Електронско пријавување на факултет 2012

Член од
12 август 2012
Мислења
5
Поени од реакции
3
Имам проблеми со системот за електронско пријавување на уписи за Факултетот Земјоделски науки и храна во страната за пријава за прв циклус (додипломски) студии во последното јазиче "Поднесување" страната е празна и не ги пишува документите кои се потребни за пријавувањето и неможам да генерирам уплатница или да ги испечатам Интерниот пријавен лист, Универзитетскиот пријавен лист, Изјава за неподигање на документи како и другите документи, односно ги има само копчето "Назад" и "Прати". На прикачената слика може да видите како тоа изгледа.

Дали некој го има овој проблем?
 

Attachments

Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Кај тебе пишува дека пријавата е веќе (успешно) пратена. o_O

Мој совет да пробаш уште еднаш. Јас аплицирав и ми го даде и последното јазиче. :pipi:
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.136
Поени од реакции
1.068
Имам проблеми со системот за електронско пријавување на уписи за Факултетот Земјоделски науки и храна во страната за пријава за прв циклус (додипломски) студии во последното јазиче "Поднесување" страната е празна и не ги пишува документите кои се потребни за пријавувањето и неможам да генерирам уплатница или да ги испечатам Интерниот пријавен лист, Универзитетскиот пријавен лист, Изјава за неподигање на документи како и другите документи, односно ги има само копчето "Назад" и "Прати". На прикачената слика може да видите како тоа изгледа.

Дали некој го има овој проблем?
Не си единствен со таков проблем, истиот го имаат и неколку мои другари, изгледа документите не се достапни за сите факултети.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
5
Поени од реакции
3
Сите кои имавте ваков проблем пробајте сега, грешката е исправена.
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
можи на три различни факултети на УКИМ да аплицирам онлајн?
 
Член од
2 јули 2012
Мислења
8
Поени од реакции
17
Извинете господа од УКИМ, ама пријавувањето ниту е целосно електронско, како што велите, ниту системот ви функционира. Веќе создадовте општа конфузија, бидејќи системот час ги дава, час не ги дава потребните документи, а за факултетите со приемен, како архитектонскиот, исфрла погрешна уплатница (која патем, ќе се појави ако електронскиот систем е расположен). Универзитетската пријава се појавува и во електронска форма (ако се појави) и истовремено се наложува (исто така ако се појави) истата да се купи во книжара, но овојпат со уплата за такса 50 ден. На видео упатството на страната на УКИМ, се дава пример на внесување моминско презиме за машки кандидат - претпоставувам манифестација на духовитост. Електронскиот систем веќе се блокира, поради навалата на апликантите за мал временски период, диктирана од задоцнетото давање на матурските дипломи, два-три дена пред пријавувањето. Значи, електронски е само хаосот, а студентите пред себе имаат неколкудневна одисеја по пошти, банки, шалтери и сл. Што е најинтересно, службите на факултетите ден пред пријавувањето не знаат да кажат од колку до колку часот е пријавувањето - чекале усогласување со УКИМ. УЖАС!!!!!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Многу ми е страв да не не ме примат поради ова електронското. Иначе сите документи ги доставив и таа рече дека тоа што на компјутер ме прочитаа непотполна апликација немало врска, но сепак потсвесно нешто ми е страв, а интерниот пријавен лист од интернет ми беше скроз потполнет немаше ништо непотполнето. :(
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
2
Зашто кога ке ја отворам страната за да се приавам електронски неможам да се регистрирам туку само да се најавам .. Сакам во втор рок да се запишам
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Јас го имам истиот проблем, сакам да се запишувам на трет уписен рок а неможам да се регистритам на уписи.уким.мк .... оти нема воопшто такво копче....А исто имам прашање.... На 17.09.2012 се третите уписи сигурно или ???? фала однапред
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Јас го имам истиот проблем, сакам да се запишувам на трет уписен рок а неможам да се регистритам на уписи.уким.мк .... оти нема воопшто такво копче....А исто имам прашање.... На 17.09.2012 се третите уписи сигурно или ???? фала однапред
Да, да на 17 ти се. :)
И јас го имам истиот проблем, може ќе пуштат денови да можеш да се регистрираш.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom