Еликсир на љубовта - чоколадо!

Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Во последно време не сум нешо ногу по благово а иначе јадам само милка ито најубај ми се со карамела и со лешник, а чоколадни торти мразам (ова со тортиве немаше врска ама така ми дојде :))
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Чоколадо, мммммммммммммммммм
највкусното нешто, неповторливо искуство секој допир со чоколадото :vozbud:
дури и она за готвење кога нема ништо благо или пак друго чоколадо е така вкусно :wink:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
фонду е најубаво нешто што можеш да го направиш од чоколадо, нешто што мора да се проба: И стварно буди фантазии:smir:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
Никој не јаде повеќе чоколадо од мене. Никој!
Секакво чоколадо обожавам, од бело - па до она за готвење!

исто и јас не е битно какво јас ќе го изедам јадам секој ден можам да кажам и дека зависнот ми створи ако не каснам во денот ми се тресат раце
 
C

cige

Гостин
Велат, кога никој не може да ве разбере тука е чоколадото, а и на кој му е грижа колку калории имаат чоколадните коцки.

Дознајте повеќе за омилениот десерт:

1. Казанова верувал дека чоколадата е „еликсир на љубовта”.

2. Маите пиеле чоколадо на своите свадбени обреди.

3. Докторите некогаш препишувале чоколадо за намалување на болката од невозвратна љубов.

4. Романтичниот оброк не е целосен без богат чоколаден десерт.

5. Веројатно тој што рекол дека „музиката е храна на животот”, никогаш не пробал чоколадо.

6. Чоколадата не е само романтично задоволство, туку и сензуално и сексуално. Сексот се користи како алатка за продажба на чоколадата веќе со години.

7. Со векови, чоколадата се смета како афродизијак.

8. Казанова пиел чоколадо наместо шампањ. Исто така тој им нудел чоколадо на сите девојки со кои имал намера да ја помине ноќта.

9. Во францускиот дворец во 17-ти век, чоколадата била позната единствено како афродизијак.

10. Кога сте на диета: Изедете еден ред чоколадо пред секој оброк. Тоа ќе ви го згасне апетитот за сѐ останато.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Бела чоколада најдобро нешто, а уште подобро комбинација чоколадо и кикирики лупени солени од оние вакумираните пакувања.

Исто така сакам чоколадо крем на леб и јогурт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom