Енерго терапија

Член од
12 март 2009
Мислења
15.416
Поени од реакции
10.124
Биоенергичар пријавен за полови дејства врз 16-годишна девојка
нема детали, а обично колку знам биоенергетичар нема допир со телото на пациентот, има размак барем пола см...
Но што праиме ако е алтернативен гинеколог ??
б.т.в., во сауди Арабија машки доктор прегледува жена само во присаство на мажот и тоа не смее ни да гледа директно туку преку огледало...
незнам како се врши таму породување, дали само женски бабици и докторки ??
 
На врв Bottom