Ефтин превоз до Швајцарија

  • Креатор на темата Blacks
  • Време на започнување
B

Blacks

Гостин
Автобус, авион, организиран превоз? ... дали знаете некоја ефтина алтернатива?

Однапред благодарам
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.460
Поени од реакции
7.735
Туу,има милион агенции со превоз до Швицарска, Церих,Берн,Лозана..итн,итн..ќе најдеш само распрашај се. Посебно од суграѓаните,па омилена дестинација е Швицарска.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Едно мое комшиче отиде преку спортска агенција и многу многу ефтино го фати..
:)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Јас отидов преку една агенција и ме фати околу 30 е :D шала на страна има премногу агенции кои возат натака распрашај се малце излези :)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.654
Со авион некаде околу 20 евра би те фанало што е доста ефтино.:)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.357
Поени од реакции
2.287

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.654
Грешка сум, грешно имам слушнато 20 евра беше за во Англија за во Лондон, сум ги помешал со Швајцарија моја грешка :)
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
656
Кога треба да патуваш?
Од крај на октомври Wizz Air почнува со летови од Скопје до Базел по смешни цени, провери во темата Евтини авионски карти.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.768
Поени од реакции
11.871
Со Автобус е релативно ефтино ама не би ти препорачал да патуваш со бус посебно не на лето. ем се преполни ем жештината како во конзерва ќе ти биде. Со авион има директни летови до Цирих мислам ама цените се највероватно поскапи него со бус, посебно сега на лето.

Види на www.swoodoo.com на Германски пребарувач е ама најдобар е тука мојш да си видиш како се движат цените.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.303
Со автобус од Македонија до Швајцарија се 100 франки , а со авион немам информаци , но и тие треба да се движат толку или малку повеќе .
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.590
Поени од реакции
3.160
Мислам дека од Струмица имаше ефтин превоз до Швајцарија. Само незнам преку која агенција беше.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.265
Поени од реакции
3.475
Дечки ми треба мала помош, односно инфо. Ќе одам во Швајцарија во март. Знаете ли што треба да направам таму од аспект на пријавување за престој (кај роднини ќе спијам). Исто и колку пари треба да носам со себе, такви ствари?
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.303
Дечки ми треба мала помош, односно инфо. Ќе одам во Швајцарија во март. Знаете ли што треба да направам таму од аспект на пријавување за престој (кај роднини ќе спијам). Исто и колку пари треба да носам со себе, такви ствари?
Treba da imas 500EUR+ no zavisi moze i so 400, i da znaes tocna adresa i gradot, drzavata kaj odis, ovie ti se za granicnite premini osobeno Hrvatite i Slovenite postavuvaat vakvi prasanja, kade odis, kolku ke ostanis tamu, i tn.

Vo Svajcarija tvoite rodnini tamu ke treba da odat vo nivnata opstina tamu kade ziveat i da te prijavat deka si kaj niv za X vremenski period ( Spored Sengen pravilata ne povekje od 90dena ) Pozz
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.265
Поени од реакции
3.475
Treba da imas 500EUR+ no zavisi moze i so 400, i da znaes tocna adresa i gradot, drzavata kaj odis, ovie ti se za granicnite premini osobeno Hrvatite i Slovenite postavuvaat vakvi prasanja, kade odis, kolku ke ostanis tamu, i tn.

Vo Svajcarija tvoite rodnini tamu ke treba da odat vo nivnata opstina tamu kade ziveat i da te prijavat deka si kaj niv za X vremenski period ( Spored Sengen pravilata ne povekje od 90dena ) Pozz
Со авион директно одам, не преку Србија и Хрватска. 500 евра од човек или вкупно? Пошто не планирам многу да земам кеш, ама картичка ќе носам.

Sent from my E2105 using Tapatalk
 
На врв Bottom