Ел Класико: Реал Мадрид - Барселона (1:3)

Како ќе заврши натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    308
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
Да да биди сигурен ...и шо вака касниш досега титаник да не го гледаше :pos:
ne tuku jas ne sum samzivnik koj fudbal gleda sam.Se znae kaj se gleda u kafic so drustvo da ima atmostvera ti sugurno dodeka bese na fb na drug link go sledese derbivo zatoa vaka si informiran bravo cestitki :D
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.704
Поени од реакции
9.354
Грд фудбал денеска, толку ќе коментирам.
Ел Класико почна да станува многу врева за ништо.
ne pa ubavi bea tie so KO edni so drugi. Bas deneska vidov nesto neverovatno a toa bese korektnost, kako strucen stab vs strucen stab, taka i igracite megu sebe, sto mnogu mi ostavi vpecatok. Kolku i da go mrazam Mou, zastana do Vilanova i mu podade raka. Toa e dobro nesto za fudbalot, i opsto ljubitelite na fudbalot
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Богами Реал нема баш светла иднина... чим Жозе не успева втора година по ред да ги добие стероидашиве, кој после него?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.729
Поени од реакции
7.547
ne pa ubavi bea tie so KO edni so drugi. Bas deneska vidov nesto neverovatno a toa bese korektnost, kako strucen stab vs strucen stab, taka i igracite megu sebe, sto mnogu mi ostavi vpecatok. Kolku i da go mrazam Mou, zastana do Vilanova i mu podade raka. Toa e dobro nesto za fudbalot, i opsto ljubitelite na fudbalot
Не зборувам за грубост, туку за квалитетот на фудбалот.
Барса беше под-просечна во првото полувреме, а заврши 1-1 затоа што и Реал Мадрид беа под-просечни и затоа што К. Роналдо е кретен кој не знае да игра во големите утакмици.
А коментаторон на Алфа кажуваше како ова е најдобриот натпревар на светот, бла бла бла, најдобрите играчи бла бла бла.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.149
Поени од реакции
8.893
Не зборувам за грубост, туку за квалитетот на фудбалот.
Барса беше под-просечна во првото полувреме, а заврши 1-1 затоа што и Реал Мадрид беа под-просечни и затоа што К. Роналдо е кретен кој не знае да игра во големите утакмици.
А коментаторон на Алфа кажуваше како ова е најдобриот натпревар на светот, бла бла бла, најдобрите играчи бла бла бла.
Појак натпревар беше Арсенал-Евертон....

Иначе честито победа каталончиња,ги казнивте нашите промаршувања и тоа е тоа. Се гледаме на кампон ваш.
Поздрав
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.794
Поени од реакции
3.492
Им ја честитам победата само на вистинските фанови на Барселона,оние кои се за пример,а не на недораснатите и ментално заостанантите кои се палат на тоа дали му бил дигнат к*рот на Чави за време на постигнувањето на голот.Вечерва едноставно Барселона беше подобра,вечерва немаше ниту судии,ниту црвени картони,ниту ја имаше УЕФА.Мислам стварно Барселона докажа дека е број 1 во светот моментално,иако Реал е многу блиску до неа,но не доволно,а тоа е бидејќи играчите на Барселона функционираат одлично и долго време се заедно,мислам дека доколку вака играа и лани во ЛШ никој немаше да им го оспорува успехот.Од вечерва знам дека Меси е најдобриот играч во светот во моментов,иако до сега мислев дека Роналдо е тој.но Роналдо е многу далеку од него,затоа што Меси игра за тимот и со тимот и со целото срце придонесува за Барселона,додека Роналдо е еден тежок себичњак кој гледа само за себе и за никој друг.Многу е тешко кога го фалите најголемиот ривал,но во тоа е и големината на фановите на Реал Мадрид.
!!ХАЛА МАДРИД!!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.729
Поени од реакции
7.547
Појак натпревар беше Арсенал-Евертон....

Иначе честито победа каталончиња,ги казнивте нашите промаршувања и тоа е тоа. Се гледаме на кампон ваш.
Поздрав
На Арсенал-Евертон беше постигнат гол подобар од било кој гол на последниве 10 Ел Класика.
Чао пријатно!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.704
Поени од реакции
9.354
za toa kolku bese ubav mecot, imam prost odgovor. Natprevarot e ubav tolku kolku sto Barca, saka toa da bide. Barca rutinski si napravi presvrt, pa posle si igrase kur tasak, ne sakase ni 4 gol da dade. Seto toa ne izgledase ubavo, posto sakav poveke golovi, ama za niv toa bese dovolno. Ubav mec ke vidime, koga Real ke znae deka 1 gol protiv Barca vo prvata minuta vredi zlato, a zlatoto treba da se cuva
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.069
Поени од реакции
9.676
Ми можиш нешто !?
Гледај оваа година и ќути , оти никој не те прашува како си бил , туку како си :vozbud:
Ти прв почна со 2007.
И да ќе гледам и ќе уживам. Некако многу си кренат па ќе биде интересно паѓањето. И последен пат - доволно е офтопик сме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom