Ефтини летови до Истанбул?

Член од
12 октомври 2011
Мислења
55
Поени од реакции
43
Ме интересира со која компанија се збореше дека ќе има, или можеби веќе има, ефтини чартер летови Скопје - Истанбул? Можно е да одам во скоро време.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.936
flypgs.com

Демек по 32,99 евра ама само првите 9 седишта биле со таа цена другото е изгор.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
55
Поени од реакции
43
Мислев да си го спојам празников 24 Мај за до недела. Ми се фаќа 170 евра, така да не е баш ефтино али се трпи.


--- надополнето: 28 април 2012 во 11:33 ---
А гледам на 23 Мај е Национален ден на Власите, ама тој ден претпоставувам е работен. Ах да беше и тој неработен. :)
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
flypgs.com

Демек по 32,99 евра ама само првите 9 седишта биле со таа цена другото е изгор.
Од многу работи зависи , но највеќе зависи на кој аеродром ќе слеташ
sabiha gokcen е за нискобуџетни компании и таму таксите се поефтини
Не ма ништо со првите 9 седишта :)
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
55
Поени од реакции
43
јас пред неколку недели летав за 77 евра повратна карта до Истанбул
Исто со Пегасус? Пред колку време ги купи картите? Бидејќи гледам ако ги купиш 2 месеци однапред се фаќа некаде 50 евра од лет.

И ме интересира каде точно се наоѓа аеродромот? Колку би коштало автобус или воз да се стигне до центарот?
 
Член од
30 август 2011
Мислења
27
Поени од реакции
6
Некаде 30тина километри од центарот , ама Истанбул е голем град , така што на некој начин се наоѓа во градот :)
Има автобуси и такси , ама јас имам познаници таму така што со кола ме земаа.
Во секој случај провери на интернет , имаш информации
 
М

Мaријa

Гостин
Дали 33 евра чини повратен билет или во еден правец? И се' уште ли важи? Јас резервирав за вторник, 115 евра што е сосема солидна цена, со оглед на тоа што автобуските билети чинат 60 евра,а условите се ужасни...
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.676
Поени од реакции
1.023
Подобро оди со Турикш Аирлинес на стрната повратна карта ти е 175 евра така да подобро со нив него со Пегасус затоа што цената е иста а услугата на Туркиш Аирлиес е каде каде подобра. Исто имаш варјанта секоја сабота Borajet лета Скопје Истанбул за 90 евра фиксно во еден правец.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.106
Поени од реакции
862
јас летам со туркиш до истанбул и од таму се префрлам за франција. поевтино ми излегува од колку да одам преку швајцарија или австрија, без разлика дали одам од ск или солун
 
На врв Bottom