Еротски коледарски песни

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.440
ЕРОТСКИ КОЛЕДАРСКИ ПЕСНИ КОИ СЕ ИЗВЕДУВААТ ВО ВЕЛЕШКИОТ КРАЈ
1.Печи , печи сирење
Печи, печи сирење, На врба му корење, Чур пичка мириса, Летна пичка да бега. Оди моме друмови, Ја сретнале дрвари: Ој, мори пичко крваво, Каде ќе се криеме, Под бога сенице, Стамбол седеше, Бела книга пишеше, Пичката си ја бришеше.

2.Матен Вардар.
Матен Вардар дотече, Сандак пички довлече. Сите беа стрижени. Само една не беше, И таа се ебеше.

3.Коледица, вртулица
Коледица вртулица, Врти пичка на полица.

4. Пали оган
Пали огин, греј се, Гледај пичка, смеј се.

5. Крц, крц лубеница
Крц, крц лубеница, На Јанкова воденица. Јанко петел јаваше, Курот му се маваше. Две жени го гледаа, Гологлави бегаа. Одоздола идат три жени,
Со пичките острижени. Јанковица викна, Јанко и го пикна.

6.
Баба оди по Бабуна боса, боооса. Ја апнала за пичката ооса, ооса. Дури дедо дотрча, На баба и отече. На дедо му рипна, На баба и го пикна.

7.
Сонцето зајде, Курот пичка најде. Пичка вели: болна сум! Курот вели: доктор сум.
http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=22&vest=19270

Пишете ако знаете некоја од вашиот крај.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.429
вмро вмро
паднале сдс
утепале заев
заев се мачи, грујо го квачи
со четири бомби
ни рада ни груби ни сорос
вмрооооооо
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Абе, ај, ние неготинци ако не повлечевме, немаше да ти текне...
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Батали го, некој тежок кавадарчанец е он.
Знам, затоа и му напишав, не виде во другата тема по некоја што напиавме и трчај, да не задоцни, да не отворат тем неготинци пред нив... pos:
 
C

cige

Гостин
Еротски коледарски песни? wtf
Сменете го насловот во МРСНИ ПЕСНИ

Вчера еден вампир кај нас на огин вика:"ај деца една стриптис песна"
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
682
Поени од реакции
661
Матен Вардар дотече, Грујо лавчиња довлече. Сите беа стрижени. Само едно не беше, И тоа стана грб на Македонија.
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Ој дзониб, дзониб, што ти прави жената, цна в'на влачеше, пи**ата и плачеше еееее ееееее.[DOUBLEPOST=1420558317][/DOUBLEPOST]Ој деца, деееца, одите си дооома, мајка ви се кеее*а, сооо десет деееца еееее ееееее.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.512
Поени од реакции
1.141
Ој дзониб, дзониб, што ти прави жената, цна в'на влачеше, пи**ата и плачеше еееее ееееее.[DOUBLEPOST=1420558317][/DOUBLEPOST]Ој деца, деееца, одите си дооома, мајка ви се кеее*а, сооо десет деееца еееее ееееее.
Не криј букви неможе човек да разбере, да го ебам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom