Електронска цигара

Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Cvapor може се немам нарачувано од таму inawera не исто читај србски форуми често даваат купони за попусти кај нас пошто секогаш сме назад у време нема ништо освен на еден друг форум кај што има момци кои користат електроника подолго време.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Бато тебе знање ти га видемо у погорни текстови имам купувано и такви на почеток. Прво материјал од кој су направени е за нигде, батерија нема силу која е напишана, грејачи не траев и уобичаено имав гадан мирис пошто врвка е направена од кој знае какв материјал. Резервни грејачи су исто за нигде. Како што спомна погоре користу електронику веќ годину и пол такој да имам користено и прочитано доста работе. Наручуј си работе онлајн по ислатливо е дупло никакав мол, пазари и други бакрачи ете дечко спомна fasttech супер и проверен сајт за наручке.
Aбе за инат едну вреќу зоб ќе изедеш

Имам две ел.цигари иго це 5 одамна купени,батеријата е 1100mah и трае 1,5-2 дена,греачи никад не сум сменил а ја користам само кога ќе останам без цигари

Не см знал дека ел цигару да користиш ,докторат треба да спремаш
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Aбе за инат едну вреќу зоб ќе изедеш

Имам две ел.цигари иго це 5 одамна купени,батеријата е 1100mah и трае 1,5-2 дена,греачи никад не сум сменил а ја користам само кога ќе останам без цигари

Не см знал дека ел цигару да користиш ,докторат треба да спремаш
Још кд кажа дека Деканг су Немачка марка јасно ми беше не мора да ми објаснуеш тија це 5 ги имаше на пазар3 имам гу и ја отвори гу прочитај што пишуе унутра на батерију па тг тврди дека е 1100 мах ја сам отворија па знам. Не е само батерија у прашање него и атомизер треба да е добар. Нирмално дека треба знање без знање ке се труеш сас течности од пазари правени по бугарски подруми кој знае од што. Сликни што користиш бш ме интересира.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Aбе за инат едну вреќу зоб ќе изедеш

Имам две ел.цигари иго це 5 одамна купени,батеријата е 1100mah и трае 1,5-2 дена,греачи никад не сум сменил а ја користам само кога ќе останам без цигари

Не см знал дека ел цигару да користиш ,докторат треба да спремаш

Ја од тоа шо сум читал, греачи се менуваат на секои 3-4 месеци....ослабнуваат?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ја од тоа шо сум читал, греачи се менуваат на секои 3-4 месеци....ослабнуваат?
Најбитна работа е да се чистат на 3-4 дена, максимум недела. Не мора да ги менуваш со нови само треба да знаеш сам да си ги правиш старите. И обавезно суво горење -dry burn

[DOUBLEPOST=1422719679][/DOUBLEPOST]

Ако не сакаш да се замараш на fasttech ги има веќе готови[/quote]
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2006
Мислења
428
Поени од реакции
6
Ве молам кажете ми која фирма за ел. цигари е најквалитетна и каде можам да купам во Македонија. И најбитно, да е нешто најслично до обичните цигари. фала!
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ве молам кажете ми која фирма за ел. цигари е најквалитетна и каде можам да купам во Македонија. И најбитно, да е нешто најслично до обичните цигари. фала!
Од кај нас можеш да купиш од амбрела, но за некои работи ќе ти биде два до три пати поскапо, моја препорака од fasttech.com
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Сакам да купам подарок електронска цигара али не се разбирам многу, ќе може малку помош..Најдобро е да ми дадете ebay линкче право да порачам

Позз[DOUBLEPOST=1430444360][/DOUBLEPOST]Ова добро е?

http://www.ebay.com/itm/Bottom-Coil-RBC-Vape-Kit-for-Starter-650mah-Rechargeable-CE4-EVOD-Case-Pack-/111614901199?pt=LH_DefaultDomain_15&var=&hash=item19fcc43bcf
Или ова

http://www.ebay.com/itm/MT3-EVOD-ELECTRONIC-SHISHA-RECHARGEABLE-SHEESHA-VAPOR-PEN-1100MAH-COMPLETE-UK-/351311701484?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item51cbcf25ec
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Сакам да купам подарок електронска цигара али не се разбирам многу, ќе може малку помош..Најдобро е да ми дадете ebay линкче право да порачам

Позз[DOUBLEPOST=1430444360][/DOUBLEPOST]Ова добро е?

http://www.ebay.com/itm/Bottom-Coil-RBC-Vape-Kit-for-Starter-650mah-Rechargeable-CE4-EVOD-Case-Pack-/111614901199?pt=LH_DefaultDomain_15&var=&hash=item19fcc43bcf
Или ова

http://www.ebay.com/itm/MT3-EVOD-ELECTRONIC-SHISHA-RECHARGEABLE-SHEESHA-VAPOR-PEN-1100MAH-COMPLETE-UK-/351311701484?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item51cbcf25ec
1. Со една батерија ништо не правиш, или земи со 2 батерии или не почнувај. Додека едната батерија ти се полни 4 часа што ќе правиш? :)
2. Oбразувај се, читај гледај видеа на јутјуб, ќе треба редовно да ја чистиш и сам да си правиш главите (што значи ќе ти требаат и дополнителни глави 3 долари се- ќе ги користиш со месеци/години)
3. Земи си го ова бидејќи тебе ти треба Starter kit. 4 пати поефтино од амбрела кај нас. Една од овие батерии ќе ти трае 2-3 дена. Истотака имаш добри течности на истата страна. Јас го имам истото сеуште и одлчно ме служи. Страницата е проверена од мене и се одлични, примаат пејпал. Ќе го најдеш и на ебај сетов ако инсиститаш од таму да го купиш.

Ако имаш други прашања тука сум. Бај д веј од октомври сум со електронска и супер ми е, за волја на вистината многу луѓе се откажаа затоа што не се информирани или ги мрзи да се информираат и одржуваат
 
D

deli

Гостин
Јас сакам да ги откажам обичните и да се префрлам на електронска но ме интересира неколку работи ако може некој што користи електронска да подобјасни.
-дали филингот е ист,сличен или сосема различен од обичната цигара
-дали се плака царина и,колку се чека за продуктите земени од fasttech.com
-колку мл течности се троши неделно и од каде во Скопје може да се купат
-која течност/арома е најспоредлива на обична цигара
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Јас сакам да ги откажам обичните и да се префрлам на електронска но ме интересира неколку работи ако може некој што користи електронска да подобјасни.
-дали филингот е ист,сличен или сосема различен од обичната цигара
-дали се плака царина и,колку се чека за продуктите земени од fasttech.com
-колку мл течности се троши неделно и од каде во Скопје може да се купат
-која течност/арома е најспоредлива на обична цигара
1. Филингот не е комплетно ист, ама е приближен. На почетокот пушев и тутунска и електронска за да намалувам и за10 дена тутунската почна да ми смрди.
2. Ако пратката е под 22 евра (а толку е одприлика еден добар стартер кит) не се плаќа ни ДДВ ни царина.
3. Зависи од пушач до пушач, од кај нас можат да се купат од амбрела и од аптеките кои им се застапници на амбрела, а цените се 175 денари за шишенце од 10 милилитри. Тоа шишенце мене ми трае 5-6 дена. Истите тие течности Ritchy Liqua на интернет Друга многу битна работа е да ја погодиш јачината на никотинот во течноста. Таа вредност се движи од 0мг (без никотин) -6мг, 12мг,18мг и 24мг како максимум. За човек што пушел една кутија на ден цигари му треба одприлика 18мг никотин со стартер кит.
4. Имаш еден куп различни тутунски ароми. Мои фаворите се Cuban Cigar, French Pipe, American blend на Ritchy Liqua. А имаш и други поефтини

Се надевам дека помогнав, читај и гледај видеа на јутјуб. За здравјето се работи
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
1. Со една батерија ништо не правиш, или земи со 2 батерии или не почнувај. Додека едната батерија ти се полни 4 часа што ќе правиш? :)
2. Oбразувај се, читај гледај видеа на јутјуб, ќе треба редовно да ја чистиш и сам да си правиш главите (што значи ќе ти требаат и дополнителни глави 3 долари се- ќе ги користиш со месеци/години)
3. Земи си го ова бидејќи тебе ти треба Starter kit. 4 пати поефтино од амбрела кај нас. Една од овие батерии ќе ти трае 2-3 дена. Истотака имаш добри течности на истата страна. Јас го имам истото сеуште и одлчно ме служи. Страницата е проверена од мене и се одлични, примаат пејпал. Ќе го најдеш и на ебај сетов ако инсиститаш од таму да го купиш.

Ако имаш други прашања тука сум. Бај д веј од октомври сум со електронска и супер ми е, за волја на вистината многу луѓе се откажаа затоа што не се информирани или ги мрзи да се информираат и одржуваат
Еј друже, сега ја гледам пораката.Абе не е за мене за поклон сакав да го земам и баш размислував да се консултирам со некого, инаку го земав тоа ти што го викаш Starter Kit.Јас сум далеку од цигарите :D . Сепак фала за сугерирањето и помошта.
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Cvapor ако некад се решиш да си правиш течности inawerashop. Hangsen течности имаш на banggood.
Ај ако не ти е тешко на кратко напиши какво ти е искуството со нарачување на ствари од ова inawerashop.
Како иде со царина итн итн. Дали има нешто проблем.
Што бази (PG/VG/Nic) и ароми си нарачувал и пробал?
Дали некој сретнал кај нас да има кентал и органски памук?

Јас одамна се мислам да почнам да мешам пошто кај нас се скапи и ѓубре ретко нешто да ми се свиѓа..
Ако не сум грешка кај нас нема бази и ароми да купиш..
На нет си нарачуем до сеа Halo itn itn...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom