Елена Ристеска претепана во Интермецо

Статус
Затворена за нови мислења.

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
509
Поени од реакции
331
Znaci ne znaeme tocno vo detalji sto se slucilo so Elenceto. Izvini @bijons , ama jas ja pofaliv Elena deka mnogu ne napali site na evrovizija, taka da ne e se negativno samo za nea kazano.

Ps: videte koja e cistacka vo intermeco, ispitajte ja sigurno taa znae se, you welcome :pos:
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
160
Поени од реакции
260
Елена не е виновна во овој случај. Ефче ја нападнала. Типот бил разведен, и Елена е разведена. Секој си има право на свој избор. Леле колку ми фали музиката твоја Елена.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.999
Поени од реакции
11.739
Ne biva, temata e za nad clenovi so 500 mislenja, mislam.
Na Femina mora da imas privilegii za tracarenje. :D
Таму нема играчница да напукаш 13000 мислења у два дена?
Или па земи дели некои љубовни совети, шо знам :icon_lol:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.183
Поени од реакции
35.093
Сакаме.

У меѓувреме @MAJA 345 нека постира линк од фемина да читаме трачеви пошто ја барав прееска ама не можев да најдам.

п.с Мош не бил на смена човекот, али за секој случај пиши му, ништо не губиш а можеш само да добиеш. А и ние истотака.
Позз.
Јас синоќа еден саат изгубив за да прочитам се. Таму се потрачери од нас, се знаат, до детаљ.:pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.200
Поени од реакции
7.735
Se se sredi u severna makedonija pa do intermezo vi doe i vas ebate hejterite
Само прашав.Не се возбудувај многу.

Јас не знам што толку сите се фрливте на Елена. Не е ни прва ни последна во светов што била нападната. Нормално не би требало вакви работи да се случат и не е решение.

Секако ништо не се случува во животот без причина. Мене крај краева не ме ни интересира, дел од приватен живот е и треба да си го реши на нормален начин.

Јас си ја обожавам елена како пејачка.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.183
Поени од реакции
35.093
Последна опомена - вратете се на темата за да не ја :kluc:
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Јас синоќа еден саат изгубив за да прочитам се. Таму се потрачери од нас, се знаат, до детаљ.:pos:
Добро е што се издаде дека имаш профил на фемина со неколку стотина мислења штом можеш да читаш таму. :icon_lol:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.604
Поени од реакции
36.233
...што знам, сега ги прошетав темите на форумот Фемина, воопшто не е цензуриран за разгледување на некој кој не е регистриран, ниту пак најдов тема каде се оговара случувањата околу Елена Ристевска, па уште 100 мислења :kafence:


...ете и ние немаме право да и’ судиме!
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
160
Поени од реакции
260
Абе доста не се расправајте. Елена е на форумот чита и сеир гледа.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.168
Поени од реакции
21.834
Ne tuku mu najdavjte mani na cupeto, site maski tuka so isklucok na LGBT zaednicata , bi i vlegle ko siptаr vo slatkarnica :D .
Najverojatno i nekoj od ponezniot pol ne bi i prostile.
Tuku poarno da kradi tugji mazi otkolku da zemu djukela i da ja rassetava ko nekoja livadarka boze mi oprosti ;).
I kako se kradi tugji mazi ziti se, daj nekoja neka objasni.
Ami normalno ako ne mu zamesate doma, druga ke mu zamesa nadvor, ne e to kradenje tuku ne si gi izvrsuvate obvrskite i posle Elenceto vi e kriva :toe:.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.604
Поени од реакции
36.233
:icon_lol:

Како за некој што те претставувал на Евровизија, треба да му го знаеш презимето.
...презимето што всушност е придавка настана од претците чиј корен е именката „Ристе“ завршува со суфиксите -ва, -ска, -вска, што е едно те исто во смисол од исти корен, всушност претставуваат номинализирани посвојни придавки (придавки кои станале именки).
...ти како се одлучуваш да кажеш „некој“ што те претставувал на Евровизија наместо „некоја“ е твој избор на обраќање.
... лошо ќе биде влјанието од ЕУ каде жената го добива презимето од мажот во машки род како што би било Елена Ристе(в)ски, е тогаш нема да чини што се губи родовата припадност со употреба на машка форма на презимето на женски лица со што се загрозува категоријата на родот, а тоа што сум го напишала презимето на Елена со „в“ наместо без „в“ не е некоја грешка.

...инаку, Е.Т.П. (38) го признала делото во службен разговор со полицијата и била поднесена кривична пријава за кривично дело „насилство“ и била предадена на ОЈО Скопје и сега што? :toe:

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom