Боб,па добро и овие од Албанија изглеа не си забележал ,се Христијанки , имало ретки случаи од муслиманско семејство ... тоа е од очај разбирам ,да земаш девојка на ваков начин , има некои шо искористуваат за можност .... кога ќе видиш нашите предци дека со мираз се земале ,не можеш да имаш осуда на вакви работи ... осуда треба да се фрли на малолетниот брак кој сеуште се практикува насекаде низ светот, не е случај и со Македонија да се изостави ... треба осуда за вакви работи ... :)
Абе сега оваа од Албанија што ќе ја земаш ќе се вика Фатмира, Сулејка, Рамиза......., а оваа од Бугарија ќе има име како од Македонија да е......, башка со јазикот многу полесно ќе се разбираш:)




И оваа од Албанија сепак има нешто чкљарско во нејзе ;):D
 
Ф

Флеш

Гостин
Абе сега оваа од Албанија што ќе ја земаш ќе се вика Фатмира, Сулејка, Рамиза......., а оваа од Бугарија ќе има име како од Македонија да е......, башка со јазикот многу полесно ќе се разбираш:)




И оваа од Албанија сепак има нешто чкљарско во нејзе ;):D
Па добро бро сеа шо е проблем тука , јас ти имам име кое тие Хртватско,тоес од Шкотско потекло по католичка линија па никому нишо ... изглеа ти имаш замерка зш се муслимани ,ти пречат муслиманите , е сеа че те критикувам негативно (n) шо има лошо тука , ако се ок луѓе зш да се расправаме ... јас имам почит ако имаат и тие почит кон мене ,универзално правило ... не можам да ти генерализирам сеа народи , во тие народи има милион луѓе , има будали ,а има и паметни ... и Христијаните и Муслиманите му се поклонуваат на еден Ист Бог ... исти пророк имаме Исус , која е една од најмногу почитуваните жени во исламството ?! Богородица .... Муслиманите имаат различно толкување и правила , ние другше но иста догма е ... Добри и лоши .... Биди добар ... :D
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Нашиве не земаат жени од Пустец, туку земаат жени од цела Албанија и воглавном етнички Албанки христијанки, но се женат у за Албанки муслиманки. Затоа, темава треба да се смени во ЖЕНА ОД АЛБАНИЈА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom