Жена од Австралија

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.788
... тууу, кои луѓе од околината па и од подалеку се толку будали да ги поминат најубавите Новогодишни моменти во најмизерната држава, па и тоа 4,5 дена фул пансион и тоа резервисани уште од лето, така да не можам во сопствена мизерија да ја пречекам Новата Година од овие што уживаат во туѓа мизерија и ми ги зафатија сите хотели и локали....тууууу мазохисти на мизерија ! :yid:
п.с.
па уште кога ќе ги видам овие со аероплано шо летаа толку часа од Австралија до тука во мизеријата да се радваат на најубавите моменти на Нова Година, навистина не ги разбервам ! :toe:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
... тууу, кои луѓе од околината па и од подалеку се толку будали да ги поминат најубавите Новогодишни моменти во најмизерната држава, па и тоа 4,5 дена фул пансион и тоа резервисани уште од лето, така да не можам во сопствена мизерија да ја пречекам Новата Година од овие што уживаат во туѓа мизерија и ми ги зафатија сите хотели и локали....тууууу мазохисти на мизерија ! :yid:
п.с.
па уште кога ќе ги видам овие со аероплано шо летаа толку часа од Австралија до тука во мизеријата да се радваат на најубавите моменти на Нова Година, навистина не ги разбервам ! :toe:
Не се радуваат на мизеријата, туку на тие што им останале тука, нажалост дел од фамилијата никогаш не може да ја земеш со себе поради пречки во јазик, години и тн.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
... тууу, кои луѓе од околината па и од подалеку се толку будали да ги поминат најубавите Новогодишни моменти во најмизерната држава, па и тоа 4,5 дена фул пансион и тоа резервисани уште од лето, така да не можам во сопствена мизерија да ја пречекам Новата Година од овие што уживаат во туѓа мизерија и ми ги зафатија сите хотели и локали....тууууу мазохисти на мизерија ! :yid:
п.с.
па уште кога ќе ги видам овие со аероплано шо летаа толку часа од Австралија до тука во мизеријата да се радваат на најубавите моменти на Нова Година, навистина не ги разбервам ! :toe:
Баш ми е криво што те изнервирале токму на Нова Година.:(
You bastards!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom