Емисија на Драган Вучиќ

Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Ме интересира едно нешто, оваа на за пример ја земав пошто ја начекав на тв... има некоја нова емисија ретардирана нели како него :)...

Ама мене ме интересира, повикот коа го праиш да учествуваш во емисииве, колку ти го тарифираат?

Пошто нонстоп ги врти и им задржаваат време за да зборат повеќе, сум приметил и на другите емисии.
Или нема везе :)?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
:D Знаеш незнаеш добиваш, така се вика емисијата бре името е оргинално :ROFLMAO:
Шо знам за тарифата неам приметно дали пишува ама едно знам дека мора да има +ддв :D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ме интересира едно нешто, оваа на за пример ја земав пошто ја начекав на тв... има некоја нова емисија ретардирана нели како него :)...

Ама мене ме интересира, повикот коа го праиш да учествуваш во емисииве, колку ти го тарифираат?

Пошто нонстоп ги врти и им задржаваат време за да зборат повеќе, сум приметил и на другите емисии.
Или нема везе :)?
За квизов на Драган Вучиќ незнам. Но еве конкретно пример, на емисијата Кој е кој и Што е што? ни пишува колку е цена на повик, ни ништо. Неколку пати ѕвонев, ни ми кренаа, ни ништо, но сметката за телефон не е повисока.

Е пред некој седум години кога ѕвонев на еден квиз (мислам на Канал 5 беше) и покрај тоа што не ме приклучувале ми земале пари и сметката за телефон беше доста повисока, но тогаш беше нагласено која е цената на повик.

Па по некоја логика ако не пишува колку е цена на повик, ваљда земаат пари само ако те уклучат во програма или земаат пари од гледаност, а ако е нагласена цената со ДДВ, ваљда и да те уклучат и да не те уклучат, ти земаат пари. Бар јас така мислам.

:)
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Општо сите квизови што сум ги загледал увек водителите ги задржаваат.
Па со кој си па зашто си за поздрави ги, па имаш ли ова, па ке си почнат мубает да си праат за сасвим трето... па ми падна на памет да не ги горат со парички...
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Ме интересира едно нешто, оваа на за пример ја земав пошто ја начекав на тв... има некоја нова емисија ретардирана нели како него :)...

Ама мене ме интересира, повикот коа го праиш да учествуваш во емисииве, колку ти го тарифираат?

Пошто нонстоп ги врти и им задржаваат време за да зборат повеќе, сум приметил и на другите емисии.
Или нема везе :)?
Сооглед на тоа што конкретно тој квиз нема комерцијални броеви за контакт (0500 45ден + 18% ДДВ, 0590 23ден + 18% ДДВ итн) се користат телефонските броеви на централата на Канал 5 (02/3091-551) кои се наменети за национални разговори и се тарифираат според националната тарифа. Тарифирањето е на почеток на секој интервал од 60 секунди. Е сега се зависи и од кој оператор се јавувате. Тука се зголемуваат цените по повик, додека чекаме да не приклучат во емисија затоа што линијата е отворена и тарифирањето тече, плус времето потрошено доколку ве приклучат во квизот.[DOUBLEPOST=1444942550][/DOUBLEPOST]
За квизов на Драган Вучиќ незнам. Но еве конкретно пример, на емисијата Кој е кој и Што е што? ни пишува колку е цена на повик, ни ништо. Неколку пати ѕвонев, ни ми кренаа, ни ништо, но сметката за телефон не е повисока.

Е пред некој седум години кога ѕвонев на еден квиз (мислам на Канал 5 беше) и покрај тоа што не ме приклучувале ми земале пари и сметката за телефон беше доста повисока, но тогаш беше нагласено која е цената на повик.

Па по некоја логика ако не пишува колку е цена на повик, ваљда земаат пари само ако те уклучат во програма или земаат пари од гледаност, а ако е нагласена цената со ДДВ, ваљда и да те уклучат и да не те уклучат, ти земаат пари. Бар јас така мислам.

:)
Пред 7-8 години беа актуелни 0500 40 *** + *** 45 ден + 18% ДДВ со мали букви кои едвај се гледаа затоа што тогаш немаа 95% од луѓето плазми и лцд тивиња ко сега туку оние со катодна цевка телевизори кадешто пикселите беа ужас и беше mission impossible да се прочита 45 ден +18% ДДВ а кога ќе се бунеа операторите се вадеа на тоа дека што се однесува од нивна страна наведена е тарифата а ние што не сме ја виделе тоа е наша грешка.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Овој Вучиќ колку емисии смени до сега ? Не може ли на една да се сконцентрира и да си ја тера години и години?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Овој Вучиќ колку емисии смени до сега ? Не може ли на една да се сконцентрира и да си ја тера години и години?
Инвентивно-хиперактивен човек, не може само во едно место :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ja kolku sto znam odamna se ukinati onie retardiranite hot broevi kako 0500 i slicini, plus nema veke lokalni i naiconalni povici, samo nacionalni se koi se okolu 1 den za min., taka da nema veke derenje na telefonski smetki kaj ovie emisii. Oni si zarabotuvaat na gledanost i od sponzori, a toa so sakaat da go zadrzat gledacot malce poveke so potprasuvanja toa si e valjda obid na voditeli da bidat pointeresni ce u cel na pogolem rejting na emisijata.
 
M

Moon Child

Гостин
Јас кога бев кај баба ми, гледаше една емисија на Канал 5 и прашањево гласеше вака:
Што е по професија сопругот на познатата српска пејачка Јелена Карлеуша?
Мене ме уби туџа срамота. Ај луѓево што ѕвонат, незнаш што е потрагично дали они, дали водителот што ја води емисијава.
Го оглупеа народот со простотилак. Ко да се натпреваруваат телевизииве кој поголем дебил ќе биде.
И наградиве, Елит кафе...:sick:
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Јас кога бев кај баба ми, гледаше една емисија на Канал 5 и прашањево гласеше вака:
Што е по професија сопругот на познатата српска пејачка Јелена Карлеуша?
Мене ме уби туџа срамота. Ај луѓево што ѕвонат, незнаш што е потрагично дали они, дали водителот што ја води емисијава.
Го оглупеа народот со простотилак. Ко да се натпреваруваат телевизииве кој поголем дебил ќе биде.
И наградиве, Елит кафе...:sick:
У право си скроз :)
овој Вуќик иначе добри награди дава...
1000че и 1500 ден бензин да точиш на макоил :)
Исто и фармерки и кошула....

Затоа прашав прашав како им се исплати толку, мора да имаат некој кјар, од реклами ваљда само не се живее
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Треба значи само 2 минути да го погледаш за да се изнасмееш, ништо повеќе.:ROFLMAO:

Една жена погодува скриен лик, ликот е Путин, кога конечно го погоди овој „Па, Владимир Путин, путко!“ :pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Да не си легенда на 4-ти мај.
Тито, Гоце, а сега и он.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
le...le so kogo go izramni covece, trebase nesto poskromno vaka
da be........ ko Vajat ERP na diviot zapad,dosao je tiho i usao u legende, ili za Dok Holidej bese ... ama ovoj legenda na zapaden balkan,more i istocen.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ебаве копуците. Исмејавате се на некој шо умрел. Не е битно дали ви се свиѓал или не! Лично и на мене не ми бил интерсен, ама да се исмевам на ваков повод - смрт! :confused: Тоа го дефинира човек каков е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom